• Dzień w Piżamie

• 10 maja 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień w Piżamie. Włączyliśmy się w akcję zorganizowaną przez Wolontariat szkolny. Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Dla wielu podopiecznych fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Zmiana zwykłych ubrań na piżamę to okazanie wszystkim potrzebującym wsparcia. Tego dnia duża część uczniów naszej szkoły przyszła ubrana w swoje ulubione piżamki, kombinezony do spania czy szlafroki i kapcie. Chociaż w ten sposób mogliśmy być solidarni z chorymi dziećmi na nowotwory i ich rodzicami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji #dzieńwpiżamie. Zostali oni nagrodzeni słodkim co nieco.

• Konstytucja 3 Maja

• Uchwalenie Konstytucji 3 Maja 1791 roku to bardzo ważne święto w historii naszego kraju. W tym roku mija już 231 rocznica tego wydarzenia.

Dnia 29 kwietnia o godzinie 8.20 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pod kierunkiem wychowawcy, pani Marzeny Boguszewskiej, przygotowali ją uczniowie klasy IV, a pięknym wokalem wspomogła nas uczennica klasy V, Julia Nasiłowska.

Uczniowie przypomnieli nam o najważniejszych kwestiach dotyczących tego dokumentu. Konstytucja została uchwalona przez Sejm Czteroletni, zwany Wielkim, który zebrał się w październiku 1988 roku. Na chwilę przenieśliśmy się do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, odczytano tytuły 11 artykułów, z których składała się konstytucja i przypomniano w skrócie, czego dotyczyły. Część artystyczną zakończono odśpiewaniem "Mazurka 3 Maja" w wykonaniu Julii Nasiłowskiej i klasy IV.

Następnie odbył się quiz patriotyczny w kategorii klas I-III oraz klas IV - VIII. Uczniowie odpowiadali na pytania związane ze świętem, jak również historią Polski tamtego okresu i Orłem Białym. W pierwszej kategorii najwięcej punktów zdobyła Nikola Szybka z klasy II, w drugiej kategorii wygrał Michał Łęczycki, uczeń klasy VIII. Serdecznie Gratulujemy!!!

Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs pod tytułem: "Piękny nasz jest Orzeł Biały" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w związku ze zbliżającą się uroczystością nadania imienia naszej szkole. Najbardziej spodobały się Orły klasy I i oddziałów przedszkolnych jednak wszystkie prace były ciekawe, wykonane różną techniką i zasłużyły na brawa. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia zwykle mówimy o ekologii, zmianach naszych nawyków żywieniowych, postawach proekologicznych. Co robimy dobrze, co szkodzi naszej planecie i organizmom na niej żyjącym? To wszystko bardzo ważne działania, pobudzają dyskusję i zwracają uwagę na to, że mamy wpływ i nasze działania mają znaczenie. Z okazji święta naszej planety 25 kwietnia uczniowie klasy 6 i 5 zaprezentowali przedstawienie ekologiczne ,, Bajkę o Jasiu Śmieciarskim”. Poprzez przygody Jasia, młodzi aktorzy zachęcali wszystkich, aby dbać o środowisko naturalne.   Pokazali, jak często człowiek zapomina o ochronie przyrody.   Przedstawienie uświetniły piosenki  o tematyce ekologicznej.   Ważnym przesłaniem spotkania było kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody   i uzmysłowienie uczniom, że jesteśmy jej częścią, a chroniąc ją, gwarantujemy sobie lepsze życie.

• Dzień Doradztwa Zawodowego

• 21 kwietnia w naszej szkole zorganizowano Dzień Doradztwa Zawodowego „Mój zawód – moja przyszłość”. W przygotowanie tego dnia zaangażowały się  szczególnie klasy  VII i VIII, które przygotowały dekorację sali  a następnie uczniowie zaprezentowali  się w strojach różnych wykonawców zawodów. Przedstawiciele  klas młodszych  w formie konkursu odgadywali jaki to zawód, a potem  wybierali atrybuty pasujące do danego zawodu . W międzyczasie odbył się również quiz z wiedzy o zawodach, w którym uczestniczyli  uczniowie z klas IV- VI. Zwycięzcy zostali nagrodzeni  słodkimi i upominkami. Na koniec pani dyrektor wręczyła dyplomy za zwycięskie miejsca w konkursach jakie odbyły się w ostatnim czasie w naszej szkole.