• Stanisław Sanetra i Maja Kobylińska- laureatami konkursu KRUS

• Uczniowie naszej szkoły jak co roku licznie brali udział w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem: "Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy". Konkurs odbył się na 4 szczeblach: szkolnym, powiatowym, wojewódzkim i centralnym.

Na szczeblu powiatowym Maja Kobylińska zdobyła wyróżnienie, zaś Staś Sanetra I miejsce, dzięki czemu przeszedł do etapu wojewódzkiego, w którym zdobył III miejsce. Praca Stasia została też dostrzeżona na etapie centralnym i zdobyła wyróżnienie.

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Konkurs plastyczny "Nigdy więcej wojny"

• Praca ucznia klasy III Stasia Sanetry otrzymała wyróżnienie na etapie wojewódzkim konkursu „Nigdy więcej wojny”. Konkurs został objęty honorowym patronatem burmistrza dzielnicy Ursynów, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Szkoły Podstawowej 336 im. Janka Bytnara „Rudego” oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

• Dzień Mamy

• Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku – to Dzień Mamy. Akademia  w naszej szkole odbyła się 26 maja. Najmilszych gości zaprosiły  klasy 0A, 0B, I, II, III, które zaprezentowały swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Pod kierunkiem pań: Joanny Olędzkiej, Joanny Skwierczyńskiej, Ewy Chruściel, Hanny Kruk, Joanny Jurczak-Sanetry, Grażyny Łęczyckiej dzieci bardzo  starały się, aby swoim występem podziękować mamom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Dzieci  wręczyły swoim mamom wiosenne kwiaty, po czym wszyscy cieszyli się swoją obecnością podczas słodkiego poczęstunku. Uroczystości z okazji Dnia Mamy dostarczyła wszystkim wiele radości i szczęścia.

• Innowacja „Wędrująca książeczka- Jak zajączek Boguś szuka przyjaciela”

• Innowacja skierowana była do dzieci z oddziału przedszkolnego – grupy OA. Głównym założeniem projektu było wspólne stworzenie książeczki, zachęcenie rodziców do czytania dzieciom oraz wspomaganie  ich wszechstronnego  i harmonijnego rozwoju. Wychowawczyni napisała wstęp i wykonała pierwszą ilustrację do książeczki, następnie dzieci po kolei zabierały książeczkę do domu. Rodzice czytali istniejące już fragmenty i wspólnie z dzieckiem tworzyli ciąg dalszy i wykonywali kolejne rysunki. Dodatkowo 2 razy w tygodniu nauczycielki czytały dzieciom bajki lub opowiadania  podczas poobiedniego odpoczynku. Powstała książeczka została wydana i trafiła do szkolnej biblioteki.

• MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA 11-19.05.2023r.

• W ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, ogłoszonego przez Wojewodę Mazowieckiego i Kuratorium Oświaty w Warszawie, przygotowaliśmy wiele atrakcji, które były okazją do przypomnienia i utrwalenia nawyków związanych z bezpieczeństwem.

- Zorganizowaliśmy pogadanki klasowe na godzinach wychowawczych we wszystkich klasach i przedszkolu o bezpieczeństwie na drodze i w szkole oraz o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole.

- Odbył się  szkolny konkurs o bezpieczeństwie.

- Klasy IV i klasa V na lekcjach techniki utrwalały przepisy ruchu drogowego oraz zapoznały się z aktualnymi przepisami związanymi z jazdą na hulajnodze elektrycznej, na urządzeniach transportu osobistego i urządzeniach wspomagających ruch

- Na zajęciach świetlicowych organizowane były gry i zabawy, takie jak: ,,Światła”, ,,Numery alarmowe”, zabawa ,,Tak-Nie”, ,,Samochody”, zagadki słuchowe, scenki tematyczne kalambury, improwizacje muzyczno-ruchowe uwzględniające szeroko rozumiane pojęcie bezpieczeństwa.

- W klasach młodszych i oddziałach przedszkolnych przypomnienie praktycznego i bezpiecznego poruszania się po drogach (wycieczka po Paprotni)

- Na zajęciach techniki dzieci utrwalały przepisy dotyczące pieszych w ruchu drogowym.

-15-17 maja upłynął pod hasłem „Bądź widoczny”. Był to dzień z odblaskami.

- Na lekcji techniki i w-fu uczniowie klasy IV w tym  tygodniu ćwiczyli jazdę na rowerze przygotowując się do egzaminu na kartę rowerową.

- 18 maja odbył się pisemny egzamin na kartę rowerową.

- Dla chcących pogłębić temat w literaturze pani bibliotekarka przygotowała zbiór pozycji książkowych.

- Na lekcjach języka polskiego uczniowie układali wierszyki na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Zorganizowany został apel na którym odbył się quiz dla wszystkich klas na tematy bezpieczeństwa oraz uczniowie klasy II zaśpiewali piosenkę o zasadach bezpieczeństwa.