• Zbiórka karmy

• W ostatnim czasie Klub Wolontariusza w naszej szkole przeprowadził zbiórkę karmy dla bezdomnych psów. Tym razem wsparliśmy Schronisko "Zwierzaki do wzięcia". Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

• Konkurs

• Dnia 11 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w etapie gminnym Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro dzieci.Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:

Kl. I-III: Zuzanna Zacharczuk kl. II, Aleksander Lipiński kl. III.

Kl. IV-VI: Karolina Chodowiec kl. VI

Kl. VII-VIII: Milena Nasiłowska kl.VIII, Anna Grochowska kl. VIII, Nikola Skwierczyńska kl. VII.

Będą oni reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się 29 i 30 maja w "Rejmontówce" w Chlewiskach. Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

• Dzień Doradztwa Zawodowego

• 11 maja w naszej szkole zorganizowany został Dzień Doradztwa Zawodowego „Mój zawód – moja przyszłość”. Odbył się tego dnia quiz z wiedzy o zawodach, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas naszej szkoły z podziałem na kategorie wiekowe. Zwycięzcy zostali nagrodzeni  słodkimi upominkami. Zadaniem apelu było przybliżenie uczniom wiedzy o istniejących zawodach, o predyspozycjach i cechach charakteru jakie powinni posiadać. Uczniowie uczestniczyli z zaangażowaniem w kolejnych konkurencjach i wykazali się dużą wiedzą na dany temat.

• "Ekologiczna Zemsta"

• Międzynarodowy Dzień Ziemi to święto, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych i wiedzy na temat natury i zagrożeń, z jakimi się ona zmaga. Został on ustanowiony po to, by przypomnieć ludziom, że o naszą planetę trzeba dbać, gdyż to właśnie dzięki niej żyjemy.
            Uczniowie klasy 7 z okazji Dnia Ziemi  przygotowali  przedstawienie pt. "Ekologiczna Zemsta", które było przeplatane piosenkami. Tematem występu artystycznego było promowanie świadomości ekologicznej. Siódmoklasiści pokazali  pozostałym uczniom, że dbanie o planetę  nie jest trudne, wymaga od nas jedynej rozwagi i samodyscypliny.

• Spotkanie z pisarką

• 9 maja, w ramach jednego z wielu działań związanych z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, nasza biblioteka we współpracy z Biblioteką Gminną w Hołubli, zorganizowała spotkanie autorskie. Gościem była pani Julita Piskorz – autorka bajek dla dzieci. Pisarka zaprezentowała uczniom kl. I – III swoją książkę pt. „Zaczarowane historie”. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które prowadząca udzieliła wyczerpujących odpowiedzi.

Spotkanie wszystkim bardzo się podobało, a na koniec zebrani otrzymali autografy!

• Konkurs recytatorski

• Ostatnio odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego.

Zwycięzcami, którzy przeszli do etapu gminnego i będą reprezentować naszą szkołę są:

- kategoria kl. I - III: Mateusz Suchożebrski kl. II, Olek Lipiński kl. III i Zuzia Zacharczuk kl.III

- kategoria IV - VI: Karolina Chodowiec kl.VI, Dawid Suchożebrski kl. IV i Julka Sadowa kl. IV

- kategoria kl. VII - VIII: Ania Grochowska kl. VIII, Milena Nasiłowska kl. VIII i Nikola Skwierczyńska kl. VII

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Zbiórka żywności

• Nasza szkoła już kolejny raz włączyła się w akcję pomocy organizowaną przez Bank Żywności. W związku z tym przed Świętami Wielkanocnymi  odbywała się zbiórka potrzebnych produktów. Każdy mógł przynieść produkty trwałe z dłuższym terminem ważności i ofiarować  je osobom będącym w trudniejszej sytuacji. Zebrane artykuły zostały przekazane do Banku Żywności  w Siedlcach, skąd trafiły do wielodzietnych rodzin, osób samotnie wychowujących dzieci lub ludzi chorych. Szkolny Klub Wolontariatu wyraża wdzięczność tym, którzy okazali serce i potrafili zrozumieć potrzebujących.

• Kiermasz ciast

• Z inicjatywy naszych wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, 28 kwietnia w szkole miał miejsce charytatywny kiermasz ciast, z którego dochód przekazaliśmy dla Marysi Tchórzewskiej z Siedlec. Marysia to 11-letnia dziewczynka, która urodziła się z wieloma wadami wrodzonymi nogi - brak kości strzałkowej, kości śródstopia, pięty i 3 paluszków, kość piszczelowa była krótsza, stopa końsko-szpotawa. Marysia przeszła kilka operacji w USA, dzięki którym jej nóżka została wydłużona o 20 cm. Teraz musi pilnie mieć kolejną operację wyjęcia aparatu wydłużającego, płytek zapobiegających koślawości. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i ich mam, ze sprzedaży ciasta, ciasteczek, wafli udało nam się zebrać 1300, 85 gr. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli słodkości, jak też i tym, którzy je zakupili.