• Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę i Dzień Patrona Szkoły

          • 13 listopada  2023 r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Dzień Patrona naszej szkoły – Orła Białego.

            W uroczystości brała udział cała społeczność szkolna. Wszyscy ubrani byli na galowo i mieli przypięte biało – czerwone kotyliony. Przedstawienie przygotowali  uczniowie z  klas V, VII i VIII, a nad całością czuwały   panie Agnieszka Biernacka, Joanna Jurczak – Sanetra, Aneta Nasiłowska oraz Joanna Redosz.  Na początku  wszyscy zgromadzeni w obecności pocztu sztandarowego odśpiewali hymn państwowy. Następnie zaprezentowano  przedstawienie o trudnych  losach naszej ojczyzny, kiedy to trzy zaborcze kraje zaatakowały Polskę i podzieliły  ją na trzy części. Przytaczane były piękne fragmenty dzieł polskich poetów, cytaty Józefa Piłsudskiego a wszystko  uwieńczone patriotycznymi piosenkami, które zdobyły pierwsze miejsca w szkolnym konkursie pieśni patriotycznej „Śpiewamy dla Niepodległej”, który odbył się niedawno w naszej szkole. Następnie klasy: III pod opieką pani Joanny Jurczak – Sanetry oraz II pod opieką pani Hanny Kruk zaprezentowały tańce patriotyczne z flagami, które wywołały wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.

            Po uroczystej akademii z okazji Odzyskania Niepodległości odbył się pokaz talentów uczniowskich.  Tym razem dzieci prezentowały swoje talenty patronowi Orłowi Białemu , który wszystko bacznie obserwował i reagował  na występy entuzjastycznie.  W rolę Orła Białego wcielił się Staś Sanetra z klasy IV a w roli konferansjerki świetnie sprawdziła się Karolina Chodowiec z klasy VII, która swobodnie i z duża dozą humoru poprowadziła szkolny talent show. Na scenie można było zobaczyć uczniów prezentujących talenty wokalne, plastyczne, taneczne oraz sportowe. Była gra na  gitarze i na flecie , a nawet robienie makijażu. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się pokaz mody patriotycznej. Uczniowie w barwach narodowych pojawili się na wybiegu i maszerowali do znanych i lubianych pieśni patriotycznych. Talenty pięknie się zaprezentowały i pokazały wszystkim na czym polega współczesny patriotyzm. Orzeł i pani dyrektor byli bardzo dumni !     

            Na koniec uroczystości Pani dyrektor wręczyła nagrodzonym  w szkolnych  konkursach uczniom, pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Uroczystość miała  charakter  podniosły, przedstawienie i występy bardzo się wszystkim podobały.

          • Dzień Postaci z Bajek

          • 5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

            Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

               Z tej okazji 6 listopada nasze przedszkolaki wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje (w młodszej grupie królował Psi Patrol, a w starszej Spiderman). Mogliśmy też spotkać w naszej szkole Elzy, Myszki Mini, Arielkę, policjantów, Królewnę Śnieżkę i wiele innych postaci. Dzieci uczestniczyły w konkursach i quizach. Słuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Po obiedzie wyruszyliśmy w podróż naszym grupowym "pociągiem" na wielki bal i słodką ucztę. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

          • Konkurs plastyczny

          • Konkurs plastyczny "Jesienny parasol" został rozstrzygnięty. Wpłynęło bardzo dużo prac uczniów klas 0-III. Dzieci wraz z rodzicami wykazały się ogromną pomysłowością, parasole ozdobione zostały jesiennymi darami przyrody, takimi jak: liście, jarzębina, kwiaty, wrzosy, kasztany, żołędzie i dłuuuugo by jeszcze wymieniać. Zobaczcie sami.....

          • Dzień Dyni

          • 30 października w naszych oddziałach przedszkolnych odbył się Dzień Dyni. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni. Mieliśmy okazję, spróbować dżemu z dyni, dyniowych babeczek, ciasta i dyni w zalewie octowej - dla większości dzieci były to zupełnie nowe smaki. Nie zabrakło też sesji zdjęciowej z udziałem przyniesionych  przez dzieci dyń.  Dzień nam minął w bardzo radosnej atmosferze.

          • Zakładamy ogródek kwiatowy

          • Jesień, to kolorowe liście, babie lato… ale to też doskonały czas aby sadzić cebulki kwiatowe, które będziemy mogli podziwiać wczesną wiosną. W tym celu klasa druga połączyła swe siły z klasą siódmą i pod okiem p. Kruk i p. Rzewuskiej założyła ogródek kwiatowy. Prace ziemne poprzedziły warsztaty przyrodnicze, podczas których dzieci rozpoznawały, nazywały i przyporządkowywały cebulki do właściwych ilustracji kwiatów. Następnie starsi chłopcy wykonali najcięższe prace polegające na zdjęciu darniny i już mogliśmy aranżować nasz ogródek. Sadzenie cebulek jest przyjemne i proste, należy jednak pamiętać o kilku    ważnych zasadach, np. by cebulki sadzić na głębokości trzykrotnie większej od ich wysokości i co najważniejsze, by korzonek skierowany był do dołu. To był fantastycznie spędzony czas. Będziemy  teraz z niecierpliwością czekać do wiosny, aby podziwiać skąpany w kwiatach ogródek.

            H.Kruk

          • Pasowanie na Czytelnika

          • Dnia 27 października 2023r. odbyło się w naszej szkole uroczyste wprowadzenie uczniów klasy I do biblioteki szkolnej.Dzieci zapoznały się ze zbiorami gromadzonymi w naszej bibliotece, jej regulaminem oraz zasadami korzystania.Podczas zajęć uczniowie zostali pasowani na czytelników, dostali pamiątkowe dyplomy i wypożyczyli pierwsze książki.

          • Konkurs Fotograficzny "Kocham Cię Polsko - podziwiam i zwiedzam"”

          • Już od dawna nasi uczniowie zaskakują nas swoimi artystycznymi talentami. Tym razem ich inspiracją były rodzinne podróże uwiecznione na fotografiach. Na rodzinny konkurs fotograficzny „Kocham Cię Polsko – podziwiam i zwiedzam” wpłynęło piętnaście prac  przedstawiających miejsca, które warto zwiedzić  w naszej Polsce. Wszystkie prace wykonano na wysokim poziomie i wszystkie zasłużyły na najwyższe podium. Mamy nadzieję, że będą one  zachętą aby wyruszyć w rodzinną podróż. Uczestnikom i ich rodzinom gratulujemy inwencji i dziękujemy za udział w konkursie.

            H.Kruk

          • Konkurs Piosenki Patriotycznej „Śpiewamy dla Niepodległej”

          • 26 października w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej „Śpiewamy dla Niepodległej”. Celem konkursu było popularyzowanie piosenek i pieśni o tematyce narodowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Była to także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością. Wszystkie uczestnicy szykowali się do tego wydarzenia przez kilka tygodni i każdy chciał wypaść jak najlepiej.  Wszystkie pieśni były odśpiewane z dumą i radością jak na prawdziwych patriotów przystało. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 18 uczestników ocenianych przez jury w trzech kategoriach. W kategorii oddziałów przedszkolnych, I miejsce ex aequo zdobyły Rozalka Borychowska i Kornelka Zawadzka, II miejsce - Antek Sanetra a III – Weronika Czarnocka i Patrycja Rybak. W kategorii klas I – III, I miejsce przypadło Ali Barei, Dominice Czarnockiej i Magdzie Kołomyjskiej, II miejsce zajęły: Maja Kobylińska, Kornelka Czarnocka, Zosia Wielogórska i Wiktoria Czarnocka II a na trzecim podium stanęły Nikola Bielińska i Ola Łyszczewska. Najlepsza w kategorii klas IV – VIII okazała się Julka Nasiłowska, na II miejscu znaleźli się Olek Lipiński i Staś Sanetra, a na III – Dawid Suchożebrski. Wszystkie wykonania były piękne, jury miało twardy orzech do zgryzienia, jednak po długich naradach postanowiono jak wyżej.

          • Projekt „Bohateron- włącz historię” w naszej szkole.

          • Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca za zadanie  upamiętnienie, uhonorowanie i  niesienie bezpośredniej pomocy żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego. Akcja  ma na celu podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego poprzez przeprowadzenie dodatkowych lekcji tematycznych. Nasze zajęcia odbyły się pod koniec października w klasach: IV, V, VI, VII.  Uczniowie zwłaszcza młodsi bardzo zainteresowali się i wzruszyli życiem małej Janki i jej rodziny i przyjaciół  żyjącej w Warszawie ogarniętej powstaniem. Następnie wzięli udział w drugiej części akcji: zapoznali się z życiorysami niektórych powstańców i napisali do nich na specjalnie utworzonej stronie internetowej „dumni z powstańców” wpisy z życzeniami bądź podziękowaniami za ich bohaterską postawę podczas wojny i Powstania Warszawskiego.

          • Finał

          • Finał 6 piłkarskich dziewcząt w kategorii dzieci (rocznik 2011 i młodsze)

            17 października na boisku piłkarskim w Skórcu odbył się finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w 6 piłkarskich dziewcząt w kategorii dzieci (rocznik 2011 i młodsze). W zawodach uczestniczyło sześć najlepszych szkół z Powiatu Siedleckiego – zespoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej (były trzy grupy).

            Drużyny zostały podzielone na dwie podgrupy:

            Podgrupa I: Skórzec, Stok Lacki, Olszyc

            Podgrupa II: Żeliszew, Paprotnia, Domanice.

            Z każdej podgrupy wychodziły dwa zespoły do półfinałów, z których zwycięzcy walczyli o miejsce pierwsze, a przegrane drużyny o trzecie.

            Dziewczęta z naszej szkoły przegrały pierwszy mecz z Żeliszewem 0:1, a następnie wygrały 1:0 z Domanicami co pozwoliło im zając drugie miejsce w swojej podgrupie.

            W półfinale reprezentacja naszej szkoły spotkała się z zespołem gospodarzy. W regulaminowym czasie gry wynik był 0:0, finalistę wyłoniły rzuty karne, które wygrały dziewczęta ze Skórca 1:0.

            W meczu o trzecie miejsce nasz zespół zmierzył się ponownie z Domanicami. Po bezbramkowym remisie o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które wygrały nasze dziewczęta i zajęły w turnieju trzecie miejsce.

            Reprezentacja naszej szkoły:

            Dąbrowa Joanna, Olędzka Nikola, Olszewska Amelia, Rowicka Julia, Rowicka Natalia, Rucińska Milena, Skwierczyńska Weronika, Suchożebrska Amelia, Ślaz Izabela

            Wynik:

            Podgrupa I

            Skórzec – Stok Lacki 7:0

            Skórzec – Olszyc 5:0

            Olszyc – Stok Lacki 1:0

            Podgrupa II

            Żeliszew – Paprotnia 1:0

            Żeliszew – Domanice 0:2

            Domanice – Paprotnia 0:1

            Półfinały:

            Skórzec – Paprotnia 0:0 k(1:0)

            Olszyc – Domanice 0:0 k(2:1)

            Mecz o pierwsze miejsce

            Skórzec – Olszyc 1:0

            Mecz o trzeci miejsce

            Paprotnia – Domanice 0:0 k(1:0)

            Kolejność końcowa:

            1 . Skórzec

            2. Olszyc

            3. Paprotnia

            4. Domanice

            5 – 6. Żeliszew, Stok Lacki

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dnia 13 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali ją uczniowie klasy IV oraz klasy VII pod przewodnictwem nauczycieli: pani Małgorzaty Denisiuk, pani Elżbiety Jaczewskiej oraz pani Ewy Chróściel. Uczniowie zaprezentowali ciekawy i humorystyczny program artystyczny zatytułowany “Kabaret Szkolnego Niepokoju”, w którym przedstawili los nauczycieli w krzywym zwierciadle. W roli nauczycieli wystąpili: Mateusz Sawicki, Aleksander Lipiński, Justyna Suchodolska, Amelia Krzysztoszek, Paweł Wakuliński oraz w roli wychowawcy Maciej Krysiak. Artyści w sposób humorystyczny zaprezentowali karykatury nauczycieli i ich problemy. Ważną rolę odegrała rodzinka: Nikola Szybka w roli mamy – nauczycielki – nerwowej i rozdrażnionej, obciążonej wieloma obowiązkami zarówno domowymi, jak i szkolnymi. Stanisław Sanetra wystąpił w roli ojca-nauczyciela – spokojnego i wyluzowanego, planującego wycieczki. Zaś w roli dzieci : Michał Lipiński oraz Katarzyna Wileńska. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy VII: Karolina Chodowiec oraz Julia Nasiłowska. Podziękowały nauczycielom pięknymi słowami Henryka Sienkiewicza, nazywając czcigodnymi oraz z miłością witanymi przewodnikami. Wiele życzeń i podziękowań skierowano również do pracowników szkoły. Program uświetniły piosenki z podziękowaniami dla nauczycieli na melodię “Krakowiaczka”, Święty uśmiechnięty”, “Za każdy uśmiech twój”, “Życzenia” oraz znana wszystkim “!4 października”. Piosenki pięknie zaśpiewali: Julia Nasiłowska, Karolina Chodowiec, , Aleksander Lipiński, Stanisław Sanetra, Justyna Suchodolska, Amelia Krzysztoszek, Nikola Szybka, Zuzanna Zacharczuk, Maciek Krysiak, Dawid Suchożebrski. Ponadto Szkolny Samorząd Uczniowski przygotował konkurs pod hasłem: “Poznaj nauczyciela swego po okularach jego.....”. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzielił Alan Borkowski.

          • Lekcja w kinie

          • 19 października uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się na lekcję w kinie. Pierwszym punktem spotkania  były zajęcia pt. „Twój głos brzmi znajomo czyli podróż po świecie dubbingu”, które prowadziła prawdziwa aktorka. Przybliżyła  dzieciom pojęcia związane z filmem min. co to jest dialog, dubbing. Aktorzy pokazali w jaki sposób przygotowują się do dubbingu i gdzie się go nagrywa oraz  w jaki sposób wybiera się aktorów do ról dubbingowych. Dzieci poznały proste ćwiczenia na dykcję i emisję głosu i w aktywny sposób brały udział w spotkaniu. Następnie obejrzeliśmy film „Po prostu super”, który dał wskazówki jak szukać swoich uzdolnień, talentów, mocnych stron oraz jak radzić sobie w razie niepowodzeń w tych poszukiwaniach. Film przyniósł wiele emocji i bardzo nam się podobał. Spacerem przez Park Aleksandria udaliśmy się do naszego autokaru, ale nie przepuściliśmy okazji, żeby nazbierać kasztanów, liści w jesiennych barwach i co najważniejsze poszaleć na ogromnym placu zabaw. Pełni pozytywnych wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły na smaczny obiadek.

            H.Kruk

          • Klasa w terenie

          • Od września 2023r. do końca maja 2024r., klasa II będzie uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Klasa w terenie”. Głównym celem tego projektu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu, zachęcenie do spędzenia czasu poza salą lekcyjną. Ta forma edukacji angażuje różne zmysły. Projekt zakłada realizację 10 zadań:

            1. Obserwacja przyrody
            2.  Plastyka w terenie
            3.  Obserwacja chmur
            4.  Wyjście w ciekawe miejsce
            5. Instrumenty z darów natury
            6.  Zabawa gra w terenie
            7.  Zabawa w przyrodników
            8.  Przyrodniczy labirynt kolorów
            9. Praca grupowa- katalog roślin
            10.  Piknik.

            Kilka zadań udało nam się zrealizować. Dzieci były bardzo zaangażowane w ich wykonanie.

            H.Kruk

          • Wirtualne podróże

          • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II po raz kolejny przystąpili do międzynarodowego projektu edukacyjnego, „Wirtualne Podróże”, którego celem jest pobudzenie aktywności poznawczej dzieci poprzez udział we wspólnych działaniach, zachęcanie do zdobywania wiedzy o świecie i świadomego podróżowania, kształtowanie postawy otwartości wobec świata i ludzi. W okresie od października do końca maja uczniowie będą realizować różne zadania. Stworzyli już mapę świata, założyli Albumy Podróżnika i wykonali piękne notatki podczas pierwszej lekcji pt. „Leśne opowieści”. Integralną częścią projektu są lekcje na żywo, w czasie których autorka dzieli się autentycznymi doświadczeniami z podróży po świecie. Pierwsze spotkanie odbyło się 17 października. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat rodzajów lasów, ich roślinności i mieszkańców. Powstały piękne notatki, które wzbogacą albumy podróżników. Lekcje z p. Sabiną Piłat bardzo nam się podobają i z niecierpliwością czekamy na kolejną, która odbędzie się 7 listopada.

            H. Kruk

          • Spotkanie policjantami

          • 12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bardzo interesującej i pouczającej prelekcji, którą poprowadzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach - sierż. sztab. Barbara Jastrzębska, asp. Grzegorz Kozłowski oraz dzielnicowy asp. Tomasz Sacharczuk. Z najmłodszymi dziećmi omówione zostały zasady poruszania się po drogach przez osoby piesze oraz poruszające się różnymi środkami lokomocji a w szczególności przybliżono zasady ruchu drogowego rowerzystów. Wielokrotnie podkreślano, jak ważne jest to, aby być widocznym na drodze. Omówiono również zagadnienie dotyczące zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi. Podczas prelekcji funkcjonariusze rozmawiali ze starszymi uczniami na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Policjanci przestrzegali przed zachowaniami ryzykownymi, które mogą mieć konsekwencje prawne. Uczniowie zostali poinformowani jakie środki wychowawcze może wobec osoby nieletniej zastosować sąd. Ponadto młodzież podczas prelekcji z funkcjonariuszami dowiedziała się także, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nią podczas użytkowania Internetu, jak się przed nimi chronić oraz jak postępować by samemu nie zostać sprawcą cyberprzemocy. Największą atrakcją okazał się  pokaz tresury psa policyjnego. Zachwytom i podziwom umiejętnościom psa nie było końca. Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

          • Ślubowanie i otrzęsiny klasy I

          • 11 X 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Paprotni miała miejsce uroczysta akademia z okazji Ślubowania i Pasowania uczniów klasy I przygotowana przez wychowawcę p. Grażynę Łęczycką we współpracy z p. Ewą Chruściel. Uczniowie w obecności szanownych gości: p. Wójta Leszka Trębickiego, p. Dyrektor Anny Głuchowskiej, księdza proboszcza Wojciecha Matuszewskiego, pań z Rady Rodziców, nauczycieli, rodziców i uczniów złożyli przysięgę na sztandar naszej szkoły ślubując, że będą się dobrze uczyć i kochać swoją ojczyznę. Uroczystość szkolna została poprzedzona udziałem dzieci, rodziców i nauczycieli we mszy świętej. Następnie na Sali gimnastycznej klasa zaprezentowała bogatą część artystyczną, na którą złożyły się wiersze i wesołe piosenki. Dzieci w formie egzaminu wzorowo zaliczały kolejne wyznaczone im zadania. Za każde dobrze wykonane zadania zdobywały kolejne medale. Wykazały się dużą wiedzą. Udowodniły, że wiedzą, jak się wzorowo zachowywać, znają przepisy ruchu drogowego. Mają bogatą wiedzę o Polsce, znają symbole narodowe i pełną nazwę naszej szkoły. Uwieńczeniem części artystycznej okazał się wzorowo wykonany przez dzieci taniec patriotyczny z flagami. Wywarł niesamowite wrażenie, więc brawom nie było końca. Potem głos zabrali: p. Dyrektor, p. Wójt , ksiądz proboszcz i inni goście, gratulując dzieciom ich mądrości, zdolności i odwagi. Wreszcie nadszedł długo oczekiwany punkt programu – Ślubowanie, a następnie Pasowanie na ucznia klasy I. Emocji nie było końca. Następnie dzieci zostawiły pamiątkowy ślad w kronice szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia dostały: Dyplomy pasowania na ucznia, ich pierwsze legitymacje szkolne, prezenty oraz imienne medale. Po skończonej części oficjalnej miał miejsce słodki poczęstunek, wspólnie z rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Na koniec Samorząd Szkolny  przygotował dla nowo przyjętych uczniów otrzęsiny. Miały miejsce wesołe, oryginalne konkursy, pląsy i zabawy. Dzieci były bardzo szczęśliwe. Zdolności i zaangażowanie uczniów klasy I dają nadzieję na przyszłość, że wyrosną na kreatywną młodzież, która będzie godnie reprezentować naszą szkołę.

          • Wybory

          •  W dniu 9 października 2023 roku w naszej szkole odbyły się prawybory parlamentarne. W głosowaniu wzięło udział 50 uczniów z klas 4 – 8 oraz 27 nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Każdy wyborca mógł oddać tylko jeden głos na wybraną przez siebie partię polityczną. W składzie komisji wyborczej zasiedli uczniowie klasy VIII: Natalia Kryńska, Magdalena Wileńska, Nikola Skwierczyńska, Karolina Dąbrowa oraz Bartłomiej Trębicki. Oni to czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonali obliczeń głosów. Nadzór nad przebiegiem wyborów sprawowała Pani Agnieszka Biernacka.

            Wyniki głosowania:

            • Zjednoczona Prawica [PIS] - 49,35% ( 38 głosów)
            • Bezpartyjni Samorządowcy - 12,98% (10 głosów)
            • Konfederacja – 11,68%  (9 głosów)
            • Trzecia droga [PSL, Polska 2050] - 11,68 % (9 głosów)
            • Nowa Lewica – 9,09 % (7 głosów)
            • Koalicja Obywatelska [PO] - 5,19% (4 głosy)

            Frekwencja wyborcza wyniosła 96,25%

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Paprotni
      • (+25) 6312137 ul. Jana Pawła II 5 08-107 Paprotnia
      • 08-107 Paprotnia ul. Jana Pawła II 5 e-mail: zs_paprotnia@op.pl lub sp_paprotnia@paprotnia.pl Poland
      • Kontakt do Inspektora Danych Osobowych (IOD) Paulina Skrouba e-mail: iod.rodo@epoczta.pl
    • Logowanie