Rok 2017/2018 jest „Rokiem dla Niepodległej” ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W związku z tym w naszej szkole podejmowanych jest szereg działań, aby pięknie świętować stulecie odzyskania niepodległości.
Najmłodsi uczniowie również aktywnie włączyli się w projekt. 17 września pod opieką wychowawczyni p. Hanny Kruk oraz p. Beaty Gromulskiej wyruszyli na rajd rowerowy „Dla Niepodległej”. Rodzice zadbali o to, aby rowery były w pełni sprawne a dzieci wyposażone w kaski oraz kamizelki odblaskowe. Celem rajdu było zwiedzanie naszej „Małej Ojczyzny”, popularyzacja turystyki rowerowej. Trasa wiodła przez Pluty, Koryciany, Podawce, Grabowiec, Nasiłów. Szukaliśmy miejsc, które mówiłyby o naszej historii. Do szkoły wróciliśmy bezpiecznie. Zmęczeni, pełni wrażeń i z postanowieniem, że kolejny rajd odbędzie się z pewnością.