Dnia 30 stycznia w szkole odbyła się choinka dla wszystkich uczniów. Imprezę rozpoczęły dzieci z przedszkola, które o 11.00 pojawiły się na sali gimnastycznej w pięknych, różnobarwnych, karnawałowych przebraniach. O oprawę muzyczną choinki zadbał wynajęty Dj, który umilał maluchom czas znanymi piosenkami. Nie zabrakło oczywiście ulubionej przez wszystkich muzyki disco polo i takich hitów jak, "Przez twe oczy zielone.." Maluchy w pięknych strojach tańczyły w kółeczku, potem dziewczynki tańczyły dla chłopców i odwrotnie, Dj zabrał również dzieci w podróż pociągiem i zaprosił dzieci do tańca z pokazywaniem pt. "Kaczuchy". Przedszkolaki były bardzo zadowolone, a humor dzieciom jeszcze bardziej dopisywał, gdy Pani dyrektor Anna Głuchowska wręczyła maluchom słodkie upominki. Koło godziny 14 na sali pojawili się starsi uczniowie, którzy również świetnie bawili się przy znanych i lubianych przebojach serwowanych przez Dj. Słodkim przerywnikiem w świetnej zabawie były pyszności przygotowane przez rodziców w klasopracowniach. Około 14.30 na sali pojawił się zastępca wójta gminy Paprotnia i wręczył stypendia naukowe uczniom , którzy uzyskali średnią ocen 5.0 i powyżej . Wyróżnieni zostali również uczniowie , którzy osiągnęli średnią 4,75 i powyżej, a także ci ze 100% frekwencją. Słodkimi upominkami zostali obdarowani uczniowie, którzy prężnie i efektywnie działali w pierwszym semestrze w wolontariacie. Zabawa choinkowa skończyła się około godziny 17. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno nie mogą się doczekać kolejnej takiej imprezy.
Choinka
Wizyta duszpasterska
,,Kolęda płynie z wysokości, kolęda płynie. Śpiewa na całego z wysokości, śpiewa na całego. I uczy miłości".
Kolęda – w Polsce popularne określenie wizyty duszpasterskiej proboszcza lub osoby go reprezentującej (wikariusza parafialnego lub diakona) w domach parafian. Wizyta duszpasterska jest jedną z form duszpasterskich stosowaną w wielu Kościołach chrześcijańskich. Kolęda odbywa się po świętach Bożego Narodzenia, kiedy to wspominamy przyjście Boga na ziemię.
Dnia 24 stycznia do naszej szkoły przybył ksiądz Paweł Florowski z wizytą duszpasterską. Przybycie księdza uczniowie uświetnili znaną kolędą "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Następnie w modlitwie zwróciliśmy się do Boga o opiekę nad nami i o pokój naszych serc. Zostaliśmy umocnieni słowem Bożym i pobłogosławieni na trud naszej pracy. Podczas pokropienia wodą święconą uczniowie wykonali kolędę. Na koniec ksiądz obdarował wszystkich uczniów cukierkami i zaprosił do wspólnego zdjęcia.
Wycieczka
23 stycznia klasa I , III i kilka osób z zerówki wybrało się na wycieczkę do Siedlec wraz z wychowawczyniami p. Hanną Kruk i p. Grażyną Łęczycką. Po raz kolejny wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu z cyklu „Małe filharmonie” zatytułowanego „Skąd pochodzisz muzyko – w kręgu muzyki latynoamerykańskiej”. Następnie udaliśmy się do Planetarium Niebo Prusa. Pan Sławomir Miernicki zaprosił nas na seans astronomiczny prezentujący ruch gwiazd i innych ciał niebieskich po orbicie nieba. Poznaliśmy konstelacje gwiazd. W swojej opowieści p. S. Miernicki odniósł się do mitów i mitycznych stworzeń, co jeszcze bardziej wpłynęło na atrakcyjność zajęć.
Dzień Babci i Dziadka
22. 01. 2020 r. obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przebiegała ona pod hasłem: ,,Herbatka u babci i dziadka”. Przybyli na nią licznie nasi dostojni dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. wójt Leszek Trębicki, ks. Paweł Florowski, p. Józef Nasiłowski, p. Dorota Kobylińska. Pani dyrektor Anna Głuchowska serdecznie powitała przybyłych gości i zaprosiła do oglądania programu artystycznego. Na początku miał miejsce występ najmłodszych dzieci z naszej szkoły. Jako pierwsze pojawiły się na scenie dziewczynki z ,,0”, które swoim tańcem ,,Babuszki staruszki” wprowadziły całą widownię w dobry nastrój. Następnie wystąpiły najmłodsze dzieci z przedszkola, które pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki o babciach i dziadkach. Kolejnym punktem programu był pokaz taneczny grupy pięciolatków do piosenki pt. ,,Nie chcę cię znać”. W dalszej kolejności dzieci z klasy II zaprezentowały baśń o Czerwonym Kapturku. Główna jej bohaterka, w której rolę wcieliła się Weronika Skwierczyńska miała czasami gorszy humor i nie zawsze zachowywała się właściwie zarówno w stosunku do mamy, babci jak i spotkanych zwierząt. Dopiero sprytna sztuczka wilka i cenne rady babci spowodowały, że główna bohaterka zrozumiała swój błąd. Następnie wystąpiła klasa III odgrywając humorystyczną scenkę pt. ,,Jak to z babcią i dziadkiem bywało”. W rolę babci wcieliła się Julia Nasiłowska, a rolę dziadka odegrał Mateusz Sawicki. Dzieci w żartobliwy sposób przedstawiły sceny z życia dziadków od narodzenia, po przedszkole, szkołę, okres młodzieńczy aż po starsze lata. Nie zabrakło wspomnień o pierwszych przedszkolnych i szkolnych sympatiach, młodzieńczych zauroczeniach. Uwieńczeniem tych przeżyć był marsz weselny w wykonaniu pary grającej rolę dziadków do melodii Mendelsona. Na podsumowanie występu Julia z Mateuszem zaśpiewali energiczną piosenkę połączoną z tańcem pt. ,,Karnawał naszych dziadków”. Ostatnim punktem programu był występ uczniów klasy I z wierszykami i piosenkami, w których podziękowali dziadkom za ich troskę i serce oraz złożyli im serdeczne życzenia. W tym momencie wybrzmiało uroczyste ,,Sto lat” i wnukowie obdarowali swych dziadków symbolicznymi prezentami. Następnie miała miejsce wspólna herbatka, podczas której dziadkowie w obecności wnuków mogli powspominać dawne lata.
ogłoszenie
W dniu 30.01.2020r. (czwartek) w szkole odbędzie się BAL KARNAWAŁOWY z Wodzirejem
od godz. 1100 dla dzieci z przedszkola
od godz. 1400 dla pozostałych uczniów
Przebrania mile widziane
O godz. 14 30 Pan Wójt wręczy uczniom stypendia za wyniki w nauce i stypendia sportowe
Ogłoszenie
Drodzy Rodzice
W dniu 3 lutego 2020r. (poniedziałek) odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Paprotni.
Porządek spotkania:
godz. 1430 – sala nr 6 zebranie Rady Rodziców
godz. 1500 - zebranie ogólne wszystkich rodziców na dużej sali gimnastycznej
- Prelekcja Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach „Uzależnienia dzieci i młodzieży”
- Podsumowanie wyników klasyfikacji za I semestr r.szk.2019/20
- Sprawozdanie z wydatków z Rady Rodziców
- Informacje o egzaminie w kl. VIII, rekrutacja do szkół średnich.
- Sprawy różne
po prelekcji spotkanie z wychowawcami w salach:
kl.0A sala nr 7 p. Olędzka
Kl.0B- sala nr 8 p. Skwierczyńska
Kl. I – sala nr 15 p. Kruk
Kl. II- sala nr 18 p. Nasiłowska
Kl. III – sala nr 17 p. Łęczycka
Kl. IV- sala nr 9 p Rzewuska
Kl. V- sala nr 10 p. Małkińska
Kl. VI- sala nr 14 p. Biernacka
Kl. VII - sala nr 3 p. Boguszewska
Kl. VIII - sala nr 11 p. Jakubik
Serdecznie zapraszam
Anna Głuchowska dyrektor szkoły
WOŚP
Znane słowa brzmią: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”, dlatego już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną w ramach 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Społeczność szkolna jest niezwykle dumna i wzruszona, że znowu mogła być częścią tej wspaniałej akcji niosącej pomoc tak wielu ludziom - starszym i młodszym. Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków finansowych na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
Wolontariuszki z klasy VII – Wiktoria Czarnocka, Marta Kamińska i VIII - Maja Bielińska, Oliwia Dobrowolska, Izabela Łęczycka i Aleksandra Tarkowska kwestowali w szkole oraz na terenie Paprotni.
W sumie w 28 Finale WOŚP zebrano 657 złotych i 47 groszy. Za okazane serce dla potrzebujących – serdecznie dziękujemy !
Pokaz
Dnia 13 stycznia do naszej szkoły przyjechali panowie, którzy scharakteryzowali polską szlachtę. Przywieźli ze sobą rekwizyty, które jeszcze bardziej pomogły nam zrozumieć historię. Panowie byli ubrani w charakterystyczne stroje, dzięki temu dowiedzieliśmy się jak wyglądał typowy strój szlachcica: czapka-konfederatka, zdobiona szata-żupan, pas w talii, buty baczmagi oraz spodnie. Później poznaliśmy broń szlachty oraz cechy, które pozwalały rozróżnić daną broń od innej. Zobaczyliśmy również jak walczyła szlachta podczas pojedynków, panowie podali nam wiele wskazówek i umiejętności, które wykorzystywali, by odnieść zwycięstwo. Rekonstruktorzy w czasie lekcji zapraszali uczniów do odgrywania scenek. Mogliśmy na chwile zamienić się w szlachtę i spróbować posługiwania się szablą w czasie drobnej potyczki. Poznaliśmy legendę o Czarownicy. Po zakończeniu mogliśmy podejść i z bliska obejrzeć rekwizyty.
Jasełka
Dnia 20 grudnia 2019 roku, odbyły się w naszej szkole Jasełka Bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klasy V pod opieką p. Agaty Grzeszczuk. Oprawą muzyczną zajmował się p. Janusz Malinowski wraz z chórkiem. Sceneria została przygotowana przez p. Beatę Gromulską. O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z wychowawcami przybyły na salę gimnastyczną. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe. Było śmiesznie i wzruszająco. Jasełka zaczęły się od narady diabłów, którzy oczekiwali co to będzie jak na świecie urodzi się Jezus. Oczywiście zgodnie z tradycją byli Maryja i Józef, anioły, ale były także nawiązania do spółczesności – do stajenki oddać hołd Jezusowi przybywali Pan Wójt, policjanci, uczniowie, lekarz, murarz, nauczyciel. Spektakl został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor i zaproszeni goście, którzy złożyli wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a śpiew chóru dopełniał całość przedstawienia. Jak co roku również Samorząd Uczniowski rozstrzygnął wyniki ogłoszonych konkursów świątecznych: na wykonanie ozdób choinkowych i „Szopkę bożonarodzeniową”. Wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w projekty. Komisja konkursowa była pod wrażeniem prac i nagrodziła każdą klasę. Ozdoby zawisły na szkolnej choince, a szopki wyeksponowane na korytarzu nadały szkole świąteczny klimat. Po jasełkach wszyscy udali się na wigilie klasowe do swoich sal.
Zbiórka żywności
W dniach: 11-13XII odbyła się w naszej szkole świąteczna zbiórka żywności. Uczniowie, wzorem lat ubiegłych, przynosili produkty długoterminowe, które następnie zostały przekazane do Banku Żywności w Siedlcach. Stamtąd trafiły do najbardziej potrzebujących.
Cieszymy się, że i tym razem mogliśmy wspólnie komuś pomóc.
Zajęcia z robotyki
W piątek 13 grudnia uczniowie klasy I uczestniczyli w niezwykłych warsztatach „Mały Inżynier”, łączących naukę robotyki i programowania ze świetną zabawą. Celem zajęć było pokazanie młodym konstruktorom, że robotyka i programowanie to wspaniała zabawa, interesujące hobby, a w przyszłości zawód z perspektywami. W efekcie dzieci zbudowały robota z LEGO, zaprogramowały do wykonywania określonych czynności. Wszystko odbyło się pod okiem i z pomocą fachowych instruktorów.
Święta, święta ...
Boże Narodzenie to wyjątkowy, magiczny czas, a każdy moment poświęcony na tworzenie świątecznych ozdób i robieniu domowych wypieków, potęguje ten klimat. Wszak to już – tuż, tuż za kilka dni święta. Boże Narodzenie!!!Przedświąteczne poruszenie nie ominęło również uczniów klasy I, którzy pod okiem wychowawczyni p. Hanny Kruk wykonali przepiękne ozdoby z zimnej porcelany oraz upiekli pyszne pierniki.
Mikołajki
6 grudnia jak co roku dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził Św. Mikołaj. Ze względu na to, że naszych przedszkolaków jest co raz więcej Mikołaj zabrał ze sobą pomocnika. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem przybyłych gości. Maluchy zaśpiewały im piosenkę, a starszaki wyrecytowały wspólnie wiersz przygotowany specjalnie na tą okazję. Następnie dzieci dostały wspaniałe prezenty, z których bardzo się ucieszyły. Obiecały Mikołajom i swoim wychowawczyniom, że do następnego roku będą bardzo grzeczne. Na koniec dzieci poczęstowały gości na coś słodkiego i pięknie się pożegnały.
Wycieczka
5 grudnia 2019 r. 45 dzieci z naszej szkoły z klas I – III oraz V i VII pod opieką pań: Hanny Kruk, Małgorzaty Nasiłowskiej, Grażyny Łęczyckiej oraz Moniki Rzewuskiej było na wycieczce w Warszawie. Wyjazd ten dostarczył im wiele wrażeń i emocji. Z Paprotni wyjechaliśmy nowoczesnym autokarem o godzinie 7.30. Podróż do stolicy trwała około 2,5 godziny. Po drodze oglądaliśmy ważne, historyczne miejsca ,o których opowiadała nam miła pani przewodnik. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Dzieci miały możliwość wejścia na trybuny niższe oraz wyższe i poczucia się jak prawdziwi kibice. Zwiedzaliśmy też: szatnie, łaźnie reprezentacji Polski. Oglądaliśmy loże komentatorskie i wipowskie. Następnie udaliśmy się do Sztukarni, gdzie uczniowie podzieleni na 3 grupy uczestniczyli w warsztatach artystycznych. Pod czujnym okiem pań prowadzących wykonywały z gliny dekoracyjne ozdoby świąteczne. Dzieci włożyły w wykonanie ich wiele serca. Dowiedziały się, że zostaną one przesłane do szkoły i każdy będzie mógł wykorzystać je do dekoracji własnej choinki. Około godziny 15 przemieściliśmy się autokarem do Wilanowa. Najpierw zjedliśmy zasłużony posiłek w Mc Donald s. Gdy już zrobiło się ciemno udaliśmy się pieszo na teren ogrodu Pałacu Wilanowskiego, aby obejrzeć przepiękne, nowoczesne iluminacje świetlne. Wywarło to na dzieciach niesamowite wrażenia. Poczuliśmy się jak w bajce, aż trudno było stamtąd odjeżdżać. Zadowoleni i radośni bezpiecznie dotarliśmy do Paprotni. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę.
Wycieczka
5 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Siedlec w celu obejrzenia długo wyczekiwanego filmu Kraina Lodu 2. Wszyscy oglądali pierwszą część filmu, która bardzo przypadła im do gustu, Elza skradła serca niemal wszystkich dziewczynek. Drugą część filmu dzieci również oglądały w wielkim skupieniu. Nie zabrakło humoru bałwanka Olafa, ale również towarzyszyły nam momenty zaciekawienia, czasami wzruszenia a nawet strachu o losy bohaterów. Na szczęście jak zawsze wszystko dobrze się skończyło…. Po zakończeniu filmu dzieci z chęcią odwiedziły ich ulubioną restaurację… oczywiście McDonald, gdzie posiliły się i otrzymały zabawkę z zestawu Happy Meal.
Konkurs profilaktyczny
Konkurs profilaktyczny Uzależnienia – NIE to nie dla mnie.
Dnia 2 grudnia odbył się międzyszkolny konkurs profilaktyczny w Przesmykach. Reprezentację naszej szkoły stanowili: Natalia Sadowa, Julia Nurzyńska, Wiktoria Czarnocka, Kinga Skwierczyńska, Marta Kamińska oraz Karol Czarnocki. Drużyna zaprezentowała spektakl o nazwie „Baśń o Kopciuchu”. Jury przyznało nam max. punktów. Następnie Marta oraz Karol zaśpiewali piosenkę o treści profilaktycznej autorstwa Maksymiliana Kamińskiego pt. „Mama ostrzegała”. Trzecia część konkursu polegała na losowaniu pytania i udzielaniu na nie odpowiedzi. Nasi reprezentanci tej konkurencji to Marta, Julia oraz Karol. Pytania nie sprawiły kłopotu żadnemu z nich. Na przedstawienie został również wykonany plakat o tematyce profilaktycznej. Ostatecznie w zmaganiach międzyszkolnych zajęliśmy II miejsce.
Andrzejki
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W naszej szkole dn. 28.11.2019 r. odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Piękne wróżki przepowiadały przyszłość. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następną andrzejkową dyskotekę. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.
Turniej szachowy
26 listopada 2019 r. ośmioro uczniów klasy II i III uczęszczających na kółko szachowe uczestniczyło pod opieką pani Grażyny Łęczyckiej w turnieju szachowym dla uczniów zorganizowanym przez MSCDN w Siedlcach w ramach projektu ,,Szachy w mazowieckiej szkole”. Byli to: Milena Rucińska, Bartłomiej Rybak, Amelia Suchożebrska, Sebastian Trębicki, Julia Nasiłowska, Radosław Paprocki, Mateusz Sawicki i Paweł Wakuliński. Wyjazd dostarczył uczniom wielu wrażeń i doświadczeń. Jechaliśmy do Siedlec busem. Spacerowaliśmy po miejskim parku i podziwialiśmy architekturę Pałacu Ogińskich. Około godziny 9 rozpoczęła się rejestracja zawodników do turnieju. Sam turniej był dla nas czymś nowym, gdyż braliśmy w nim udział pierwszy raz. Zaskoczyła nas ogromna liczba uczestników z różnych szkół. Było ich aż 120. Pary graczy były kojarzone komputerowo osobno w grupie dziewczynek, osobno w grupie chłopców. Zawodom przewodniczyli sędziowie z Polskiego Związku Szachowego. Rozegranych zostało 7 rund po 15 minut. Udział w turnieju był dla dzieci ciekawym doświadczeniem. Nauczyły się przestrzegania zasad szachowych. Wszyscy bardzo się starali i odnosili sukcesy na miarę swoich możliwości. W przerwach między kolejnymi rundami był zorganizowany dla uczniów i nauczycieli poczęstunek. Dzieci miały okazję zapoznać się i integrować z kolegami z innych szkół. Na zakończenie odbyło się podsumowanie turnieju i wręczenie dyplomów oraz nagród. Zadowoleni i podekscytowani wróciliśmy busem do Paprotni. Uczniowie stwierdzili, że z niecierpliwością będą oczekiwały kolejnego turnieju.
Dzień Pluszowego Misia
W dniu 25 listopada w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Miś w świecie wielkiej literatury" dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Wraz ze swoimi misiami - maskotkami uczestniczyły w wielu kreatywnych zabawach. Opowiadały o swoich przytulankach, bawiły się z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Wykonały prace plastyczne, które można podziwiać na gazetkach ściennych. Słuchały fragmentów "Misia Uszatka", znanego bohatera bajki dla dzieci. Dzieci wykonały i omówiły MISIOWY REGULAMIN MAŁEGO CZYTELNIKA i KODEKS DOBRYCH PRAKTYK CZYTELNICZYCH. Po miło spędzonych chwilach na dzieci czekała słodka niespodzianka w kształcie misia.
Spotkanie
22 XI odbyło się spotkanie z kawalerem Orderu Uśmiechu p. Tomaszem Skórą. Jest on bardzo aktywnym działaczem społecznym. Jako człowiek o wielkim sercu organizuje różne akcje na rzecz pomocy dzieciom. W ubiegłym roku nasza szkoła włączyła się w przeprowadzoną przez niego zbiórkę nakrętek pod hasłem ,,10 ton dla Amelki”. W tym roku wspólnie zbieramy nakrętki dla Filipka. Pan Tomasz, na przykładach ze swojego życia, pokazał nam, że trzeba wierzyć w siebie, nie poddawać się w chwilach zwątpienia, ale wytrwale dążyć do zamierzonego celu. Zachęcił nas też do zachowań proekologicznych. Wszyscy z zaciekawieniem słuchaliśmy wystąpienia. Można też było wziąć udział w różnych konkursach. Na koniec obejrzeliśmy medale i odznaczenia pana Tomka, m.in. Order Uśmiechu.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie