• Tłusty czwartek

• Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Jest doskonałą okazją, by skosztować przepysznych pączków i faworków. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka. W naszej szkole, jak zwykle Tłusty czwartek minął na słodko, a to wszystko dzięki Samorządowi Szkolnemu, który przygotował dla nas te wszystkie pyszności, które zniknęły podczas jednej z przerw, co świadczy o tym, jak były pyszne.  Nikt nie liczył żadnych kalorii, a uśmiechy na twarzach uczniów i nauczycieli zajadających pączki były dowodem tego, jak wiele radości sprawił nam dzisiejszy dzień.

• Choinka

• Dnia 7 stycznia w naszej szkole odbyła się choinka. Wszystko rozpoczęło się o godz. 10.00,  kiedy na pięknie udekorowanej sali pojawili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły, zaś o godz. 12. dołączyli starsi. Uczniów zabawiały 3 wesołe panie animatorki, które organizowały różne ciekawe zabawy z muzyką i chustą animacyjną.  Poza tym dzieci wesoło bawiły się w pianie, trzymały na swoich dłoniach zimny ogień czy przeciągały linę. Dzięki paniom nikt się nie nudził, a na buźkach najmłodszych i nawet starszych  uczniów gościł uśmiech. Zabawa choinkowa połączona była z balem przebierańców, dlatego na parkiecie można było zobaczyć znane i lubiane postacie z bajek czy filmów animowanych. Około godziny 12 na sali gimnastycznej pojawił się pan wójt Leszek Trębicki, który wręczył uczniom naszej szkoły stypendia naukowe i sportowe. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 300zł. Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów w II semestrze.  Na koniec Pani dyrektor Anna Głuchowska wręczyła uczniom vouchery do kina za 100% frekwencję za 3 miesiące nauki. Życzymy dalszej wytrwałości w systematycznym chodzeniu do szkoły.

100_frekwencji.docx

NAJLEPSI__CZYTELNICY_sportowcy_01.2024.doc

Najlepsi_uczniowie_klas_I-III_01.2024.docx

Najlepsi_uczniowie_klas_IV-vIII.docx

• Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok 2024/25

• OGŁOSZENIE

Na podstawie art. 29 ust. 2 pkt. 2, art. 154 ust. 1 pkt. 1 i ust 3 ustawy z 14 grudnia 2016r. Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2023r. poz. 900 z późn.zm.) i Zarządzenia Nr 3/24 Wójta Gminy Paprotnia z 5 lutego 2024 roku w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Paprotnia na rok szkolny 2024/2025

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Paprotni informuje

o zapisach dzieci do oddziałów przedszkolnych

na rok szkolny 2024/2025

1. Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do oddziału przedszkolnego, jeśli chcą, aby dzieci w roku 2024/25 dalej uczęszczały do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Paprotni, składają deklarację o kontynuowaniu uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego.
            2. Rodzice dzieci, które nie uczęszczały do oddziału przedszkolnego w naszej szkole, wypełniają i składają wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego.
            3. Wnioski i deklaracje należy składać od 4 marca 2024r. do 18 marca 2024r. w godzinach 730– 1500 w sekretariacie szkoły.
            4. Wszelkie informacje i wnioski dostępne są w sekretariacie szkoły i na stronie szkoły www.zspaprotnia.edupage.org oraz pod telefonem 256312137

Anna Głuchowska

• Dzień Babci i Dziadka

• Dnia 31 stycznia odbył się w naszej szkole uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Wójt Leszek Trębicki, Przewodniczący Rady Gminy Mariusz Grzesiuła, Ksiądz proboszcz Wojciech Matuszewski, przedstawiciele Rady Rodziców oraz oczywiście  kochane babcie i kochani dziadkowie. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Anna Głuchowska, która serdecznie przywitała naszych wyjątkowych gości. Następnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli  Babciom i Dziadkom najpiękniejsze życzenia wyrażone wierszem, tańcem i piosenką. Po uroczystości nasi goście zostali zaproszeni na herbatkę i ciasto.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości... Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

• Jasełka w kościele

• Po bardzo ciepłym przyjęciu naszych szkolnych jasełek przez społeczność szkolną, postanowiliśmy wystawić je także dla naszych rodziców, dziadków, przyjaciół a także wszystkich mieszkańców Gminy Paprotnia. Tym razem skorzystaliśmy z zaprosin ks. proboszcza Wojciecha Matuszewskiego i w niedzielę 7 stycznia, po Mszy św. o godz. 11, wystąpiliśmy w kościele p.w. św. Bartłomieja w Paprotni. Dzieci z młodszych klas   odtworzyły historię narodzin Jezuska. Zdarzenia przedstawione przez dzieci zostały wzbogacone przepiękną oprawą muzyczną. Pięknie zaprezentowali się soliści, a także chór.  Niezwykła, świąteczna sceneria kościoła wypełnionego po brzegi ludźmi sprawiła, że mali artyści poczuli się wyjątkowo. Ksiądz Proboszcz Wojciech Matuszewski podziękował dzieciom i opiekunom za przygotowanie i przedstawienie Jasełek, zaś zebrani w świątyni parafianie oraz goście nagrodzili artystów gromkimi brawami. Bardzo dziękujemy rodzicom naszych podopiecznych za pomoc, zaangażowanie, przygotowanie pięknych strojów i zawsze dobre słowo.