Wyjazd edukacyjny dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach projektu "Poznaj Polskę"
Dzień 1
Bardzo wcześnie rano bo już o 5.30 rozpoczęliśmy naszą przygodę. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy wyjechali z domu na tak długą wycieczkę. Wszyscy od najmłodszych do najstarszych spisali się świetnie. Podczas pierwszego postoju niektórzy uzupełnili zapasy pitne i te z zawartością cukrów i ruszyliśmy dalej. Po dotarciu do Krakowa opieką otoczyła nas wspaniała Pani przewodnik Monika, która pokazała nam zamek, grobowce, katakumby i jamę smoka wawelskiego. Już podejrzewaliśmy, że smok jest sztuczny, gdy nagle zaczął zionąć ogniem. Wspięliśmy się po stromych schodach, żeby dotknąć dzwonu Zygmunt, coby spełniły się nasze marzenia a było ich sporo….Później Starówka, olbrzymi rynek główny. Ledwo już chodziliśmy, gdy padła informacja o zakupie pamiątek , co dodało nam sił. Z pamiątkami, szczęśliwi wróciliśmy do autokaru, którym Pan Łukasz dowiózł nas do wyczekiwanego hotelu. Nareszcie czas wolny, trochę biegania po pokojach i sen.
Dzień 2
Zaczęliśmy od obfitego śniadania w formie stołu szwedzkiego z mnóstwem smakowitych potraw. Dobrze ,że uzupełniliśmy zapasy bo energia była dzisiaj bardzo potrzebna. Pod przewodnictwem Pana Wojtka – przewodnika tatrzańskiego zwiedziliśmy całe Zakopane. A rozpoczęliśmy wizytą w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wędrówka Doliną Strążyską pozwoliła podziwiać piękne widoki. Następnie spacerem dotarliśmy do skoczni narciarskiej. Na żywo zobaczyliśmy miejsce, które zimą dostarcza niezapomnianych przeżyć podczas skoków naszych reprezentantów. Podczas spaceru w kierunku Krupówek Pan Wojtek przekazywał nam ciekawostki związane z Zakopanem oraz osobami, które przyczyniły się do jego powstania i uświetniania. Na Pęksowym Brzysku odwiedziliśmy miejsce spoczynku Kornela Makuszyńskiego, którego twórczość wszyscy znamy. Teraz był czas na zakup prezentów dla najbliższych, pamiątki, a tych na Krupówkach jest co niemiara. Zakupy robiliśmy samodzielnie, samodzielnie też gospodarowaliśmy gotówką, nikt nam się nie zgubił. Zdobyliśmy nowe doświadczenie. Jeszcze tylko krótka dyskoteka i „piżama party”. Niektórzy w wielkich emocjach oglądali mecz piłki nożnej.
Dzień 3
Wszyscy uwijali się jak mrówki, żeby dokończyć pakowanie, ogarnąć pokoje i znieść walizki. Po śniadanku ruszyliśmy na poszukiwanie soli. Zaleźliśmy ją…. W Wieliczce. Przed nami był tu w 1493 roku Mikołaj Kopernik a na pamiątkę tego wydarzenia w jednej z komór zwanej jego imieniem ustawiono monumentalną figurę solną, która go przedstawia. Podziwialiśmy wspaniałe komnaty i szyby solne co jakiś czas sprawdzając organoleptycznie czy to jest prawdziwa sól. I z kolejnymi pamiątkami wyjechaliśmy na powierzchnię aby udać się do naszego autokaru, który bezpiecznie dowiózł nas do domku. Po drodze jeszcze tylko posiłek w restauracji z literką M i mogliśmy jechać dalej. Przed szkołą z utęsknieniem czekali na nas rodzice i pani dyrektor.
Wyjazd dostarczył nam niezapomnianych wrażeń, zdobyliśmy nowe doświadczenia i wiedzę, która pozostanie z nami na zawsze.
Czekamy na następną wycieczkę.
Całodobową opieką uczestników wycieczki otaczały panie: Monika Rzewuska, Hanna Kruk, Monika Małkińska i Grażyna Łęczycka.