Projekty gimnazjalne
Dnia 31 maja w naszej szkole odbyły się prezentacje projektów gimnazjalnych. Jednym z warunków ukończenia edukacji w gimnazjum jest zaliczenie owych projektów. ,,KU NIEPODLEGŁEJ” – to temat przewodni projektów. Wszystkie projekty widowni bardzo się podobały, gdyż uczniowie włożyli w nie mnóstwo pracy oraz oczywiście zostały one zaliczone.
GRUPY PROJEKTOWE
GRUPA I
Temat: „Kuchnia regionalna wyrazem patriotyzmu narodu”.
Opiekun: Janusz Malinowski
- Biernacka Kinga
- Gradusiak Kinga
- Krasnodębska Karolina
- Dobrowolska Klaudia
- Żółkowska Aleksandra
GRUPA II
Temat: „Polska – piękna, nieznana”.
Opiekun: Ewa Mirońska
- Wyrozębski Bartosz
- Woźniak Karol
- Łyczewski Przemysław
- Kobyliński Bartłomiej
- Sikorski Paweł
GRUPA III
Temat: „(Nie)zapomniani bohaterowie – Żołnierze wyklęci”.
Opiekun: Agnieszka Biernacka
- Kobyliński Piotr
- Nasiłowski Jakub
- Nasiłowski Tomasz
- Skwierczyński Damian
- Łęczycki Krzysztof
GRUPA IV
Temat: „Wacław Sierpiński – matematyk, który znał całą matematykę.
Opiekun: Monika Małkińska
- Antoniak Ewelina
- Olędzka Aneta
- Piątek Klaudia
- Olędzka Angelika
GRUPA V
Temat: „Wiara i patriotyzm naszych przodków”.
Opiekun: Monika Rzewuska
- Chodowiec Małgorzata
- Kołaczyński Mikołaj
- Ositek Paulina
- Sałacińska Aleksandra
- Trochimiak Daria
GRUPA VI
Temat: „Świętość nieśli polskiej ziemi”.
Opiekun: Agata Grzeszczuk
- Iwański Jakub
- Kisieliński Bartłomiej
- Kisieliński Karol
- Kosieradzki Jakub
- Skwierzyński Paweł
Dzień Matki
Dnia 25 maja o godzinie 9:00, w naszej szkole, odbyła się akademia z okazji Dnia Matki. Uczniowie klas 0-III pod czujnym okiem swoich wychowawczyń p. Joanny Olędzkiej, p. Joanny Skwierczyńskiej p. Hanny Kruk, p. Grażyny Łęczyckiej i p. Małgorzaty Nasiłowskiej przygotowali wspaniałe przedstawienie. Nie brakowało zabawnych scenek, przepięknych tańców, uroczych dekoracji oraz co za tym idzie, sporo łez wśród zgromadzonej widowni. Po zakończeniu akademii głos zabrali zaproszeni goście. Następnie uczniowie wręczyli przybyłym mamom drobne upominki, po czym udali się wraz z nimi na skromny poczęstunek, który odbył się na małej sali gimnastycznej.
Dzień Doradztwa Zawodowego
W poniedziałek 21 maja w naszej szkole odbył się „Dzień Doradztwa Zawodowego” przygotowanego przez klasy VII pod kierunkiem p. Janusza Malinowskiego. Na apelu zaprezentowane zostały zawody nowe, o których mało kto do tej pory słyszał, zawody najpopularniejsze i stare, o których mało kto pamięta. Zawody nowe to m.in. groomer, psi fryzjer, mystery shopper- tajemniczy klient oraz animator wolnego czasu. Stare zawody to zdun, który buduje kaflowe piece, bednarz, wytwórca beczek oraz kołodziej, który robi koła oraz części wozów. Tłumacz, socjalmedialista i programista to przykłady zawodów najpopularniejszych. Przedstawienie było ciekawe i zawierało wiele pouczających informacji i nieznanych faktów, dotyczących m.in. zarobków prezentowanych zawodów.
Dzień Tolerancji
Dnia 14 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Tolerancji. Uczniowie klasy VI zaprezentowali scenki pokazujące nam jak powinno traktować się inne osoby. Na koniec odbył się quiz, który miał na celu sprawdzić czy uczniowie są tolerancyjni. Po zakończeniu z nowo zdobytą wiedzą rozeszli się do klas.
Konkurs recytatorski
XXXV Szkolny Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom.
Rywalizowano w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas I-III i uczniowie kl. IV-VI. Jury konkursowe przy ocenie recytatorów brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
Do etapu gminnego z naszej szkoły zakwalifikowali się: Bartłomiej Trębicki, Milena Nasiłowska, Julia Nasiłowska, Marta Kamińska, Julia Nurzyńska, Dominika Hibowska.
W etapie powiatowym w Chlewiskach naszą szkołę będą reprezentować: Bartek Trębicki, Milenka Nasiłowska, Marta Kamińska i Julka Nurzyńska. Gratulujemy i życzymy sukcesów.
3 Maja
Dnia 27 kwietnia odbyła się akademia z okazji Konstytucji 3-go Maja. Uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem p. Marzeny Boguszewskiej i p. Karola Boguszewskiego zaprezentowali krótki apel poświęcony tej rocznicy. Przedstawienie przybliżyło nam czasy uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja, która była jedną z pierwszych konstytucji na świecie. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy „Rotę”.
Dzień Ziemi
Dnia 26 kwietnia odbył się Narodowy Dzień Ziemi. Klasa VII pod kierunkiem p. Moniki Rzewuskiej zaprezentowała krótkie przedstawienie, opisujące atmosferę i czynniki, które ją niszczą. Następnie odbył się pokaz mody ekologicznej. Był on realizowany jako konkurs. W klasach 0-III wygrała klasa 0a, w klasach IV - VII klasa VII, a w klasach II - III gimnazjum klasa IIIb. Cała akademia uświadomiła nam, że nie warto zaśmiecać i zanieczyszczać ziemi.
Koncert
Dnia 13 kwietnia 2018 w naszej szkole, odbył się koncert zespołu Limbos. Występ dzielił się na dwie części. Pierwsza część poświęcona była muzyce instrumentalnej. Zespół wykonał melodię z bardzo znanego filmu „Rocky”. Następnie zostały wykonane utwory Mozarta. W drugiej części na scenie występował pan, który śpiewał znane nam piosenki. Na koniec cała publiczność podziękowała i pożegnała wielkimi brawami.
Prelekcja
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też w środę 28 kwietnia w ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach p. Edytę Barycką i p. Janusza Cabaja, którzy spotkali się z uczniami naszej szkoły. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Dzięki takim spotkaniom na pewno wzrasta świadomość dzieci w zakresie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
Spotkanie wielkanocne
21 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się świąt Wielkiejnocy. Przedstawienie przygotowała p. Agata Grzeszczuk oraz p. Janusz Malinowski wraz z uczniami klasy III a, którzy przedstawili dzieje świata, życie Chrystusa oraz ludzi współczesnych zagubionych w codziennym pędzie, który powoduje, że zapominają oni o Jezusie. Całą uroczystość uświetniły pieśni. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Kolejnym punktem apelu był konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W tym roku był „Najpiękniejszy stroik wielkanocny”. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii klas 0-III zwyciężyła klasa 0b. W kategorii klas IV-VII zwyciężyła klasa VII. W kategorii klas II-III gim. zwyciężyła klasa IIIa. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Lekcja biologii
Dnia 15 marca w naszej szkole odbyła się „Żywa lekcja biologii”. Pan prowadzący opowiadał tam o gadach, płazach i pająkach. Chętni uczniowie mogli trzymać na rękach dużego pająka. Wszystkim bardzo spodobała się taka forma lekcji.
Wielkanocna zbiórka żywności
Nasza szkoła uczestniczyła w tegorocznej wielkanocnej zbiórce żywności. Od 12 do 16 marca uczniowie mogli przynosić żywność dla biednych, między innymi różnego rodzaju konserwy, mąka, cukier i słodycze o długim terminie ważności. Udało się zebrać 19 kg pożywienia, które zostało przekazane do Banku Żywności w Siedlcach.
Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Paprotni w roku szk. 2018/2019
ROCZNIK 2012 ROCZNIK 2014
1.Borkowski Alan 1. Bieliński Dawid Michał
2.Czarnocki Patryk 2. Borkowska Aniela
3.Kozłowski Mateusz 3. Grochowski Bartosz Józef
4.Sadowa Julia 4. Mikołajczuk Artur
5.Suchożebrski Dawid 5. Nasiłowski Mikołaj Antoni
6.Tereszczak Weronika 6. Olędzka Wiktoria
7.Zawadzki Mateusz Antoni 7. Suchożebrski Mateusz
8.Wakuliński Marcel 8. Trębicki Piotr
9.Wileńska Agata 9. Włoszek Agata Paulina
10.Wielogórska Wiktoria Katarzyna 10. Zawadzki Mateusz
11. Żółkowski Wiktor
ROCZNIK 2013 ROCZNIK 2015
1.Bieliński Kacper 1.Czarnocka Kornelia
2.Jasińska Magdalena 2. Łyszczewska Aleksandra Anna
3.Jedlińska Magdalena 3. Nasiłowska Maria
4.Lipiński Aleksander 4. Skwierczyńska Amelia
5.Lipiński Michał
6.Łęczycki Krystian
7.Łęczycki Marcel
8.Olędzka Natalia
9.Skwierczyńska Maja
10.Skwierczyński Kacper
11.Szybka Nikola
12.Trębicka Aleksandra
13. Wakulińska Julia
14.Wileńska Katarzyna
Wycieczka
W poniedziałek 5 marca w ramach prezentu na Dzień Dziewczynek dzieci z klas 0a, 0b, I, II, i III wyruszyły na wycieczkę do Sali zabaw „Młynek” w Siedlcach pod opieką swoich wychowawczyń i kilku mam. W sali zabaw dzieci korzystały z licznych atrakcji: tuneli, basenu z kulkami, piłek, zjeżdżalni, samochodów, klocków. Z wielkim entuzjazmem próbowały swoich sił w kręgielni. Pod okiem kucharza przygotowały pizzę, którą następnie ze smakiem zjadły. Poprzez wspólną zabawę i pracę dzieci uczyły się współdziałania w grupie. Do szkoły wróciły bardzo zmęczone ale w świetnych humorach.
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i kl. I
Na podstawie art. 29 ust. 2 pkt. 2, art. 154 ust. 1 pkt. 1 i ust 3 ustawy z 14 grudnia 2016r. Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2017r. poz. 59 ze zm.) i Zarządzenia Nr 1/18 Wójta Gminy Paprotnia z 22 stycznia 2018 roku w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Paprotnia na rok szkolny 2018/2019
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Paprotni
informuje o przyjmowaniu zapisów dzieci do oddziałów przedszkolnych i do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Paprotni na rok szkolny 2018/2019.
Rekrutacja odbywać się będzie
od 1 marca 2018r. do 16 marca 2018r., w godzinach 7 30 - 15.00
Poniżej zamieszczono wnioski, uchwałę oraz harmonogram rekrutacji.
Wszelkie informacje i wnioski dostępne są również w sekretariacie szkoły. Tel. 256312137
wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego_w_Paprotni_2017-18.doc
Walentynki
Dnia 13 lutego 2018 w naszej szkole odbyły się Walentynki. Były one organizowane przez Samorząd Uczniowski. Na górnym korytarzu odbywał się kiermasz walentynkowy, na którym można było kupić walentynkowe upominki dla swoich Walentynek. Obok stoiska była poczta, do której można było wrzucić walentynki lub upominki dla swojej sympatii. Przez radiowęzeł można było przesyłać dedykacje dla swoich wybrańców. Dzień zakończył się szkolną dyskoteką.
Myślę, że ta zabawa podobała się każdemu i wszyscy będą mile wspominać ten czas. Kto wie, może dzięki naszej walentykowej akcji „zakwitła” jakaś nowa miłość.
Tłusty czwartek
Dnia 8 lutego odbyła się kawiarenka z okazji Tłustego czwartku. W sprzedaży oferowane były pączki i soki. Kawiarenka cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony młodszych jak i starszych. Łasuchów było wielu, pączki skończyły się już po dwóch przerwach. W następnym roku Samorząd Uczniowski postanowił podwoić zamówienie w cukierni.
Lekcja historii
Dnia 6 lutego do naszej szkoły przyjechali panowie, którzy mieli na celu przedstawić historię polskiego wojska od czasów zaborów. Przywieźli ze sobą potrzebne rekwizyty. Ubrani w stroje charakterystyczne dla tego czasu. Opowiedzieli nam krok po kroku jak wyglądało polskie wojsko na przełomie 200 lat. Rekonstruktorzy w czasie lekcji zapraszali uczniów do odgrywania scenek. Po zakończeniu uczniowie mogli obejrzeć różną broń oraz stroje żołnierzy.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie