• Misterium Męki Pańskiej

• Wielkanoc  to najważniejsze święto w naszej tradycji chrześcijańskiej. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupić się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt,  uczniowie z klasy VII pod kierunkiem p. Agaty Grzeszczuk i p. Beaty Gromulskiej zwrócili myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcali do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa.
            2 kwietnia 2022 roku  w naszej szkole  odbyło się Misterium Pańskie. W  tym roku rozważaliśmy Mękę Pana Jezusa w oparciu o stacje Drogi Krzyżowej, które zostały przedstawione w formie prezentacji – malowanie piaskiem. Poszczególne stacje nawiązywały do naszego codziennego życia w szkole, do naszych upadków, powstań, dobrych uczynków.

Jak co roku Samorząd Uczniowski ogłosił również wyniki konkursu „Przepis na BABKĘ WIELKANOCNĄ”. Wygrali go uczniowie klasy II.

Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor Anna Głuchowska oraz zaproszeni goście: pan Wójt Leszek Trębicki, ksiądz Proboszcz Paweł Florowski i przewodnicza Rady Rodziców pani Dorota Kobylińska złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

• Zebranie rodzicielskie

•

W dniu 25 kwietnia 2022r. (poniedziałek) odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Paprotni.

Porządek:

• godz.1400 sala nr 16 spotkanie Dyrektora z Radą Rodziców
            • godz. 1440 sala gimnastyczna spotkanie ogólne

później spotkania z wychowawcami w salach:

kl.0A sala nr 7 p. Jurczak-Sanetra

Kl.0B- sala nr 8  p. Skwierczyńska

Kl. I – sala nr 18  p. Nasiłowska

Kl. II – sala nr 17 p. Łęczycka

Kl. III – sala nr 15 p. Kruk

Kl. IV - sala nr 3 p. Boguszewska

Kl. V- sala nr 11 p. M. Skwarek

Kl. VI- sala nr 9 p. Rzewuska

Kl. VII- sala nr 10 p. M. Małkińska

Kl. VIII - sala nr 14 p. Biernacka

Serdecznie zapraszam

Anna Głuchowska dyrektor szkoły

• Wielkanocna zbiórka żywności

• Nasza szkoła już kolejny raz włączyła się w akcję pomocy organizowaną przez Bank Żywności. W związku z tym w dniach: od 4 do 8 kwietnia odbywała się zbiórka potrzebnych produktów. Każdy mógł przynieść to, co ma i ofiarować  osobom będącym w trudniejszej sytuacji. Zebrane artykuły zostały przekazane do Banku Żywności  w Siedlcach, skąd trafiły do wielodzietnych rodzin, osób samotnie wychowujących dzieci lub ludzi chorych. Szkolny Klub Wolontariatu wyraża wdzięczność tym, którzy okazali serce i potrafili zrozumieć potrzebujących.

• Robotyka- warsztaty

• 25 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z robotyki przeprowadzone przez Agencję Szkolno-Przedszkolną „LUPUS”. Program edukacyjny skierowany do naszych przedszkolaków nosił nazwę Akademia Programistów. Jak się okazało, dla współczesnych dzieci zajęcia były bardzo interesujące. Przedszkolaki dowiedziały się, że robotami można się świetnie bawić, a jednocześnie uczyć się od nich wielu ciekawych rzeczy. W trakcie zajęć dzieci mogły programować trasy robotów za pomocą tabletów i specjalnych aplikacji. Roboty poruszały się, wydawały dźwięki, zmieniały kolory. Roboty, które towarzyszyły dzieciom to – PHOTONY – służące do edukacji i zabawy. Warsztaty wyzwoliły ciekawość, zachwyt i aktywność naszych przedszkolaków. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Po warsztatach odbyła się sesja fotograficzna. Dzieci zostały przebrane w kostiumy góralskie i zostały sfotografowane na tle przepięknych gór.

• Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Skarpetek Nie Do Pary- 21 Marca

• W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Wszystkie tego dnia przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Po śniadaniu dzieci udały się na dużą salę gimnastyczną, gdzie klasa druga przygotowała przedstawienie kukiełkowe o smoku, smoczycy, królu, królewnie i rycerzu. Wszystko, jak to w bajkach zwykle bywa, skończyło się szczęśliwie i drugoklasiści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przedstawienie tak bardzo się podobało, że drugoklasiści odegrali je jeszcze raz i znów otrzymali duże brawa. Następnie przedszkolaki udały się na dwór w poszukiwaniu oznak wiosny. Słońce świeciło mocno i było bardzo ciepło, więc wszyscy bawili się wesoło na placu zabaw. Po obiedzie odbył się słodki poczęstunek.

21 marca w naszym przedszkolu to również  „Dzień kolorowej skarpetki”. Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek „nie do pary” (kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów; symbol niedopasowania społecznego). Przedszkolaki przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji, miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki „nie od pary”. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Dziękujemy Rodzicom za założenie dzieciom skarpet „nie od pary”.