• Wycieczka do Łodzi

          • W czwartek 17 listopada uczniowie klas IV-VIII wybrali się na całodniową wycieczkę do Łodzi. Pierwszym miejscem w którym się zatrzymaliśmy było ZOO a dokładniej spacer po ogrodzie zoologicznym podczas którego mogliśmy zaobserwować nieznane nam dotąd gatunki zwierząt oraz wystawę Afrykańskiej fauny i flory w Orientarium. Naszą następną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Kinematografii w którym mogliśmy zobaczyć między innymi kostiumy filmowe, zabytkowe maszyny i scenariusze lub plany ze znanych filmów. Po udanym zwiedzaniu muzeum udaliśmy się na ulicę Piotrkowską po której zostaliśmy oprowadzeni przez panią przewodnik. Podczas spaceru widzieliśmy różne pomniki np.: Pomnik Lampiarza, Twórcy Łodzi Przemysłowej, Ławeczkę Tuwima, Fortepian Rubinsteina i Kufer Reymonta.  Oprócz pomników mieliśmy okazje zobaczyć niesamowity pasaż róż ,aleje gwiazd oraz wiele wspaniałych kamienic. Spacerując po ulicy Piotrkowskiej dotarliśmy do restauracji McDonald w której spożyliśmy posiłek . Wycieczka była pełna wrażeń i z niecierpliwością wyczekujemy następnej.

          • Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef

          • 20 listopada przypada Międzynarodowy  Dzień Praw Dziecka. To wyjątkowa data - tego dnia została uchwalona Konwencja Praw Dziecka, która przypomina nam, że powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o prawa  i ich przestrzeganie, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka. Unicef w swoich działaniach zwraca uwagę na tę kwestię i inicjuje różne projekty, których celem jest rozpowszechnianie wiedzy o prawach dzieci. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. To bardzo radosny dzień z poważnym przesłaniem. Do akcji Unicefu przystąpiła również nasza szkoła, która świętowała to wydarzenie w poniedziałek listopada. Wszystkie klasy wspólnie ze swoimi wychowawcami realizowały szereg zaproponowanych przez Rzecznika działań. Cała społeczność szkolna tego dnia była ubrana na niebiesko lub z akcentami niebieskiego koloru. Kolor niebieski symbolizuje solidarność z dziećmi całego świata,  gwarantuje prawa wszystkim dzieciom i jest symbolem Organizacji. Każda klasa i oddziały przedszkolne przyozdobiły swoje sale lekcyjne niebieskimi balonami, girlandami z bibuły i serpentynami- oczywiście w kolorze niebieskim. Ponadto tego dnia: Przedszkolaki śpiewały piosenki o prawach,  odbył się „niebieski marsz przedszkolaków” korytarzami szkoły. Dzieci odwiedzały inne klasy śpiewając wspólnie piosenkę o prawach dziecka. Uczniowie klas I- III: wykonywali rysunki przedstawiające prawa dzieci, które następnie udekorowały ściany sal lekcyjnych, zapoznali się również z grą „Memory” utrwalającą poznane prawa ,  śpiewały piosenkę o prawach dziecka oraz oglądały animację o prawach dzieci udostępnioną na stronie Unicefu.  Starsze klasy naszej szkoły IV - VIII obejrzały  prezentację o prawach dzieci na świecie, wykonały meta plan „Prawa dzieci są przestrzegane na świecie” oraz śpiewały piosenki związane z tematem. Nad całością imprezy czuwał Rzecznik Praw Ucznia w naszej szkole – Agnieszka Biernacka.

          • Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

          • 10 listopada  2022 r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 104 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Dzień Patrona naszej szkoły – Orła Białego.

             W uroczystości brała udział cała społeczność szkolna jak również zaproszeni goście. Wszyscy ubrani byli na galowo  oraz mieli przypięte biało – czerwone kotyliony. Przedstawienie przygotowali  uczniowie  klas IV -  VIII a nad całością czuwały   panie Agnieszka Biernacka i Monika Rzewuska.  Na początku  wszyscy zgromadzeni w obecności pocztu sztandarowego odśpiewali hymn szkoły, a uczniowie klasy I złożyli kwiaty  w kąciku patrona szkoły.   Następnie zaprezentowano  przedstawienie o trudnych  losach naszej ojczyzny, kiedy to trzy zaborcze kraje zaatakowały Polskę i podzieliły  ją na trzy części. Przez ten cały trudny czas zaborów Polakom towarzyszył Orzeł Biały , zniewolony, uwięziony , ale ostatecznie uwolniony kiedy ojczyzna odzyskała niepodległość w 1918 roku. Przytoczone zostały piękne fragmenty dzieł polskich poetów, a wszystko  uwieńczone piosenkami, których głównym bohaterem był Orzeł Biały. Następnie klasa II pod opieką pani Joanny Jurczak – Sanetry zaprezentowała tańcząc i śpiewając krakowiaka, a klasa I pod opieką pani Hani Kruk  tańcząc -układ patriotyczny. Uwieńczeniem  całości  była prezentacja nagrodzonych pieśni w konkursie pieśni patriotycznych  w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Cała sala udekorowana była pracami dzieci - pracami plastycznymi z konkursów o tematyce patriotycznej, które odbyły się  w szkole w ostatnim czasie. Pani dyrektor wręczyła nagrodzonym pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe, oraz słodkie upominki. Odbył się ostatnio w szkole również projekt klasowy  „Z Orłem przez wieki” . Zadaniem wszystkich klas szkoły było narysować Orła z wybranego okresy historycznego, a  na uroczystości  odbyła się prezentacja projektu. Przedstawiciele klas w uroczysty sposób zaprezentowali wizerunki wykonanego przez siebie orła. Wszystkie prace oprawione i podpisane zostaną powieszone nad kącikiem patrona. Po skończonej uroczystości wszyscy udali się pod Urząd Gmin , gdzie podczas śpiewania hymnu państwowego, została wciągnięta flaga na nowo postawiony maszt. Po powrocie do szkoły została zakończona nasza uroczystość, pełna patriotyzmu i dumy z naszego narodu i z naszej historii pełnej poświęcenia i bohaterstwa. Uroczystość miała  charakter  podniosły, przedstawienie i występy bardzo się wszystkim podobały.

          • Wycieczka do Seminarium Duchownego

          • Dnia 08.11.2022r. uczniowie klas VI  - VIII pod opieką p Agaty Grzeszczuk i p. Anety Nasiłowskiej wyjechali na wycieczkę do Wyższego Seminarium Duchownego w Nowym Opolu. Na początku jeden z kleryków oprowadził nas po gmachu swojej uczelni i opowiedział jak młodzi chłopcy przygotowują się do kapłaństwa. Alumn w bardzo ciekawy sposób przedstawił poszczególne pomieszczenia  w seminarium m. innymi kaplicę, sale wykładowe, salę misyjną. Następnie wszyscy udali się na aulę, gdzie obejrzeliśmy sztuką teatralną o św. Bracie Albercie – pt: „ Dobry jak chleb” przygotowaną przez kleryków III roku. Sztuka pokazała postać Adama Chmielowskiego, czyli brata Alberta – powstańca, malarza, franciszkanina, założyciela zgromadzenia albertynów. Sztuka przedstawiała trzy etapy życia świętego: czyli czas powstania, życie światowe jako artysty oraz pracę na rzecz ubogich i opuszczonych przez świat. Wizyta w seminarium wywarła na uczniach głębokie przeżycia duchowe – w ciszy i skupieniu udaliśmy się do galerii na posiłek.

          • "Śniadanie daje moc"

          • We wtorek 8 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III wraz z paniami wzięły udział w akcji „Śniadanie daje moc”.  Celem tego przedsięwzięcia jest   zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w naszej codziennej diecie. W zorganizowaniu akcji, podobnie jak co roku, wsparli dzieci rodzice. Dzięki nim na stolikach znalazły się różne rodzaje pieczywa, chude wędliny, ogórki, pomidory, papryka, jajka, żółty ser, miód czy różnego typu serki. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, wspólnie działać i integrować się. W klasach było wesoło, smacznie i sympatycznie.

          • Wycieczka do Siedlec

          • Dnia 9 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Siedlec. Pierwszym punktem w programie było obejrzenie filmu „Kopciuszek i kamień życia” w kinie Helios. Pracownicy dodatkowo przygotowali dla nas prezentację dotyczącą księżniczek. Dzieci, które aktywnie odpowiadały na pytania dostawały drobne nagrody. Po obejrzeniu bajki odwiedziliśmy ulubioną restaurację przedszkolaków…
            Mc Donald’s. Dzieci ze smakiem zjadły zakupione zestawy Happy Meal. Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd…

          • Turniej w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Paprotnia

          • Dnia 03 grudnia 2022 roku (sobota) odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Paprotni Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Paprotnia.

            Zawody zostaną przeprowadzone systemem „do dwóch przegranych” lub w grupach – w zależności od ilości zgłoszeń w następujących kategoriach wiekowych:

            dziewczęta: rocznik 2012 i młodsze, 2010 - 2011,

            kobiety: 2009 i starsze

            chłopcy: rocznik 2012 i młodsi, 2010 – 2011, 2009 – 2008, mężczyźni: 2007 i starsi

             

            Zgłoszenia w dniu zawodów (sobota 03.12.2022 r.) godz. 730 – 755, losowania gier  800, rozpoczęcie turnieju po przeprowadzonym losowaniu. Wszystkich uczestników obowiązuje strój sportowy i obuwie na jasnej podeszwie (zawodnicy nie spełniający wyżej wspomnianych wymogów nie będą dopuszczeni do gry).

            Organizatorzy:

            Wójt Gminy Paprotnia

            Komisja d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych 

            Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Paprotni

            Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Atlas” Paprotnia

            Po zakończeniu zawodów zapraszamy na herbatę i gorącą kiełbaskę.

          • Szkolny konkurs pieśni patriotycznej "Wszystko co mamy , Polsce oddamy"

          • Szkolny konkurs pieśni patriotycznej "Wszystko co mamy , Polsce oddamy" odbył się 7 listopada. W konkursie  wystąpiło piętnastu solistów  w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas I- III pierwsze miejsce zajęli: Agata Włoszek, Dominika Czarnocka oraz Stanisław Sanetra. Drugie miejsce zajęli: Nikola Szybka i Aleksander Lipiński, zaś trzecie Aleksandra Łyszczewska.

            W kategorii przedszkole pierwsze miejsce zajęła Alicja Bareja, drugie Antoni Sanetra, zaś trzecie Weronika Suchożebrska i Patrycja Rybak.

            Występy uczniów oceniało jury w składzie: p. Aneta Nasiłowska, p. Ewa Chruściel, p. Hanna Kruk, p. Joanna Jurczak-Sanetra.

                    Konkursowi towarzyszyła miła atmosfera. Uczniowie wykonali wiele znanych pieśni patriotycznych tj. "Pierwsza Brygada", "Rozkwitają pąki białych róż", "Czerwone maki na Monte Cassino", "Przybyli Ułani ", "Jesteśmy Polką i Polakiem", "Wojenko, wojenko".

            Szkolny konkurs pieśni legionowej i patriotycznej popularyzował wśród uczniów szkoły podstawowej pieśni związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, rozwijał zainteresowanie dzieci pieśniami patriotycznymi, integrował uczniów , wyzwalał „zdrową rywalizację”. 

                     Nagrodzeni uczniowie otrzymali drobne upominki i dyplomy oraz mieli okazję zaprezentować się przed społecznością szkolną podczas Święta Odzyskania Niepodległości połączonego z Dniem Patrona. 

          • Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

          • 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym roku świętowaliśmy w naszym przedszkolu na 7 listopada – poniedziałek.

            Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. To animowani bohaterowie uczą i pomagają w przezwyciężeniu przez dzieci wielu barier. Kolorowe postacie polskich bajek lub zagranicznych znane są i kochane przez dorosłych oraz najmłodszych widzów. A bajkowe postacie pojawiają się nie tylko w animowanych filmach, ale przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. To opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.

            Nasze przedszkolaki bardzo chętnie wcieliły się w bohaterów swoich ulubionych bajek. Tradycyjnie uwieczniliśmy wszystko na zdjęciach. Był to dzień pełen atrakcji rozpoznawaliśmy bajki po rekwizytach, odgadywaliśmy zagadki, ćwiczyliśmy cierpliwość dzieci oddzielając fasolę od ryżu. Dzieci opowiadały za kogo się przebrały i dlaczego akurat taką postać wybrały, malowaliśmy bajkowe kolorowanki, a na koniec odbył się wielki bal. Dzieci chętnie tańczyły w rytm dziecięcych przebojów. 

          • Dzień Postaci z Bajek

          • Dnia 7 listopada (poniedziałek) świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek! Po korytarzach szkolnych biegało mnóstwo różnych bohaterów książkowych i nie tylko:) Każdy z przebranych uczniów uniknął tego dnia "słabych" ocen oraz dostał od pani bibliotekarki słodki upominek🙂

          • Dzień Dyni

          • Jak co roku pod koniec października obchodziliśmy w oddziałach przedszkolnych Dzień Dyni. Dzieci tradycyjnie przyniosły pomarańczowe warzywa i ubrały się na ten sam kolor. Rano wykonaliśmy dyniowe opaski, które towarzyszyły nam przez cały dzień. Wspólnie poznaliśmy właściwości tego warzywa, odkryliśmy, co dynia ma w środku. Dynie towarzyszyły nam w wielu zabawach m.in. graliśmy w dyniowe kręgle oraz biegaliśmy slalomem omijając dyniowe tory przeszkód. Wykonaliśmy dyniowe prace plastyczne, młodsze dzieci wykleiły  kontur dyni kawałkami papieru a starsze kulkami z bibuły, pestkami dyni i plasteliną. Odbyła się również sesja fotograficzna z dyniami, a na koniec dzieci otrzymały dyplomy za wspólne świętowanie "Dnia Dyni". Na korytarzu mogliśmy podziwiać prace konkursowe „Dzieło dyniowe, niehaloweenowe”, które nasze przedszkolaki razem z rodzicami, chętnie przygotowali.

          • 1 listopada

          • „Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

            Motto to przyświeca nam, gdy w Święto Zmarłych odwiedzamy cmentarze, groby naszych bliskich jak i tych, których nie znaliśmy, ale pamięć o nich chcemy zachować od zapomnienia. Jak co roku,  odwiedziliśmy cmentarz parafialny. Na grobach poległych za wolność ojczyzny, zapaliliśmy symboliczne  znicze, oddaliśmy hołd i modlitwę w atmosferze powagi i zamyślenia. Dla młodego pokolenia, to przykład historii o której należy pamiętać i wyrażać wdzięczność oraz szacunek za poświęcenie życia dla wolnej Polski.

          • Akcja „Milion dzieci modli się na różańcu”.

          • Inicjatywa została zapoczątkowana w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka kobiet, które im wówczas towarzyszyły, doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wówczas obietnicę św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. I o to właśnie chodzi w tej kampanii – o wiarę w moc modlitwy dzieci.

            Akcja odbyła  się we wtorek 18 października. W tym dniu na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modliły  się na różańcu.  Również w naszej szkole  osoby chętne spotkały się   na  sali gimnastycznej, gdzie odmówiliśmy 1 tajemnicę różańca w intencji jedności i pokoju.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • W czwartek 13 października 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście. Program artystyczny  przygotowali uczniowie klasy II pod opieką p. Joanny Jurczak - Sanetry, p. Ewy Chruściel i p. Małgorzaty Denisiuk. Uczniowie zaprezentowali społeczności szkolnej i zaproszonym gościom  niekonwencjonalny i zapierający dech w piersiach pokaz mody nauczycielskiej najnowszej kolekcji marki "Tani Armani". Na czerwonym dywanie mogliśmy zobaczyć prawie wszystkich przedmiotowców, którzy prezentowali swoje oryginalne stroje do znanych i lubianych przebojów. Następni drugoklasiści złożyli nauczycielom wierszowane życzenia, zaś Julka Nasiłowska uświetniła akademię występem wokalnym.   Wszystkim pokaz bardzo się podobał, dlatego został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie  został rozstrzygnięty konkurs Samorządu Uczniowskiego "Poznaj nauczyciela swego po oczach jego", który okazał się niezwykle trudny. Zwyciężczynią okazała się Wiktoria Czapska z ósmej klasy. Dzień był również okazją  do wręczenia nauczycielom i pracownikom obsługi nagród Dyrektora oraz podziękowania im za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce okazywane podczas pracy z dziećmi.

          • Wycieczka do Kazimierza Dolnego

          • Osada zwana Wietrzna Górą, której początki sięgają XI wieku, to obecnie przepiękny, urokliwy Kazimierz Dolny.

            W dniu 11 października dzieci z klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń wybrały się na wyczekiwaną wycieczkę właśnie do Kazimierza. Wycieczkę zorganizowano w ramach programu „Poznaj Polskę”, dofinansowanego przez Ministra Edukacji  i Nauki.

            Mimo, że to połowa października, pogoda nam dopisała. Do Kazimierza zaprowadziło nas słoneczko i towarzyszyło nam do końca naszej wycieczki.

            Na początku zwiedziliśmy ruiny zamku,  basztę oraz kamienną wieżę, która jest doskonałym punktem widokowym, skąd podziwialiśmy panoramę miasta i wijącą się w dole Wisłę. Pan przewodnik zwrócił uwagę na dzieje zamku i jego historyczne znaczenie. Następnie weszliśmy na Górę Trzech Krzyży i tu pan Mieczysław okazał się niewyczerpaną skarbnicą wiedzy. Jego opowiadanie przeplatane  anegdotami i ciekawostkami przybliżyło nam historię związaną z górą i nazwą tego miejsca. Stąd udaliśmy się na spacer po Rynku Starego Miasta z zabytkową drewnianą studnią, gdzie podziwialiśmy architekturę tego niezwykłego miejsca, kamieniczki Przybyłów - najbardziej rozpoznawane kamieniczki w Kazimierzu przedstawiające motywy religijne, pobudowane przez braci Mikołaja i Krzysztofa. W kamienicy Celejowskiej mogliśmy podziwiać obrazy współczesnych artystów, przedstawiające stary i nowy Kazimierz, a w Muzeum Nadwiślańskim podziwialiśmy sztukę złotniczą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się sklepiki i stragany, w których zaopatrzyliśmy się w pamiątki z Kazimierza i prezenty dla najbliższych. Potem  udaliśmy się eko-busikami do Wąwozu Korzeniowego, który jest bardzo malowniczym miejscem w okolicy miasta. Wąwóz ma długość 400 m i został wyżłobiony w lessowym podłożu przez erozję i wody opadowe. Jego krawędzie porasta starodrzew dębowy i lipowy. Ze zwisających pni do góry wyrastają konary. Byliśmy pod wrażeniem tego „cudu natury”. Oglądanie tego niezwykłego miejsca oraz sama podróż do niego okazała się dla wszystkich dużą atrakcją. To był ostatni punkt naszej wycieczki. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do restauracji na wspólny posiłek. Zmęczeni ale pełni wrażeń i z kogutami kazimierskimi wróciliśmy  do domu.

          • Wycieczka do Warszawy

          • W poniedziałek 10 października klasy IV-VIII wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Na początku  odbył się spacer z przewodnikiem po Łazienkach Królewskich podczas którego mieliśmy okazję zobaczyć między innymi Pałac Myślewicki , Podchorążówkę , Pałac na wyspie , Amfiteatr, Wodozbiór, teatr królewski i starą oranżerię ,jak również Pomnik Henryka Sienkiewicza czy  Fryderyka Chopina . Po udanym spacerze wybraliśmy  się na spożycie posiłku w restauracji MacDonald. Następnie samodzielnie  zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernika, gdzie oglądaliśmy wystawy stałe, mogliśmy wykonać różne doświadczenia i obserwacje. Ostatnią atrakcją był seans w planetarium o tematyce „Jesteśmy Astronomami ” podczas którego mogliśmy zobaczyć w jaki sposób odkrywane są nowe miejsca w kosmosie, przenieść się do obserwatorium , a także do CERN-u , by rozpędzić się w akcelatorze cząsteczek badających właściwości materii , z której wraz z całym  kosmosem jesteśmy stworzeni. Wycieczka była pełna wrażeń i nauki. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej .

          • Spotkanie z Panem Strażakiem

          • W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień… W piątek 7 września była piękna jesienna pogoda, wspaniały dzień na odwiedziny Superbohatera-Strażaka- p. Roberta. Dzieci miały ogromną niespodziankę, kiedy na plac szkolny zajechał wóz strażacki. Pan Robert opowiedział nam o trudnej i ciężkiej funkcji jaką jest zawód strażaka. Podkreślał, że strażacy przede wszystkim są od tego, aby nieść pomoc. Zaprezentował dzieciom wóz strażacki z całym wyposażeniem. Dzieci mogły przymierzyć kask strażacki, który okazał się dosyć ciężki oraz wejść do środka wozu. Radość dzieci była bezcenna… Niektórzy chłopcy już dziś wiedzą, że kiedy dorosną będą strażakami. Dziękujemy bardzo p. Robertowi za poświęcony czas…

          • Projekt „BohaterON – w naszej szkole”.

          • Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca za zadanie  upamiętnienie, uhonorowanie i  niesienie bezpośredniej pomocy żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego. Organizatorami projektu są : Fundacja Rosa, Fundacja Sensoria, Fundacja Pokolenia Kolumbów pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Instytutu Pamięci Narodowej.  Akcja  ma na celu podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego poprzez przeprowadzenie dodatkowych lekcji tematycznych. Zajęcia w naszej szkole odbyły się pod koniec września w klasach: IV, V, VI, i VIII.  Uczniowie zwłaszcza młodsi bardzo zainteresowali się życiem i działalnością powstańców, wzruszyli się historią małego Stasia, który jako 11-latek roznosił listy podczas  trwających walk i zrzucanych bomb.  Następnie uczniowie wzięli udział w drugiej części akcji: zapoznali się z życiorysami niektórych powstańców i napisali do nich na specjalnie utworzonej stronie internetowej „dumni z powstańców” wpisy z życzeniami bądź podziękowaniami za ich bohaterską postawę podczas wojny i Powstania Warszawskiego.

          • Dzień chłopaka w oddziałach przedszkolnych

          • W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
            Witamy serdecznie chłopaka każdego.
            Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
            Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

            Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

            w życiu rodzinnym czy życiu przedszkola.

            Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

            W tym dniu dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, uściskały i ucałowały oraz zaśpiewały głośne Sto Lat.

            Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku i sesji zdjęciowej.

            W ramach niespodzianki dla chłopców miał odwiedzić nas Super bohater, ale ze względu na brzydką pogodę przełożyliśmy wizytę na inny termin. Już nie możemy się doczekać….!!!

             

            Mimo wszystko był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

          • Wycieczka do sali zabaw Młynek w Siedlcach

          • Czwartek 6 października to data, której nasze przedszkolaki nie mogły się doczekać. Tego dnia odbyła się wycieczka do sali zabaw Młynek zorganizowana głównie z okazji Dnia Chłopaka. Dzieci z obu grup przedszkolnych pod opieką p. Asi, p. Asi, p. Ewy i p. Anety miło spędziły czas. Dla niektórych była to pierwsza przejażdżka autokarem i pierwsza wizyta w Młynku. Wszyscy doskonale się bawili: zjeżdżali na zjeżdżalniach, wspinali się, zanurzali się w basenie z kulkami, jeździli samochodzikami, traktorkami, każdy znalazł coś dla siebie. Część dzieci ze smutkiem opuściła to miejsce, kiedy nasz czas minął… Obiecałyśmy dzieciom, że to nie ostatnia nasza wycieczka, więc już planujemy kolejną atrakcję… Szczegóły wkrótce… 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Paprotni
      • (+25) 6312137 ul. Jana Pawła II 5 08-107 Paprotnia
      • 08-107 Paprotnia ul. Jana Pawła II 5 e-mail: zs_paprotnia@op.pl lub sp_paprotnia@paprotnia.pl Poland
      • Kontakt do Inspektora Danych Osobowych (IOD) Paulina Skrouba e-mail: iod.rodo@epoczta.pl
    • Logowanie