• Zakończenie roku szkolnego

• Zapraszam na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego
             w dniu 21.06.2024r.
            Porządek:
                900 Msza św. w kościele
                Po mszy uroczyste zakończenie roku na sali gimnastycznej
                Spotkanie z wychowawcami w klasach
            Jednocześnie informuję, że autobusy dowiozą uczniów na godz. 9
                                                Z poważaniem
                                          Anna Głuchowska dyrektor szkoły

• Spotkanie ze strażakami

• 6 czerwca w czwartek naszą szkołę odwiedzili strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Hołubli. Uczniowie zostali podzieleni w kategorie: przedszkolaki , uczniowie klas 1-3 oraz uczniowie klas 4-8.          Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej rozmowy o bezpieczeństwie, podczas której nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą o straży pożarnej i innych jednostkach ratunkowych.                                                                          Duże zainteresowanie wzbudziło szczegółowe oglądanie ekwipunku wozu strażackiego jednak najwięcej frajdy sprawiła uczniom możliwość wejścia do kabiny wozu i poczucia się jak strażak ochotnik. Nasze spotkanie uwieczniliśmy grupowym zdjęciem na tle wozu strażackiego. Bardzo dziękujemy strażakom za wizytę i jesteśmy pewni, że uczniowie zapamiętają ją na długo.

• Spotkanie z pielęgniarką

• 5 czerwca w ramach obchodów Tygodnia Zdrowia i Bezpieczeństwa odbyło się w naszej szkole spotkanie z pielęgniarką p. Grażyną Trochimiak. Spotkanie przeprowadzone zostało w dwóch grupach wiekowych: dla klas I-IV i V-VIII. Pani pielęgniarka wygłosiła prelekcję na temat dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo, zwłaszcza teraz w okresie letnim. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat jak udzielić pierwszej pomocy w sytuacjach niebezpiecznych. Uczyli się w praktyczny sposób: jak zabandażować ranę, założyć jałowy opatrunek, powstrzymać krwotok z nosa. Dowiedzieli się jak pomóc poszkodowanemu w sytuacji: omdleń, zadławień, czy oparzeń. Prowadząca uczuliła uczniów na konieczność zachowania ostrożności podczas przebywania na łonie natury. Omówiła szczegółowo jak postępować w przypadku użądleń, ukąszeń owadów, a zwłaszcza kleszczy. Na koniec uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Spotkanie dostarczyło cennej wiedzy na temat jak zapobiegać i radzić sobie w sytuacjach zagrażających naszemu zdrowiu.

• Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia

• Każdy chciał wsiąść na motocykl i poczuć wiatr we włosach. No prawie, bo mowa tu o symulatorze nauki jazdy, który zagościł w naszej szkole w związku z trwającym Tygodniem Bezpieczeństwa i Zdrowia. Było wiele emocji, kolejka ustawiła się długa, każdy chciał spróbować swoich sił. Nie było łatwo, ale podobno trening czyni mistrza. Wszystko więc przed nami, bo symulator zostanie u nas na dłużej. A wszystko to dzięki wielkiemu sercu Pana Adama Próchnickiego z Ośrodka Szkolenia Kierowców „Jacek”,  który dostarczył symulator do naszej szkoły, przeszkolił nas a co najważniejsze skierował wiele mądrych słów do przyszłych kierowców, przy okazji utrwalając zasady ruchu drogowego, przepisy i ich niuanse. Mamy nadzieję, że zostaną w sercach i głowach naszej latorośli… Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

• Dzień Mamy i Dzień Taty

• „Mama, tata mądre główki
            Są jak jabłka dwie połówki
            Co za jabłko mówię wam
            Jaki Skarb ja w domu mam…”

„Mama i Tata, najpiękniejsze słowa świata” – to motto przyświecało uroczystości zorganizowanej w naszej szkole, aby podziękować rodzicom za ich ciężką pracę i bezwarunkową miłość.

Mama, to serce rodziny, to dziecięcych wspomnień czar, to zapach domowych posiłków.

Tata, to poczucie bezpieczeństwa. Przybyli do nas na zaproszenie dzieci.  Eleganckie Mamusie i dumni Tatusiowie. Z radością czekali na ten dzień, aby móc podziwiać talenty swoich pociech. A było co podziwiać…. Rodzice pękali z dumy.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Anna Głuchowska witając przybyłych rodziców a także dostojnych gości, którzy uświetnili swoją obecnością naszą uroczystość a byli to: Pan wójt Leszek Trębicki, Ksiądz Proboszcz Wojciech Matuszewski, Z-ca Przewodniczącej Rady Gminy Pan Henryk Skwierczyński oraz mamy z Rady Rodziców.

Następnie na scenę weszły przedszkolaki a po nich uczniowie klas I-III. Bukiet zaprezentowanych występów uczynił ten dzień wyjątkowym.

Było troszkę stresu i tremy ale dzieci dały z siebie wszystko i pochwaliły się swoim talentem recytatorskim, wokalnym i tanecznym. Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim rodzicom drobne upominki wraz z bukietem życzeń. Teraz nastąpiła najsłodsza część uroczystości – herbatka z mamą i tatą.

Życzymy aby Dzień Mamy i Taty trwał cały rok!

ul. Jana Pawła II 5
          08-107 Paprotnia
        • 08-107 Paprotnia
          ul. Jana Pawła II 5