Z życia szkoły

          • Festyn rodzinny

          • Dnia 4 czerwca w Zespole Szkół w Paprotni odbył się Festyn rodzinny. Na placu szkolnym można było skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji, m. in. konkursów sportowych, za które zwycięzcy otrzymali medale, loterii fantowej, stoiska orgiami, stoiska klauna. Mamy z Rady rodziców przygotowały grila oraz słodycze, napoje i chipsy. Oprócz tego wszyscy uczestnicy mogli oglądać część artystyczną odbywającą się na przygotowanej scenie. Uczniowie przedstawiali zabawne scenki, humorystyczne piosenki. Na dużej sali gimnastycznej goście mogli podziwiać prace uczniów.

            Festyn odbył się w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Mamy nadzieję, że kolejne festyny będą tak dobre, jak ten miniony.

          • Festyn

          • Serdecznie zapraszamy

            na Festyn Rodzinny połączony z obchodami 20-lecia działalności Uczniowskiego Ludowego

            Klubu Sportowego „Atlas” który odbędzie się

            dn. 4 czerwca 2017r. w godz. 1200-1600

            w Zespole Szkół w Paprotni

             

                                                     Wójt Gminy Paprotnia

                                                    Dyrekcja, Nauczyciele,

                                                                Uczniowie i Rada Rodziców

             

             

             

                                  W programie m.in.

             

            • Pokazy sztuk walk Kawashi
            • Spotkanie z Lidią Chojecką-Leandro
            • Zabawy dla dzieci
            • Przedstawienie na wesoło
            •  
            • Konkursy rodzinne
            • Zawody sportowe
            • Konkurs piosenki o sporcie
            • Loteria fantowa
          • Limbos

          • Dnia 12.05.2017r. w naszej szkole, odbył się koncert zespołu Limbos. Występ dzielił się na dwie części. Pierwsza część poświęcona była muzyce instrumentalnej. Na początku występu, zespół wykonał melodię z bardzo znanego filmu „Rocky”. Następnie zostały wykonane utwory Mozarta. W drugiej części na scenie występował pan, który śpiewał znane nam piosenki. Na koniec cała publiczność podziękowała i pożegnała wielkimi brawami.

          • Grecja

          • Dnia 10 maja do naszej szkoły przyjechał rekonstruktor Pan  Mariusz. W bardzo ciekawy sposób przybliżył nam czasy starożytnej Grecji. Opowiadał gównie  o wojskowości Greków, ale przy tym nie zapomniał o sztuce, nauce i ich kulturze. Przywiózł on ze sobą dużo eksponatów. Najciekawsza według nas była broń, która przypominała tą z czasów antyku. Każdy słuchał z zaciekawieniem. Wszyscy wyszli z sali bardzo zadowoleni, ponieważ pan Mariusz obiecał do nas powrócić z innym tematem.

          • Zebranie rodzicielskie

          • OGŁOSZENIE

            Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie w dniu 22.05.2017r. (poniedziałek) w godz. 1400-1500 Zebranie odbędzie się na dużej sali gimnastycznej i będzie miało formę dnia otwartego

                                                                                                                                                               Dyrektor i Nauczyciele

          • Spotkanie wielkanocne

          •         Pan Jezus cierpiał, to dla nas dał się przybić do krzyża. Skazany na okrutne męki, bez słowa sprzeciwu wziął na siebie ciężar ludzkiej nieprawności, by umożliwić człowiekowi dostęp do życia wiecznego. My również w życiu zaznajemy cierpienia. Twierdzimy, iż jest nam ono zupełnie niepotrzebne, lecz nie jest to prawdą gdyż .,,Każde cierpienie ma sens, prowadzi do pełni życia”. Cierpienie uczy nas wielu rzeczy i pozwala cieszyć się pięknymi chwilami, a także pomaga nam docenić to, co dostaliśmy od Boga. Co by było gdyby cierpienie nie istniało? Ludzie nie potrafiliby się cieszyć z każdej chwili, gdyż byłoby to dla nich normalne, że człowiek nigdy nie zna bólu. Ponad to dzięki cierpieniu, poznajemy samych siebie.

                     Dnia 10 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie wielkanocne, które przybliżyło nam mękę Chrystusa oraz pozwoliło zrozumieć sens cierpienia. Apel został przygotowany przez uczniów klasy IIa, pod przewodnictwem p. Agaty Grzeszczuk, p. Ewy Mirońskiej oraz p. Janusza Malinowskiego. Tradycyjnie przedstawienie było uświetnione śpiewem naszych solistów.

                    Następnie głos zabrali nasi goście, którzy złożyli wszystkim serdeczne życzenia. Potem ogłoszone zostały wyniki w konkursie SU - „Wielkanocny zajączek”. Trzeba przyznać, że wszystkie klasy świetnie wywiązały się z tego zadania, jednak najlepszymi okazały się klasy: 0, IV, V, VI i IIb gimnazjum. Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczniowie oglądali film na sali, zaś nauczyciele udali się na świetlice, aby podzielić się jajkiem.

                    Mamy nadzieję, że uczniowie wynieśli coś cennego z tego apelu. Należy przyznać, że przedstawienie wszystkim się bardzo podobało, a nasi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

          • Cyberprzemoc

          • Dnia 4 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat cyberprzemocy. Przeprowadzili ją przedstawiciele policji: pani Edyta Barycka i pan Janusz Cabaj. W bardzo ciekawy sposób opowiadali o faktach z ich pracy: o zachowaniach dzieci w Internecie, za co możemy być karani i co nam wolno. Mieliśmy możliwość zadawania pytań na nurtujące nas problemy. Udzielane odpowiedzi w stu procentach nas satysfakcjonowały. Nawet nie zauważyliśmy, kiedy minął czas poświęcony na to spotkanie.

          • Wyniki rekrutacji do oddziałów przedszkolnych

          • Przedstawiamy wyniki rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w Paprotni na rok 2017/18. Jednocześnie prosimy rodziców osób przyjętych o złożenie do 19.04.2017r. potwierdzenia woli zapisu dziecka.

                                                                                                                    Z poważaniem Anna Głuchowska dyrektor szkoły

            PROTOKÓŁ

            Z POSIEDZENIA KOMISJI REKRUTACYJNEJ DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W PAPROTNI

             

               powołanej Zarządzeniem Dyrektora Nr 1/2017 z dnia 1 marca 2017r.

             

             

            W dniu 5 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół w Paprotni odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej. Komisja została powołana do przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego, w związku z wpłynięciem wniosków o przyjęcie dzieci do  przedszkola na rok szkolny 2017/2018.

            Skład Komisji:

            • Hanna Kruk – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
            • Joanna Skwierczyńska – nauczyciel wychowania przedszkolnego
            • Małgorzata Nasiłowska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

             

            Przebieg prac Komisji Rekrutacyjnej:

            1. Zapoznanie z zasadami pracy Komisji Rekrutacyjnej.

            2. Analiza pod względem formalnym i prawnym złożonych wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego.

            2.Ustalenie ilości dzieci objętych obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego – dzieci z rocznika 2011.

            3.Weryfikacja wniosków dzieci z pozostałych roczników: 2012 ,2013,2014

            W wyniku dokładnej analizy zgłoszonych wniosków komisja zakwalifikowała dzieci do dwóch oddziałów na rok szkolny 2017/2018.

             

            Rozpatrzono wnioski: 39 - w tym roczniki:

            2011r.- złożono- 10  - przyjęto -10

            2012r.- złożono- 8    - przyjęto - 8

            2013r. – złożono- 11 – przyjęto -11

            2014r. – złożono -10 – przyjęto – 9            nie przyjęto - 1

            Ogółem:

            Przyjęto -  38      dzieci    ,    nie przyjęto -1

            Wykaz grup wiekowych stanowi załącznik do protokołu i zostanie podany do wiadomości do 12 kwietnia 2017r.

            Dziecko  nie przyjęte do oddziału przedszkolnego wpisane zostanie na listę rezerwową w związku z ukończeniem 3 roku życia z dniem 23 października.

            W związku z  obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego przyjęto wszystkie dzieci sześcioletnie oraz pięcioletnie, spełniające obowiązujące kryteria.

            LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH  W ZESPOLE SZKÓŁ W PAPROTNI

            NA ROK 2017/2018

             

             

                   ROCZNIK 2011                                    ROCZNIK 2013

             

             

            1. Dąbrowa Joanna                                        1. Bieliński Kacper
            2. Dobrowolski Piotr                                      2. Jasińska Magdalena
            3. Jedlińska Wiktoria                                     3. Jedlińska Magdalena
            4. Nurzyńska Lena                                         4. Lipiński Aleksander
            5. Olszewska Amelia                                      5. Lipiński Michał
            6. Rucińska Milena Anna                              6. Olędzka Natalia
            7. Skwierczyńska Weronika                          7. Skwierczyńska Maja
            8. Sodol-Bancerek Marcel                             8 . Szybka Nikola
            9. Suchożebrska Amelia                                 9. Trębicka Aleksandra
            10. Trębicki Sebastian                                     10. Wakulińska Julia

                                                                             11. Wileńska Katarzyna

             

             

             

             

                   ROCZNIK 2012                                    ROCZNIK 2014

             

             

            1. Borkowski Alan                                         1. Bieliński Dawid Michał
            2. Czarnocki Patryk                                      2. Borkowska Aniela
            3. Kozłowski Mateusz                                    3. Grochowski Bartosz Józef
            4. Suchożebrski Dawid                                  4. Mikołajczuk Artur
            5. Ślaz Izabela                                                 5.Nasiłowski Mikołaj Antoni
            6. Tereszczak Weronika                                6. Trębicki Piotr
            7. Wakuliński Marcel                                    7. Włoszek Agata Paulina
            8. Wileńska Agata                                          8. Zawadzki Mateusz

                                                                                         9. Żółkowski Wiktor

            potwierdzenie_woli_przyjecia_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego.doc

          • Dzień Doradztwa Zawodowego

          • Dnia 15 marca o godzinie 9.00 w naszej szkole zorganizowano Dzień Doradztwa Zawodowego „Mój zawód – moja przyszłość”. W przygotowanie tej imprezy zaangażowała się cała szkoła. Uczniowie kl. IV-VI w formie konkursu zaprezentowali stroje różnych zawodów, następnie do danego zawodu wybierali ich atrybuty. Dla klas gimnazjalnych odbył się quiz wiedzy o zawodach. Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

             

          • Europejski Dzień Logopedy

          • 10. III. 2017r.  w naszej szkole odbyły się logopedyczne zajęcia grupowe z okazji obchodów „Europejskiego Dnia Logopedy”. W w/w zajęciach wzięli udział uczniowie uczęszczający do oddziału przedszkolnego wraz z zaproszonymi wcześniej rodzicami. W trakcie zabawy dzieci „pojechały na wycieczkę do ZOO”. Tam w towarzystwie zwierząt, gimnastykowały swój język i buzię. Ponad to, rozróżniały (wizualnie, dotykowo i słuchowo) dźwięczną głoskę „b” i bezdźwięczną głoskę „p”. Następnie ćwiczyły swój oddech „karmiąc krokodyla” oraz wykonując naśladowcze ruchy przy piosence logorytmicznej „Wesołe ZOO”. Na koniec, każde dziecko otrzymało imienny dyplomik z podziękowaniami za wzięcie udziału w obchodach w/w święta.

            Zajęcia miały na celu promowanie działań logopedycznych w formie dobrej zabawy, dopasowanej do wieku, możliwości i zainteresowań najmłodszych uczniów naszej szkoły.

          • Dzień Kobiet

          • Dnia 8 marca naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z okazji tego niebywałego święta SU przygotował  niespodziankę dla płci pięknej w postaci konkursu na Miss. Odbywał   się on w trzech kategoriach 0 - III, IV - VI i I - III gimnazjum. W klasach 0 - I wygrała Julia Kobylińska, w klasach IV - VI wygrała Karolina Łęczycka, a w klasach I - III gimnazjum wygrała Martyna Olędzka. Każda z dziewczyn, która wygrała dostała pamiątkowy medal. Przez szkolny radiowęzeł można było składać życzenia naszym chłopcom. Wszystkim Paniom życzymy wszystkiego najlepszego!

          • Zebranie rodzicielskie

          • OGŁOSZENIE

            Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie w dniu 14.03.2017r. (wtorek) w godz. 1400-1530 Zebranie odbędzie się na dużej sali gimnastycznej i będzie miało formę dnia otwartego

             

                                                                                                                                                               Dyrektor i Nauczyciele

          • Choinka

          • Dnia 4 lutego, w sobotę, o godzinie 9:00 w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Rozpoczęła się Balem przebierańców oraz konkursem za oryginalne i pomysłowe stroje. Nagrody dla dzieci zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie odbyła się dalsza część imprezy, którą poprowadzili profesjonalni Wodzireje. Przygotowali dla nas wiele konkursów i tańców. Po balu odbyło się przedstawienie przygotowane przez p. Jurczak-Sanetra oraz p. Nasiłowską, pt. „Kopciuszek na wesoło”, które rozbawiło całą zgromadzoną publiczność. Następnie Pani Dyrektor wraz z p. Wójtem Stanisławem Ładziakiem, p. Sekretarz Małgorzatą Konieczną oraz innymi dostojnymi gośćmi wręczyli uczniom stypendia za wysokie wyniki w nauce, a najwybitniejsi sportowcy otrzymali stypendia sportowe. Wszystkim gratulujemy. Następnie kontynuowano zabawę. Po jej zakończeniu wszyscy zadowoleni powrócili do domów.

          • Cyrk

          • Dnia 25 stycznia w naszej szkole zagościł cyrk „O’Bombolino”. Na początku byliśmy zabawiani magicznymi sztuczkami, na które patrzyliśmy z niedowierzaniem. Następnie oglądaliśmy pokazy kręcenia nie jednym, ale kilkoma hula hoopami. Wydawało się nam, że jest to wręcz niemożliwe, ponieważ mieliśmy problem z jedną obręczą. Wszystko było okraszone różnymi kawałami i dowcipami wykonywanymi przez Clowna. Na koniec można było kupić sobie balony i akcesoria cyrkowe.

          • Dzień Babci i Dzień Dziadka

          • Dnia 23 stycznia o godzinie 10.00 odbyła się akademia z okazji dnia Babci i Dziadka. Na powitanie uczniowie zaśpiewali piosenkę. Następnie kl. od I - III przedstawiły humorystyczne scenki. Na koniec uczniowie zaśpiewali sto lat. Każdy z dostojnych gości dostał kwiatek. Następnie pani dyrektor zaprosiła uczestników na słodki poczęstunek.

            Wszystkim Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

          • WOŚP

          • Dnia 13.01.17r. odbyła się zbiórka na 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku zaangażowała się w nią nie tylko cała szkoła ale i instytucje w miejscowości Paprotnia. Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy wziąć w tym udział i pomóc chorym dzieciom i emerytom. Razem udało nam się zebrać 468,32 zł. Była również możliwość zakupu koszulki WOŚP. Została ona sprzedana Julii Bielińskiej z klasy VI w cenie 50 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!! Do zobaczenia za rok!! 
             

          • Wizyta duszpasterska

          • 2 stycznia 2017 roku o godzinie 11:00 odbyła się wizyta duszpasterska, której przewodniczył ksiądz proboszcz Andrzej Trebnio. Wspólnie pomodliliśmy się oraz zaśpiewaliśmy kilka kolęd. Ksiądz opowiedział o Świętach Bożego Narodzenia, pokropił nas święconą wodą. Mamy nadzieję, że taka jej porcja pomoże nam stać się lepszymi.

          • Jasełka

          • 21 grudnia o godzinie 1300 w naszej szkole z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie kl. V podstawówki i Ia gimnazjum pod opieką p. Agaty Grzeszczuk i p. Joanny Jakubik wystawili Jasełka. Opowiadały one o tym, jak współcześni ludzie zapominają o modlitwie i Bogu. Główną rolę odgrywał Mały Książe, który przypatrywał się wszystkim dzieciom i dorosłym, którzy przedstawiali swoje zajęcia. Podczas występów śpiewane były kolędy oraz pieśni związane z Bożym Narodzeniem. Na koniec Samorząd Uczniowski przedstawił wyniki konkursy na „Gwiazdę Betlejemską”. W kategorii I - III wygrała klasa 2. W kategorii IV - VI wygrała klasa 5. W kategorii I - III gimnazjum wygrała klasa 3. Na koniec wszyscy nauczyciele i pracownicy poszli na wspólną Wigilię na świetlicę. Następnego dnia ponownie zostały odegrane Jasełka tylko, że dla uczniów. Po występie wszystkie klasy udały się do swoich klas na Wigilię.

          • Wycieczka do Warszawy

          • Dnia 20 grudnia 2016 roku odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. W planie wycieczki był przejazd metrem. Miedzy kolejnymi stacjami Pan przewodnik opowiadał nam o zabytkach przedwojennej Warszawy.  Następnie pojechaliśmy na Stadion PGE Narodowy. Pani przewodnik przeprowadziła nas trasą „Piłkarza”. Zobaczyliśmy szatnie, a niektórzy siedli na miejscu Cristiano Ronaldo. Również podziwialiśmy widok z punktu widokowego. Po zwiedzeniu PGE Narodowego pojechaliśmy to Telewizji Polskiej, w której zobaczyliśmy kulisy nowych programów świątecznych. Na koniec całej wycieczki wszyscy pojechaliśmy do McDonald’s. Wszyscy bardzo miło wspominamy ten wyjazd.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Paprotni
      • (+25) 6312137
        ul. Jana Pawła II 5
        08-107 Paprotnia
      • 08-107 Paprotnia
        ul. Jana Pawła II 5
        e-mail: zs_paprotnia@op.pl lub sp_paprotnia@paprotnia.pl
        Poland
      • Kontakt do Inspektora Danych Osobowych (IOD)
        Paulina Skrouba
        e-mail: iod.rodo@epoczta.pl
    • Logowanie