19 maja uczniowie II gim. prezentowali swoje projekty gimnazjalne. Jednym z warunków ukończenia edukacji w gimnazjum jest zaliczenie owych projektów. Uczniowie zostali podzieleni byli na 5 grup, a każda z nich przygotowywała prezentację z rożnych dziedzin. Motywem przewodnim dla grup w tym roku była woda. Przedstawione prezentacje wszystkim się podobały, więc nie podlega żadnym wątpliwościom, że zostały one zaliczone ich twórcom.
Projekty gimnazjalne
Dzień Doradztwa Zawodowego
11 maja w naszej szkole zorganizowano Dzień Doradztwa Zawodowego. W przygotowanie tego dnia zaangażowała się cała szkoła. Uczniowie kl. II gimnazjum zaprezentowali się w strojach różnych wykonawców zawodów, a pozostałe klasy opowiedziały nam o tym, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać aktorem, modelką, malarzem, tancerzem czy piosenkarzem. W międzyczasie odbył się quiz z wiedzy o zawodach, w którym uczestniczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
3 Maja
29 kwietnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji uczczenia dnia 3 Maja. Uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem p. Agnieszki Korniluk i p. Joanny Jakubik zaprezentowali krótki apel poświęcony tej rocznicy. Nasi starsi koledzy w postaci filmiku pokazali nam w jakim stopniu prezentuje się wiedza historyczna naszych uczniów. Przedstawienie przybliżyło nam czasy rozbiorów i uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja, która była jedną z pierwszych konstytucji na świecie. Została zaprezentowana krótka scenka, przedstawiająca rozbiór Polski przez trzy potężne mocarstwa: Prusy, Rosję i Austrię. Inscenizację uświetniły patriotyczne pieśni w wykonaniu uczennic naszej szkoły. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy „Rotę”.
Rekrutacja
Informujemy, że trwają zapisy uczniów do klas "0" i klas I szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum na rok szkolny 2016/2017
Zapisu dziecka należy dokonać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 7.40 - 15.00.
W zakładce dokumenty znajdują się szczegółowe harmonogramy zapisów uczniów oraz wzór karty zgłoszenia dziecka.
W przypadku spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego w innej placówce proszę o powiadomienie pisemne lub telefoniczne - tel. 25 6312137 szkoły.
Adres do korespondencji: Zespół Szkół w Paprotni, ul. Jana Pawła II 5, 08-107 Paprotnia.
Informacje dodatkowe
W wyniku nowelizacji ustawy o systemie oświaty w roku szkolnym 2016/2017 obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym objęte są dzieci sześcioletnie.
UWAGA RODZICE DZIECI KL. I
Dzieci uczęszczające w roku 2015/2016 do kl. I mają prawo kontynuować naukę w klasie I w roku szkolnym 2016/2017. Wniosek rodzice powinni złożyć do dyrektora szkoły do 31.03.2016r.
UWAGA RODZICE DZIECI KL. II
Dzieci urodzone od stycznia do czerwca 2008r uczęszczające w roku 2015/2016 do kl. II mają prawo kontynuować naukę w klasie II w roku szkolnym 2016/2017. Wniosek rodzice powinni złożyć do dyrektora szkoły do 31.03.2016r.
Wizytacja w szkole
27 kwietnia w naszej parafii gościliśmy szczególnego gościa – księdza biskupa Piotra Sawczuka, który przybył z wizytacją. Ksiądz biskup odwiedził także naszą szkołę. Z tej okazji p. Agata Grzeszczuk z pomocą p. Janusza Malinowskiego przygotowała specjalny apel, w którym przedstawione zostały piękne wiersze wyrecytowane przez uczniów klasy III a. Uroczystość uświetniły również przeróżne piosenki. Finałem apelu było odśpiewanie hymnu Światowych Dni Młodzieży przez wszystkich obecnych. Pod koniec głos zabrała pani dyrektor oraz ksiądz biskup.
Spotkanie wielkanocne
21 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się świąt Wielkiejnocy. Przedstawienie przygotowali p. Agata Grzeszczuk, p. Aneta Nasiłowska oraz p. Janusz Malinowski wraz z uczniami klasy III a, którzy przedstawili dzieje świata, życie Chrystusa oraz ludzi współczesnych zagubionych w codziennym pędzie, który powoduje, że zapominają oni o Jezusie. Całą uroczystość uświetniły pieśni wykonane przez uczennice II gim. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Kolejnym punktem apelu był konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W tym roku był to quiz z wiedzy o święcie Wielkiejnocy. Konkurs jak zwykle odbył się w trzech kategoriach wiekowych: 0-III, IV-VI i I-III Gim. Zwycięzcami okazały się: kl. III, kl. V i IIIb. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu!!!
Choinka
30 stycznia, w sobotę, w naszej szkole odbyła się choinka. Uczniowie od samego rana paradowali we wspaniałych strojach, które później zostały nagrodzone za swoją oryginalność i pomysłowość na balu przebierańców. Upominki dla dzieci zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Po balu odbyło się przedstawienie przygotowane przez p. Jurczak-Sanetra oraz p. Nasiłowską, które rozbawiło całą zgromadzoną publiczność. Następnie Pani Dyrektor wraz z Panem Wójtem Stanisławem Ładziakiem wręczyli młodszym uczniom nagrody za wysokie wyniki w nauce, z kolei starszym uczniom ze średnimi 5.00 i powyżej otrzymali stypendia naukowe, a najwybitniejsi sportowcy - stypendia sportowe. Wszystkim gratulujemy. Następnie kontynuowano zabawę. Po jej zakończeniu wszyscy zadowoleni powrócili do domów, świętując rozpoczęcie ferii.
Dzień Babci i Dzień Dziadka
21 stycznia w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie najmłodszych klas pod czujnym okiem swoich wychowawczyń zaprezentowali swoje zdolności artystyczne w formie wyjątkowej inscenizacji. Apel uświetniły przepiękne piosenki i wierszyki w wykonaniu naszych milusińskich. Przedstawienie to było wyjątkowe, ponieważ zostało skierowane do jednych z najbliższych nam osób - Babci i Dziadka. Wspólnie świętowaliśmy jeden z najważniejszych dla nas dni w roku. To właśnie nim należą się szczególne podziękowania za ich trud i troskę włożoną w nasze wychowanie. Korzystając z szansy udzielonego nam głosu, serdecznie Wam dziękujemy!
Jasełka
21 grudnia w naszej szkole z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie kl. VI pod opieką p. Agaty Grzeszczuk i p. Joanny Jakubik wystawili Jasełka. Opowiadały one o tym, jak często zapominamy o tym, o co naprawdę chodzi w tych świętach i co one upamiętniają. Występ uświetniły kolędy i pastorałki w wykonaniu chórku pod przewodnictwem p. Janusza Malinowskiego. Po zakończeniu części artystycznej zmówiliśmy wspólnie modlitwy, a następnie głos zabrali zaproszeni goście. Zakończeniem apelu było ogłoszenie wyników bożonarodzeniowego konkursu na „Najpiękniejszy i najoryginalniejszy świąteczny łańcuch” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: 0-III, IV-VI i I-III gim. W kategorii 0-III zwyciężyła klasa II, w kategorii IV-VI zwycięski stroik należy do klasy V, a w klasach I-III gim. wygrała kl. III b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Lokalny Dzień Ekologii
Od kwietnia do grudnia 2015r. uczniowie Zespołu Szkół w Paprotni uczestniczyli w projekcie "Edukacja ekologiczna mieszkańców gminy Paprotnia” finansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu "Wspomaganie edukacji ekologicznej poprzez propagowanie działań podnoszących świadomość ekologiczną społeczeństwa”.
Celem projektu było kształtowanie świadomości ekologicznej społeczności lokalnej realizowane przede wszystkim w odniesieniu do dzieci i młodzieży szkolnej.
Cykliczne zajęcia, warsztaty, konkursy i wycieczki miały:- prowadzić do wzrostu poszanowania dla zasad ochrony środowiska.
- uświadomić konieczności ochrony powietrza, wody i gleby,
- wykazać obowiązek zmniejszania ilości odpadów
- przedstawić bezpieczne dla środowiska sposoby uzyskiwania energii,
- zapoznać z koniecznością stosowania technologii ekologicznych,
- uczyć oszczędnego korzystania z zasobów surowcowych i zasobów biosfery, .
Uczniowie wzięli czynny udział w konkursach ekologicznych tj.
- Konkurs plastyczny – Nasza ekologiczna gmina,
- Konkurs wiedzy ekologicznej – Energia odnawialna
- Konkurs polonistyczny – wiersz Ekologia to przyszłość
- Konkurs fotograficzny – Ekologiczna posesja w naszej gminie
Udział w konkursach stworzył okazję do twórczego zaangażowania uczniów w działania na rzecz środowiska. Nagrodą za czołowe miejsce w konkursach była ekologiczna wycieczka do Centrum Nauki Kopernik lub Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku oraz Edukacyjnego Centrum Odnawialnych Źródeł Energii w ZS nr113 w Warszawie.
Podczas podsumowania, finału projektu - Lokalnego Dnia Ekologii nie zabrakło występów artystycznych, prezentacji prac konkursowych. To barwne widowisko w wykonaniu uczniów, z właściwą oprawą scenograficzną i muzyczną znakomicie wpisało się w proces kształtowania postaw proekologicznych, nie tylko dzieci, ale wszystkich mieszkańców gminy Paprotnia.
Mikołajki
7 grudnia naszą szkołę z okazji Mikołajek odwiedził niespodziewanie Święty Mikołaj. Miał on z okazji swoich imienin przygotowane dla uczniów i pracowników naszej szkoły słodkie niespodzianki w postaci cukierków. Mikołajowi towarzyszyli pomocnicy, którzy śpiewali kolędy podczas odwiedzin. Mamy nadzieję, że święty odwiedzi nas także w przyszłym roku i także przygotuje dla nas kolejne niespodzianki.
Andrzejki
W dniu 25 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Z tej okazji uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali na sali gimnastycznej "wieczór wróżb". Każdy uczeń oraz nauczyciel naszej szkoły mógł sobie powróżyć. Następnie odbyła się dyskoteka. Zabawa trwała do późnych godzin. W dobrych humorach wróciliśmy do domów.
Święto Niepodległości
12 listopada w naszej szkole odbyła akademia w celu uczczenia pamięci ważnego wydarzenia dla naszej ojczyzny – 97. rocznicy odzyskania niepodległości. Apel przygotowała p. Agnieszka Biernacka wraz z p. Martyną Mikołajczuk, a także z uczennicami II klasy gimnazjum. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film opowiadający o kolejnych losach Polski, która przez stulecia zmieniała swoją wielkość, granice. Przypomniano również sławnych Polaków, którzy w różny sposób wspierali swój kraj. Uczennice śpiewały także pieśni patriotyczne, które dodały bardziej podniosłego wyrazu apelowi.
Święto odzyskania niepodległości to bardzo ważna data, która na trwałe jest wyryta w sercach każdego Polaka. Pielęgnujmy to święto, wywieszajmy flagi, uczcijmy w ten sposób pamięć za tych, którzy nigdy nie stracili wiary w swój kraj i oddali za nie to, co mieli najcenniejsze – własne życie…
Dzień Bibliotek Szkolnych
2 listopada w naszej szkole został zorganizowany przez opiekunkę naszej szkolnej biblioteki, p. Beatę Gromulską apel z okazji Dnia Bibliotek Szkolnych. Uczniowie młodszych jak i starszych klas zaprezentowali nam, jak ważną rolę odgrywa książka w naszym życiu, w jaki sposób wpłynęła na rozwój techniki, nauki, a także pełni element rozrywki. Cały apel umilały również piosenki w wykonaniu uczennic z naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu większość uczniów wreszcie odnajdzie drogę do biblioteki i skorzysta z jej zasobów nie tylko po lektury obowiązkowe. Obecnie można zgłaszać swoje propozycje zakupienia nowych książek, więc jeśli masz jakiś pomysł, zapraszamy do biblioteki.
stypendia dla zdolnej młodzieży
Informujemy, że Samorząd Województwa Mazowieckiego przygotował I edycję projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych.
Celem projektu jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z obszaru województwa mazowieckiego. Wsparcie przeznaczone jest dla uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych i matematyki.
Szczegółowe zasady i procedurę przyznawania stypendiów określa Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów w województwie mazowieckim w roku szkolnym 2015/2016, który wraz z pozostałymi wzorami dokumentów jest zamieszczony na stronie internetowej www.mazovia.pl, zakładka Edukacja i sport, odnośnik: stypendia dla uczniów oraz na stronie internetowej www.stypendia.oeiizk.waw.pl.
Zachęcamy do zainteresowania się projektem, zwracamy uwagę na krótki czas na zgłoszenia.
Obrady okrągłego stołu
21 października o godzinie 11:00 odbyła się debata na temat życia sportowego szkoły podstawowej w klasach ( 4 - 6 ). Wzięło w niej udział 46 uczniów i czterech nauczycieli : p. Jakubik Joanna, p. Malinowski Janusz, p. Boguszewski Karol i prowadzący debatę p. Tomaszewski Maciej. W tle prezentacji wf z klasą, p.Tomaszewski wprowadził wszystkie dzieci w zagadnienia programu, opowiadając na czym polega III edycja programu czyli PRZEWRÓT NA WF:
WF dla każdego – naszym celem jest promowanie lekcji, które są bliższe oczekiwaniom młodych ludzi, dają im radość i włączają wszystkich, zarówno super wysportowanych jak i mniej sprawnych, chłopców i dziewczyny, uczniów z chorobami cywilizacyjnymi (jak astma, cukrzyca) czy z niepełnosprawnościami.
Sportowy region – promujemy szkołę jako lokalne centrum sportowego życia; chcemy integrować całą społeczność szkolną wokół sportowych aktywności – uczniów/uczennic, rodziców i nauczycieli innych przedmiotów; wspieramy współpracę szkół z ośrodkami sportowymi (jak Orliki, OSiRy, baseny itp.) oraz władzami lokalnymi.
Moda na zdrowie – w III edycji jeszcze większy akcent kładziemy na zdrowe odżywianie jako nieodłączny element zdrowego stylu życia i włączamy się w ruch edukacyjny eliminujący „śmieciowe” jedzenie ze szkół.
Sport rzeźbi charakter – pokazujemy, że sport to nie tylko ruch, ale również kształtowanie kompetencji i umiejętności społecznych: współpracy, zespołowości, zasad fair play. Przeciwstawiamy mądrze prowadzony WF niezdrowej rywalizacji. WF to aktywność fizyczna, ale również aktywność umysłu – wpływa na proces myślenia, pomaga radzić sobie ze stresem i wzmacnia odporność na niepowodzenia. Następną częścią debaty była praca w grupach, gdzie dzieci miały szansę podyskutować na temat plusów i minusów życia sportowego w naszej szkole. Co możemy zrobić wspólnymi siłami, a na co potrzeba wsparcia od organu prowadzącego? Główne postulaty : powrót sklepików szkolnych, więcej lekcji z piłką nożną itp.
Bicie rekordu Guinnessa
16 października w piątek w naszej szkole odbyło się bicie rekordu Guinnessa, które zorganizował p. Maciej Tomaszewski. Polegało ono na udzielaniu pierwszej pomocy na fantomach w jak najdłuższym czasie. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie naszej szkoły. Rekord został pobity, a wszyscy są bogatsi w wiedzę i doświadczenie co zrobić, jeśli ktoś w naszym otoczeniu będzie potrzebował tego rodzaju pomocy. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali apteczki pierwszej pomocy.
Dzień Edukacji Narodowej
Szkoła to bardzo ważny element w życiu człowieka. To tam stawiamy pierwsze kroki w naszej edukacji, poszerzamy swoją wiedzę, poznajemy wielu znajomych, przyjaciół, przeżywamy pierwsze zauroczenia i pierwsze rozczarowania. Chociaż marzeniem każdego ucznia jest, aby nauka trwała 2 miesiące, a wakacje pozostałą część roku, to za kilka lat każdy z nich zatęskni za szkolną ławką i beztroskimi latami dzieciństwa.
13 października w naszej szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia. Na sali nie zabrakło nauczycieli i pracowników szkoły, z myślą o których powstało to święto. Apel przygotowały p. Joanna Jurczak-Sanetra wraz z p. Małgorzatą Denisiuk. Miał on charakter koncertu życzeń, podczas którego wyróżniano poszczególnych nauczycieli. Całą uroczystość uświetniły przeróżne piosenki w wykonaniu uczennic. Po przedstawieniu zaproszeni goście złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia oraz rozdano nagrody dyrektora szkoły. SU zorganizował konkurs „Rozpoznaj nauczyciela swego po torebce jego”, a zwycięzcą okazał się Rafał Suchożeberski. Dodatkowo uczniowie wybierali nauczycieli-mistrzów w danych kategoriach. Każdy z nich w nagrodę otrzymał skromny upominek. Po zakończeniu apelu odśpiewano uroczyste „100 lat”. Po zakończeniu apelu wszyscy udali się na poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców.
Wszystkim raz jeszcze życzymy samych pogodnych dni, duuuużo cierpliwości i obowiązkowej wygranej w totolotka.
Ślubowanie i otrzęsiny
Dnia 5 października odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum na uczniów naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie pod czujnym okiem p. Małgorzaty Nasiłowskiej przygotowali przedstawienie. Uroczystość uświetniły śliczne piosenki wykonane przez pierwszaczki, a także przeróżne wierszyki. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o naszej ojczyźnie jak i o naszej szkole. Po zakończeniu części artystycznej pierwszaki złożyły uroczystą przysięgę, odcisnęły swoje linie papilarne w kronice i zostały pasowane na uczniów. Następnie przyszła kolej na gimnazjalistów. Po zakończeniu uroczystości, Samorząd Uczniowski przygotował otrzęsiny z różnymi konkurencjami dla świeżo pasowanych kociaków.
Dzień Chłopaka
30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z okazji tego niebywałego święta SU przygotował niespodziankę dla płci męskiej w postaci szczęśliwego numerka dla wszystkich uczniów. Na koniec dnia tradycyjnie odbyła się dyskoteka. Przez szkolny radiowęzeł można było składać życzenia naszym chłopcom. Wszystkim panom życzymy wszystkiego, co najlepsze!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie