Na przełomie listopada i grudnia włączyliśmy się w organizowaną przez Bank Żywności świąteczną zbiórkę artykułów spożywczych. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem ,,Święta godne, a nie głodne”. Zainicjował ją Szkolny Klub Wolontariatu. Dzięki zaangażowaniu całej naszej społeczności szkolnej, w ciągu tygodnia udało nam się zebrać pokaźną ilość produktów, które w dniu 3 grudnia zostały przekazane do siedziby Banku Żywności w Siedlcach. Akcja pokazała, że potrafimy dzielić się tym, co mamy z potrzebującymi.
Zbiórka żywności
Patriotyczne podchody
29 listopada przedszkolaki z obu grup wzięły udział w patriotycznych podchodach na terenie szkoły. Zadaniem dzieci było poruszać się po szkole zgodnie z kierunkiem czerwono-białych strzałek, które znajdowały się na ścianach szkoły. Strzałki prowadziły do miejsc, w których znajdowały się zagadki, informacje związane z symbolami Polski. Tak więc dzieci z uwagą i w postawie na baczność wysłuchały hymnu Polski "Mazurka Dąbrowskiego", skleiły biało-czerwoną flagę Polski, ułożyły puzzle, które utworzyły wizerunek Orła białego- naszego patrona, a także odnalazły mapę, z której dowiedziały się wiele na temat naszego kraju-Polski. To była niezwykła i bardzo ciekawa lekcja patriotyzmu, z której przedszkolaki na pewno dużo zapamiętają.
Również tego dnia do naszej sali zaprosiliśmy wyjątkowego gościa - panią bibliotekarkę Beatę Gromulską, która odczytała przedszkolakom Legendę o Orle Białym.
Dzień Pluszowego Misia
Dnia 24 listopada, jak co roku, w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ubrane na brązowo wraz ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, nawet bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
Na początku przedszkolaki poznały historię Święta Pluszowego Misia. Następnie wraz ze swoimi misiami zaczęły wesołą zabawę. Tańczyły do piosenki "Pluszowy miś" i "Jadą, jadą misie". Wykonały pracę plastyczną "Miś". Oglądały prezentację pokazującą różne bajkowe i baśniowe misie, misie znane i nieznane, dzieci wzięły udział w opowieści ruchowej o misiu. Na koniec odbyła się pogadanka o szanowaniu zabawek, oczywiście misiów też. Potem przedszkolaki robiły sobie zabawne zdjęcia ze swoimi misiami i w misiowej foto-budce.
Po obiedzie przyszedł czas na słodkie " co nieco". Dzieci z przyjemnością zjadły na podwieczorek biszkoptowego misia z nadzieniem czekoladowym. Pycha........, mniam, mniam , mniam, a potem zaczęły się zabawy z chustą animacyjną i misiami. Misie skakały na trampolinie, jeździły na karuzeli, były u fryzjera. Dzieci robiły misiowi "A kuku". Było bardzo wesoło. To był dzień pełen radości i wrażeń, których dostarczyły dzieciom MISIE.
Andrzejki u najmłodszych
30 listopada w przedszkolu odbyły się andrzejki- czyli dzień wróżb i dobrej zabawy. Na początku maluchy dowiedziały się, co to są andrzejki i wróżby. Następnie dzieci wróżyły sobie z butów, rzucanych i ustawianych w kierunku drzwi. Losowały zwierzątka, które określały cechy charakteru dziecka. Wróżyły sobie z kolorów, tańczyły na gazecie, rzucały kostką. Losowały różne przedmioty , na podstawie których można było powiedzieć, kto kim zostanie w przyszłości. Było bardzo ciekawie i wesoło. Wszystko zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wesołymi tańcami do znanych i lubianych piosenek. To był niezapomniany dzień, pełen wrażeń, a niektóre wróżby na pewno się spełnią!!!!
List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat
Zapytanie ofertowe
Szkoła w Paprotni ogłasza zapytanie ofertowe na zakup i dostarczenie sprzętu w ramach projektu Laboratoria Przyszłości szczegóły zapytania w zalączniku
Akcja "Pola nadziei"
Szkolny Klub Wolontariusza przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „POLA NADZIEI”. Kilkoro wolontariuszy wraz z p. Anetą Nasiłowską posadziło przy naszej szkole żonkile, by wiosną utworzyły mini-skwer. Żonkile są symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. Chcemy uczyć dzieci/młodzież nieść pomoc i dobro innym, aby później to dobro do nich wróciło.
Wolontariat
Szkolny Klub Wolontariusza pod kierunkiem p. Anety Nasiłowskiej przyłączył się do akcji charytatywnej „Szafowanie dla Adelki”. Adelka to roczna dziewczynka, która choruje na SMA typu 1. Musi nazbierać 9,5 miliona złotych na lek powstrzymujący chorobę. Zorganizowaliśmy w tym celu zbiórkę używanej odzieży, butów, kocy i innych tekstyliów, które przynosili rodzice w wyznaczone miejsce nieopodal szkoły. Każdy kilogram to 1 zł na konto Adelki. Zebraliśmy prawie 200 kg, które dostarczone zostały do Siedlec, skąd odbierał je osobiście Michał Wiśniewski – wokalista zespołu „Ich Troje” wraz z przedstawicielami fundacji „Po Pierwsze”. Kilkoro wolontariuszy wraz z p. Nasiłowską zawiozło zebrane rzeczy na miejsce zbiórki, pomagali odbierać od innych ludzi i pakować na tira. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Logosensoryka dla Smyka
We wtorki dzieci 3,4,5-letnie w osobnych grupach uczestniczą w zajęciach „Logosensoryka dla Smyka”, które prowadzi pani Aneta Nasiłowska. Są to zajęcia logopedyczne z elementami integracji sensorycznej, które oparte są na angażowaniu zmysłów, małej motoryki oraz aparatu mowy dzieci. W ten sposób dzieci „przenoszą” się do niezwykle ciekawego świata zmysłów, manipulowania oraz mowy i komunikacji. Dzieci podczas zajęć robią to, co lubią najbardziej – doświadczają, jednocześnie wzbogacają słownictwo, uczą się koncentracji uwagi, komunikują się oraz nawiązują wspaniałą więź z rówieśnikami/opiekunem poprzez wspólną zabawę.
Kilka ostatnich zajęć poświęcone były tematyce jesiennej. Dzieci wykonywały ćwiczenia buzi i języka z listkami i grzybkami, poprzez zabawy oddechowe miały za zadanie rozdmuchać słomką farbę, by udekorowała drzewo. Malowały ponadto palcami oraz odbijały ufarbowane dłonie na kartce, by powstał liść. Wykonywały również sensoryczny woreczek (żel do włosów, koraliki, koszulka na dokumenty, brokat), a później miały za zadanie udekorować – rozprowadzić zawartość paluszkami - kontur liścia (który znajdował się pod woreczkiem). Odbyły się także zajęcia poświęcone przybliżeniu dzieciom trzech figur: koła, kwadratu i trójkąta. Dzieci miały za zadanie poumieszczać w odpowiednich dużych kształtach naklejonych z taśmy na podłodze, kolorowe figury (segregowanie). Skakały w figury na komendę pani – jesteśmy teraz w …. kwadracie, kole, trójkącie; formowały z kolorowych drucików kreatywnych kształty; dmuchały przez słomkę na kształty, by je „wygonić” z dużych figur. Ćwiczyły buzię i języczek z misiami z okazji Dnia Pluszowego Misia, przenosiły słomką elementy misia, tańczyły z pokazywaniem misiową piosenkę. Podczas każdej zabawy wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane i zaangażowane w pracę, dotykały różnych struktur i materiałów, dzięki czemu miały mnóstwo radości i śmiechu.
Wycieczka
25 listopada 2021r. odbyła się jednodniowa wycieczka. Pierwszym jej punktem było zwiedzanie Twierdzy Modlin. Termin okazał się szczęśliwy - pogoda dopisała. Podczas trzygodzinnego zwiedzania uczestnikom wycieczki przybliżono jej historię, rolę jaką pełniła oraz wydarzenia z II wojny światowej. Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej. Można było tutaj zobaczyć oryginalne pojazdy kołowe i gąsienicowe (na przykład czołg rozpoznawczy TK-S), armaty morskie i polowe, samolot szkolno-bojowy MiG, stacje radiolokacyjne i łączności oraz sprzęt inżynieryjny i wodny. Na ostatnim odcinku wycieczki uczniowie zwiedzali ciekawe zakątki Starówki, słuchali opowieści o Bazyliszku. Następnie udali się na posiłek do McDonald’s.
Uczestnicy dowiedzieli się dużo nowych informacji o Warszawie, która jak się okazuje skrywa wiele tajemnic i nieznanych dla wszystkich faktów historycznych. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.
Wycieczka do Warszawy
W dniu 18 listopada dzieci z klas I – III wybrały się na wspaniałą wycieczkę do Warszawy. Odbyła się ona w ramach programu ,,Poznaj Polskę”.
Wyruszyliśmy bardzo wcześnie, bo już o godzinie 6.00, ale każdy był wyspany i pełen sił do poznawania osobliwości stolicy.
Na początku udaliśmy się do Planetarium, gdzie uczyliśmy się wyszukiwać gwiazd, planet i gwiazdozbiorów na niebie. Następnie wzięliśmy udział w seansie 3D pt. ,,Kosmonauta”, który pozwolił nam przenieść się w przestrzeń kosmiczną i poczuć się, jak astronauta startujący, a następnie przemieszczający się w kosmosie. Było to niesamowite odczucie!
Potem wyruszyliśmy na spacerek po Starówce, podczas którego mogliśmy z bliska obejrzeć Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski i inne zabytkowe budowle. Mijaliśmy też Pałac Namiestnikowski – siedzibę prezydenta Polski. Będąc na Starówce odwiedziliśmy Muzeum Warszawy, w którym dużo dowiedzieliśmy się o polskich symbolach narodowych. Zobaczyliśmy też ciekawe pamiątki związane z dawną Warszawą, a nawet ukryty skarb. Gdy weszliśmy wysoko po schodach, oczom naszym ukazał się fantastyczny widok – dachy warszawskich kamieniczek i widziany z góry cały Rynek Starego Miasta.
Gdy już zjedliśmy obiad, znów pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Było tam wiele ciekawych eksponatów. Prawie wszystkich mogliśmy dotykać, a nawet nimi się bawić. Podobały nam się te wspólne zabawy i doświadczenia. Po dwugodzinnej wizycie w Koperniku nasz pobyt w Warszawie dobiegł końca.
Wycieczka wszystkim się podobała. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.
Podziękowania
„Serdecznie dziękuję za współtworzenie Narodowego Czytania 2021r…….”
Takimi słowami dziękuje nam Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej za uczestnictwo w akcji Narodowego Czytania. Oprócz oficjalnego podziękowania dostaliśmy również okolicznościowy egzemplarz Moralności Pani Dulskiej z dedykacją Pary Prezydenckiej. Cieszymy się, że nasza szkoła znalazła się w gronie współtworzących akcję i jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział.
Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef
20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To wyjątkowa data - tego dnia została uchwalona Konwencja Praw Dziecka, która przypomina nam, że powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o prawa i ich przestrzeganie, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka. Unicef w swoich działaniach zwraca uwagę na tę kwestię i inicjuje różne projekty, których celem jest rozpowszechnianie wiedzy o prawach dzieci. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. To bardzo radosny dzień z poważnym przesłaniem. Do akcji Unicefu przystąpiła również nasza szkoła, która świętowała to wydarzenie w piątek 19 listopada. Wszystkie klasy wspólnie ze swoimi wychowawcami realizowały szereg zaproponowanych przez Rzecznika działań. Cała społeczność szkolna tego dnia była ubrana na niebiesko lub z akcentami niebieskiego koloru. Dziewczynki ze szkolnego klubu Unicef dodatkowo jeszcze poroznosiły i poprzypinały niebieskie bibułowe kwiatki. Kolor niebieski symbolizuje solidarność z dziećmi całego świata, gwarantuje prawa wszystkim dzieciom i jest kolorem – symbolem Organizacji. Każda klasa i oddziały przedszkolne przyozdobiły swoje sale lekcyjne niebieskimi balonami, girlandami z bibuły i serpentynami- oczywiście w kolorze niebieskim. Ponadto tego dnia: Przedszkolaki malowały kolorowanki „Pokoloruj prawa”, obejrzały prezentację poświęconą prawom dzieci na świecie, śpiewały piosenki o prawach. Panie namalowały na ich buziach niebieskie baloniki, a na koniec odbył się „niebieski marsz przedszkolaków” korytarzami szkoły. Dzieci odwiedzały inne klasy śpiewając wspólnie piosenkę o prawach dziecka. Uczniowie klas I- III: wykonywali rysunki przedstawiające prawa dzieci, które następnie udekorowały ściany sal lekcyjnych, zapoznali się również z grą „Memory” utrwalającą poznane prawa oraz rozwiązywały zagadki i zadania z książeczki „Poznaj swoje prawa” Starsze klasy naszej szkoły IV - VIII stworzyły na brystolach plakaty promujące prawa dzieci, które następnie zawisły na drzwiach do klas i pozostaną tam, aż do 10 grudnia, kiedy to wypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Obejrzeli również prezentację o prawach dzieci na świecie oraz śpiewali piosenki związane z tematem. Tego dnia dzięki członkom szkolnego klubu Unicef , ze szkolnego radiowęzła na wszystkich przerwach płynęły piosenki promujące prawa dzieci. Wychowawcy natomiast zachęcali swoich uczniów do wzięcia udziału w konkursie Rzecznika Praw Dziecka na najciekawszą pracę plastyczną o prawach, którego termin upływa 8 grudnia. Nad całością imprezy czuwał Rzecznik Praw Ucznia w naszej szkole – Agnieszka Biernacka.
Projekt „Bohaterom- włącz historię” w naszej szkole.
Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca za zadanie upamiętnienie, uhonorowanie i niesienie bezpośredniej pomocy żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego. Organizatorami projektu są : Fundacja Rosa, Fundacja Sensoria, Fundacja Pokolenia Kolumbów pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Akcja ma na celu podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego poprzez przeprowadzenie dodatkowych lekcji tematycznych. Nasze zajęcia odbyły się pod koniec października i na początku listopada w klasach: V, VI, VII, i VIII. Uczniowie zwłaszcza młodsi bardzo zainteresowali się życiem i działalnością powstańców, wzruszyli się historią małego Stasia, który jako 11-latek roznosił listy podczas trwających walk i zrzucanych bomb. Następnie uczniowie wzięli udział w drugiej części akcji: zapoznali się z życiorysami niektórych powstańców i napisali do nich listy, kartki pocztowe z życzeniami bądź podziękowaniami lub wykonali laurki. Wszystkie życzenia zostały przesłane adresatom, którzy na pewno będą szczęśliwi po ich otrzymaniu i przeczytaniu.
Regulamin
REGULAMIN KONKURSU NA TEKST HYMNU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PAPROTNI
ORGANIZATOR KONKURSU:
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Paprotni. Nadzór nad przebiegiem konkursu sprawuje pani Małgorzata Denisiuk.
CEL KONKURSU:
➢ Stworzenie hymnu - pieśni, która umocni więź uczniów z własną szkołą i jej patronem
➢ Wzbogacenie tradycji i symboliki szkoły
➢ Uświadomienie roli hymnu w społeczności szkolnej
➢ Rozbudzenie poczucia identyfikacji z własnym środowiskiem
➢ Pobudzenie aktywności twórczej uczniów
WARUNKI UCZESTNICTWA:
W konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej wraz ze swoimi rodzicami. Projekt może być realizowany indywidualnie i grupowo Prace należy składać zgodnie z wymaganiami w regulaminie
ZASADY UCZESTNICTWA:
➢ Tematyka hymnu powinna być związana z Orłem Białym,
➢ Zawierać treści patriotyczne nawiązujące do historii Polski
➢ Hymn powinien posiadać dwie zwrotki i refren, zwrotki najlepiej czterowersowe, rytmiczne.
➢ Uczestnik powinien przedstawić tekst autorski.
➢ Prace konkursowe należy przekazać osobie koordynującej konkurs, bądź do sekretariatu szkoły w formie papierowej, najlepiej przepisane na komputerze.
➢ Prace powinny zawierać informację: imię i nazwisko ucznia oraz klasa.
TERMIN SKŁADANIA PRAC KONKURSOWYCH:
➢ Prace należy składać do 30 listopada 2021r.
➢ Prace konkursowe niespełniające wymagań, nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.
KRYTERIA OCDENY PRAC KONKURSOWYCH:
➢ Przy ocenie prac jury konkursu uwzględniać będzie zgodność treści z tematem, poprawność językową, merytoryczną, walory artystyczne, atrakcyjność i pomysłowość, a także oryginalność tekstu.
Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości
10 listopada 2021 r w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 103 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości brała udział cała społeczność szkolna jak również zaproszeni goście. Przedstawienie przygotowali wszyscy uczniowie klasy VIII jak również kilka osób z klasy VII i V. Nad całością czuwały panie Agnieszka Biernacka i Aneta Nasiłowska. Na początku uczniowie zaprezentowali przedstawienie o trudnych losach naszej ojczyzny, począwszy od legendy o Lechu, Czechu i Rusie, poprzez rozbiory, powstania, wojnę aż do momentu odzyskania niepodległości w roku 1918. Następnie wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zaśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, jednocząc się z całą Polską w akcji „Szkoła do hymnu”. Uwieńczeniem całości była prezentacja nagrodzonych pieśni w konkursie pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Cała sala udekorowana była pracami dzieci : rysunkami, wierszykami, pracami plastycznymi na temat przyszłego patrona naszej szkoły – Orła Białego i Polski – naszej ojczyzny. Uroczystości towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu na projekt sztandaru naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości- członków jury znalazł się zastępca wójta Marek Kordecki oraz rodzice przedstawiciele Rady Rodziców. Pani dyrektor wręczyła nagrodzonym pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe, oraz słodkie upominki. Uroczystość miała charakter podniosły, przedstawienie i występy bardzo się wszystkim podobały. Piękna dekoracja, bardzo duża liczba prac dzieci, odświętne stroje i biało – czerwone kotyliony były uzupełnieniem całości. Wszystkie prace jak również projekty sztandaru można nadal podziwiać na wystawkach i gazetkach korytarzowych.
Zebranie rodzicielskie
W dniu 17 listopada 2021r. (środa) odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Paprotni.
Porządek spotkania:
godz. 1300 zebranie w klasach I-III
Kl. I – sala nr 18 p. Nasiłowska
Kl. II – sala nr 17 p. Łęczycka
Kl. III- sala nr 15 p. Kruk
godz. 1445- spotkanie z wychowawcami klas IV-VIII w salach
Kl. IV - sala nr 3 p. Boguszewska
Kl. V-sala nr 11 p. Skwarek
Kl. VI sala nr 9 p. Rzewuska
Kl. VII- sala nr 10 p. Małkińska
Kl. VIII - sala nr 14 p. Biernacka
godz 1520 spotkanie z wychowawcami oddziałów przedszkolnych
Kl.0 (3, 4 latki) - sala nr 7 p. Jurczak-Sanetra
Kl.0 (5, 6 latki) - sala nr 8 p. Skwierczyńska
godz. 1400 spotkanie z Radą Rodziców w sali nr 16
Z uwagi na pandemię proszę o zachowywanie środków ochrony (maseczki, dezynfekcja).
Serdecznie zapraszam
Anna Głuchowska -dyrektor szkoły
Śniadanie daje moc
Śniadanie Daje Moc to edukacyjny program na temat zasad zdrowego odżywiania. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start na nowy dzień. Przedszkolaki z dwóch oddziałów przedszkolnych, jak co roku, wzięły udział w projekcie. Dzieci musiały samodzielnie przygotować sobie zdrowe śniadanie z produktów przyniesionych z domu, a następnie je zjeść. Nie zabrakło oczywiście warzyw i owoców. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także picie soków czy wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.
Dzień Postaci z Bajek
WITAJCIE W NASZEJ BAJCE.........
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Do przedszkola przybyły Elzy, brzydkie kaczątko, Marshal, krasnoludek, batman, Kopciuszek, Babcia Jaga, Czarodziej, Wróżka Zębuszka, biedronka i wiele innych. Dzieci na magicznym dywanie przeniosły się do "Zaczarowanej Krainy Bajek" i bawiły się wesoło przy piosence "Witajcie w naszej bajce". Najpierw każda postać zaprezentowała się w swoim pięknym kostiumie i powiedziała za jaką postać baśniową się przebrała. Następnie zaczęła się wesoła zabawa, podczas której nie zabrakło bajkowego toru przeszkód, przyjęcia na zamku królewskim, oddzielania grochu od fasoli, wesołych zabaw z chustą animacyjną, celowania w Babcię Jagę kolorowymi kulkami, kolorowania postaci bajkowych, zabawy w zatrute jabłko, zagadek dotyczących postaci baśniowych. Dzieci robiły sobie śmieszne zdjęcia w baśniowej foto-budce. Na koniec odbyła się dyskoteka w sali starszaków.
Spotkanie z baśniowymi postaciami sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.
Dzień Dyni w grupie OA i OB
W czwartek 28 października obchodziliśmy Dzień Dyni w naszym przedszkolu. Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Tego dnia nasze sale wyglądały prawie jak dyniowe ogródki, dzięki warzywom zgromadzonym przez dzieci. Cały dzień wypełnionym był licznymi zabawami integracyjnymi. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej zrobić wiele smacznych potraw. Przedszkolaki zobaczyły, co dynia kryje w swoim wnętrzu, nie brakowało też chętnych, aby wyjąć zawartość wraz z pysznymi pestkami – których niektórzy próbowali po raz pierwszy. Dzieci próbowały dyni, a także dżemu dyniowego, niektórym nawet smakował. Następnie dzieci przystąpiły do dyniowych zawodów. Na początek dyniowe kręgle – chętni przewracali kręgle za pomocą dyń, odbył się również slalom dyniowy, podawanie dyni nad głowami, pod nogami, przeskakiwanie przez dynię oraz dyniowy tor przeszkód. Maluchy z pomarańczowych balonów robiły dyniowe stworki, a na zajęciach plastycznych paluszkami malowały dynię na pomarańczowo. Starszaki rano wykonały dyniowe opaski, które towarzyszyły im prawie przez cały dzień, później tworzyły piękne prace plastyczne, które rodzice mogą podziwiać na gazetce ściennej na szkolnym korytarzu. Następnie odbyła się sesja fotograficzna w dyniowej foto- budce. Na koniec miał miejsce słodki poczęstunek, po którym zostaliśmy zaproszeni na dyniowe przyjęcie do świnki Pepy. Dzień Dyni dla naszych przedszkolaków był wyjątkowy, pozwolił im zapoznać się z różnorodnością dyń oraz wzbogacił ich wiedzę na ich temat, a przy tym było mnóstwo wesołej zabawy.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie