Konkurs
Festyn gminny
- 1
Dzień Przedszkolaka
- 14
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to jedno z tych świąt, z których nie zdajemy sobie sprawy, zanim nasze dziecko nie zacznie chodzić do przedszkola. A to ważny dzień, hucznie obchodzony w naszej szkole. Mali ludzie mogą spodziewać się wielu atrakcji, tak było i u nas. 19 września w czwartek zaraz po śniadaniu na dzieci czekał słodki poczęstunek, małe łasuchy dopełniły swoje brzuszki :) Potem przyszedł czas na wspólne zabawy i odśpiewanie piosenki "Dzień Przedszkolaka", większości dzieci melodia szybko wpadła w ucho. Był piękny słoneczny dzień, więc wyszliśmy na plac zabaw tam już czekała na nasze przedszkolaki niespodzianka - Pan konserwator rozpalił grilla, a nasze pomocne mamy upiekły kiełbaski. Dzieci usiadły przy stolikach i chętnie zjadły przygotowane smakołyki. W tle towarzyszyły nam wesołe melodie. Dzieci miło spędzały czas korzystając ze sprzętów dostępnych na placu zabaw. Było wesoło i bardzo miło...
Wycieczka do sali zabaw „Młynek”
- 13
26 września odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka. Nasze przedszkolaki wraz z nauczycielami wybrały się do sali zabaw Młynek w Siedlcach. Dzieci od kilku dni nie mogły doczekać się wyjazdu, więc dziś z wielkim entuzjazmem wsiadły do autokaru. Na miejscu zabawa nie miała końca. Dzieci chętnie korzystały z dostępnych urządzeń przy okazji młodsza grupa integrowała się ze starszą. W czasie przerwy dzieci zjadły z ogromnym apetytem frytki (obowiązkowo z ketchupem:) ) oraz wypiły smaczny soczek. Po posiłku chętnie wróciły do dalszej zabawy. Dla przedszkolaków pobyt w takim miejscu to wielka frajda :) Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do szkoły, gdzie panie kucharki czekały na nas z pysznym obiadem :)
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej – 6 piłkarskie w kategorii dzieci – rocznik 2012 i młodsi
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach młodzieży szkolnej w 6 piłkarskich chłopców w kategorii dzieci (rocznik 2012 i młodsi). Do zawodów zgłosiło się 24 zespoły uczniów Szkół Podstawowych z terenu powiatu siedleckiego. Pierwszym etapem były rozgrywki grupowe: 4 grupy po 6 zespołów. Reprezentacja naszej szkoły grała w Korczewie z drużynami ze szkół z następujących miejscowości: Korczew, Łysów, Mordy, Golice, Suchożebry.
Wyniki naszej reprezentacji:
Paprotnia : Łysów 1:1
Paprotnia : Mordy 1:4
Paprotnia : Korczew 2:1
Paprotnia : Golice 3:1
Paprotnia : Suchożebry 0:4
Nasz zespół zajął 4 miejsce w grupie i na tym etapie zakończył udział w rozgrywkach.
Reprezentacja:
1. Bieliński Dawid
2. Nasiłowski Mikołaj
3. Suchożebrski Mateusz
4. Trębicki Piotr
5. Żółkowski Wiktor
6. Daniluk Igor
7. Krysiak Maciej
8. Lipiński Aleksander
9. Łęczycki Krystian
10. Sanetra Stanisław
Tabela
1. SP Mordy 5 13pkt. 12:2
2. SP Suchożebry 5 10pkt. 11:3
3. SP Golice 5 8pkt. 8:5
4. SP Paprotnia 5 7pkt. 7:11
5. SP Łysów 5 4pkt. 3:8
6. SP Korczew 5 0pkt. 2:14
"Talent show"
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
- 29
W ramach projektu „Podróże z klasą” 23 września uczniowie klas VII i VIII udali się na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kieleckiej Kadzielni, jednego z 5 rezerwatów na terenie miasta. Zobaczyliśmy najpiękniejszy były kamieniołom, w którym obecnie znajduje się amfiteatr wykuty w skałach, a także malownicza Skałka Geologów dominująca nad miastem. Dalej udaliśmy się na spacer Aleją Sław przez Park Miejski i dotarliśmy na Wzgórze Zamkowe, gdzie dzięki Pani Przewodnik poznaliśmy historię dwóch najcenniejszych obiektów w mieście: Pałacu Biskupów i Katedry WNMP. Zobaczyliśmy Pomnik Dzika związany z historią miasta, przeszliśmy ulicą H. Sienkiewicza docierając na kielecki Rynek. Następnym punktem naszej wycieczki był przejazd do Huty Szklanej - Świętego Krzyża (Łysej Góry). Miejsce to jest znane z położonego na szczycie klasztoru oraz legend o sabatach czarownic. Na szczyt Świętego Krzyża (595m n.p.m.) dotarliśmy ścieżką edukacyjną przez lasy Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Weszliśmy na taras widokowy, skąd rozpościerała się wspaniała panorama na świętokrzyskie gołoborza, a później udaliśmy się do Klasztoru Świętego Krzyża. Zwiedziliśmy Klasztor, kościół i Muzeum Misyjne. Pojechaliśmy także do Świętej Katarzyny – serca Gór Świętokrzyskich, gdzie widzieliśmy kapliczkę Żeromskiego i magiczne źródełko św. Franciszka, którego woda według legend leczy schorzenia oczu. Po tylu długich wędrówkach i zwiedzaniu pięknych miejsc, przyszedł w końcu czas na odpoczynek. Udaliśmy się do naszego hotelu, gdzie dostaliśmy pokoje i pyszną obiadokolację. Chętni pod opieką pań i pana ratownika zażywali także wieczornych kąpieli w hotelowym basenie.
Drugiego dnia po obfitym śniadaniu, wyruszyliśmy do Centrum Nauki Leonardo da Vinci – miejsca, które promuje nowoczesną komunikację naukową, wzbudza ciekawość i zachęca do samodzielnego myślenia. Innowacyjne metody umożliwiały wcielenie się w rolę badacza. Bardzo nam się podobało i dużo ciekawostek dowiedzieliśmy się o budowie naszego ciała. Następnie przejechaliśmy z panią przewodnik do Zamku w Chęcinach, który był w przeszłości siedzibą królewską, miejscem zjazdów rycerskich i uposażeniem królewskich małżonek. Zwiedziliśmy Zamek Górny i Dolny, zajrzeliśmy do skarbca, wdrapaliśmy się również na taras widokowy, skąd podziwialiśmy panoramę Gór Świętokrzyskich. Nie było osoby, która nie szepnęłaby – och i ach. W kolejnej części naszej wycieczki udaliśmy się do Jaskini Raj – najpiękniejszej jaskini w tych górach i jednej z najpiękniejszych w Polsce. Mimo niewielkich rozmiarów zachwyciła nas bogatą szatą naciekową. Wśród malowniczych nacieków widzieliśmy owieczkę lecącą na spadochronie, harfy i krasnoludki. Mieliśmy też czas wolny na pamiątki i lody.
Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i pozostawiła piękne wspomnienia.
Podczas wycieczki wspaniale opiekował się nami nasz przewodnik Pan Robert oraz p. M. Boguszewska, p. M. Denisiuk i p. A. Nasiłowska.
Dzień Głośnego Czytania
- 1
Co roku 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, a ponieważ w tym roku jest to niedziela postanowiliśmy obejść ten dzień w naszej szkole w piątek😊.
Uczennice kl. VIII: Karolina Chodowiec i Julia Nasiłowska czytały przedszkolakom (grupa 0A i 0B) fragmenty wybranych przez panią bibliotekarkę książeczek.
Akcja ta bardzo podobała się dzieciom, z zainteresowaniem słuchały, a potem dzieliły się swoimi spostrzeżeniami z usłyszanych historii.
Zachęcamy do czytania i częstego odwiedzania biblioteki!
Bibliotekarz
Wycieczka Kraków - Wieliczka
- 22
19 września uczniowie klas I-III udali się na dwudniową wycieczkę do Wieliczki i Krakowa w ramach projektu ministrialnego "Podróże z klasą". Był to długo wyczekiwany wyjazd, dla niektórych pierwszy bez mamy i taty ale wszyscy poradzili sobie doskonale - nasi mali bohaterowie.
Pierwszego dnia przyjechaliśmy do Kopalni Soli w Wieliczce, jednego z najbardziej znanych zabytków UNESCO. Z przewodnikiem zeszliśmy kilkaset metrów pod ziemię, poznając historię kopalni i techniki wydobycia soli. Spacerując po podziemnych korytarzach, mogliśmy podziwiać niesamowite kaplice, rzeźby i komory wykute w soli, w tym słynną Kaplicę św. Kingi. Dowiedzieliśmy się jak ważne było to miejsce dla gospodarki Polski w dawnych wiekach. Podziemna trasa turystyczna zrobiła na nas ogromne wrażenie
Następnie udaliśmy się do Krakowa, jednego z najstarszych miast w Polsce.
Z przewodnikiem przeszliśmy Drogę Królewską, prowadzącą przez najważniejsze zabytki miasta. Zobaczyliśmy Barbakan, Bramę Floriańską, a następnie udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie podziwialiśmy Sukiennice, wieżę Ratuszową oraz Bazylikę Mariacką, z wieży której mieliśmy okazję wysłuchać hejnału
Drugiego dnia udaliśmy się na Wawel – miejsce, które wywarło na nas ogromne wrażenie. Zwiedziliśmy Katedrę wawelską, miejsce koronacji i pochówku polskich królów. Spacerując po wawelskich dziedzińcach, poznaliśmy wiele ciekawych faktów z historii Polski.
Mieliśmy też czas wolny na pamiątki i lody. Pamiątki dla najbliższych z trudem zmieściły się w plecakach małych podróżników, było ich bez liku.
Byliśmy już bardzo zmęczeni a przed nami było jeszcze wejście na Kopiec Kościuszki – jedno z najważniejszych miejsc w Krakowie poświęcone pamięci Tadeusza Kościuszki, narodowego bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych. Daliśmy radę, na szczycie wszyscy zgodnie stwierdzili, że „warto było”. Robiliśmy zdjęcia i podziwialiśmy panoramę miasta. Przed nami zejście w dół, gdzie czekał na nas piękny i wygodny autokar. W drodze do domu nasze głodne brzuszki napełniliśmy w ulubionej restauracji. Teraz z niecierpliwością oczekiwaliśmy spotkania z rodzicami.
Wycieczka była nie tylko okazją do integracji, ale także do zdobycia wiedzy na temat historii i kultury wyjątkowych miejsc. Dostarczyła nam wielu wrażeń i pozostawiła piękne wspomnienia. Z chęcią wrócimy do Krakowa aby odkryć jeszcze więcej jego uroków.
Podczas wycieczki wspaniale opiekował się nami nasz przewodnik Pan Mieczysław oraz p. H. Kruk, p. G. Łęczycka i p. J.Jurczak-Sanetra.
Narodowe Czytanie 2024
- 5
W dniu 9 września 2024 roku nasza szkoła wzięła udział w kolejnej XIII edycji Narodowego Czytania. Projekt pod patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy zainicjowany został po raz pierwszy w 2012 roku. Podczas tegorocznej odsłony akcji odbyło się wspólne czytanie romantycznego dramatu zatytułowanego „Kordian” Juliusza Słowackiego, należącego do klasyki literatury polskiej. Celem akcji było uświadomienie wszystkim, że literatura pisana przed wieloma laty jest ważna, wciąż żywa i tak samo nas porusza. „ Kordian” to utwór patriotyczny.
Pani Dyrektor Anna Głuchowska na wstępie odczytała list prezydenta Andrzeja Dudy, wprowadzając zebranych w tematykę dramatu.
Szanowni Państwo! Sto dziewięćdziesiąt lat temu ukazał się Kordian Juliusza Słowackiego – arcydzieło polskiego romantyzmu, utwór mądry i poruszający, pełen artystycznych walorów i rozważań o najistotniejszych sprawach narodu. To dramat, który zagłębia się w polską duszę i polskość, odkrywając zarazem uniwersalną prawdę o świecie. Poeta nakreślił w nim sugestywną wizję historii, w której dobro walczy ze złem, a prawda z kłamstwem, ale na pierwszym planie umieścił polskiego patriotę – z jego tęsknotą za wolną i suwerenną ojczyzną, wyzwoloną spod rosyjskiego jarzma. Dziś trudno w pełni zrozumieć nastroje Polaków pod zaborami bez znajomości tego utworu. Dlatego właśnie w tym roku chcę Państwa zaprosić do Narodowego Czytania Kordiana.
Chciałbym, aby w trakcie tej wspólnej lektury towarzyszyła nam refleksja nad Polską i polskim losem. Ale też nad aktualnością Kordiana. Bo dramat Słowackiego opowiada o walce Polaków z caratem, ale przecież można traktować go również jako opowieść o naszej współczesności. O tym, że wolność i niepodległość wymagają bezinteresownego poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu. Że odpowiedzialność, konsekwencja i wola działania prowadzą do zwycięstwa, a niezdecydowanie, strach i złudzenia – do klęski.
Ten znakomity utwór, który powstał na emigracji, niedługo po upadku powstania listopadowego, nadal przekonuje, że realizacja naszych polskich spraw z myślą o dobru i rozwoju Rzeczypospolitej dalej musi się opierać na odwadze i determinacji, a krytyczna analiza błędów i zaniechań z przeszłości jest równie ważna, jak inspiracja tym, co w naszej tradycji najpiękniejsze Wierzę, że jego lektura przyniesie wszystkim Państwu wiele czytelniczej satysfakcji i radości z bycia razem. I że Narodowe Czytanie, jak co roku, znów zjednoczy Polaków na całym świecie wokół klasyki polskiej literatury.
Z wyrazami szacunku i sympatii
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda
Następnie zaproszeni goście oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zaprezentowali nam fragmenty utworu. W tym roku czytali dla nas: pan Marek Kordecki – zastępca wójta, ks. Proboszcz Wojciech Matuszewski, przedstawiciel Rady Rodziców – pani Kamila Daniluk oraz nauczyciele: pani Małgorzata Denisiuk, pani Aneta Nasiłowska, pani Joanna Jurczak, czytali także uczniowie klasy VIII - Karolina Chodowiec, Julia Nasiłowska oraz Mateusz Sawicki.
Nad całością wydarzenia czuwała pani Beata Gromulska.
Zebranie rodzicielskie
OGŁOSZENIE
W dniu 12 września 2024r. (czwartek) odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Paprotni.
Porządek spotkania:
godz. 1530 sala gimnastyczna, zebranie ogólne:
bieżące informacje, zapoznanie i uchwalenie Programu Wychowawczo-Profilaktycznego na rok 2024/2025 i innymi dokumentami szkoły, informacje na temat wyników egzaminu w klasie VIII, losach absolwentów, zapoznanie z regulaminami sprawozdanie finansowe Rady Rodziców za rok 2023/2024, wybory do Rady Rodziców,
później spotkania z wychowawcami w salach:
kl.0A sala nr 8 p. Olędzka
Kl.0B - sala nr 1 p. Skwierczyńska
Kl. I– sala nr 18 p. Jurczak-Sanetra
Kl. II – sala nr 17 p. Łęczycka
Kl. III – sala nr 15 p. Kruk
Kl. IV- sala nr 9 p. Rzewuska
Kl. V- sala nr 10 p. Małkińska
Kl. VI- sala nr 14 p. Biernacka
Kl. VII sala nr 3 p. Boguszewska
Kl. VIII- sala nr 16 p. Denisiuk
Serdecznie zapraszam
Anna Głuchowska dyrektor szkoły
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
- 30
Dnia 2 września o godz. 9.00 nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2024/2025 dla uczniów naszej szkoły. Wszystko rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Paprotni, następnie cała społeczność szkolna spotkała się na dużej sali gimnastycznej. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele gminy, rady rodziców, ksiądz, rodzice oraz oczywiście stęsknieni za szkołą uczniowie. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani dyrektor Anna Głuchowska, która powitała szanownych gości i serdecznie podziękowała przedstawicielom UG za przeprowadzone remonty w szkole. Potem z okazji 25-lecia pracy na stanowisku dyrektora szkoły w Paprotni swoje podziękowania na ręce Pani dyrektor Anny Głuchowskiej skierowali przedstawiciele gminy, Rady Rodziców i nauczycieli, życząc Pani dyrektor kolejnej owocnej kadencji. Uroczystość zakończyło złożenie uczniom życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Serdecznie zapraszam Uczniów i Rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Paprotni, które odbędzie się 2.09.2024r.
Porządek
900- Msza św. w kościele w Paprotni
10 00 Uroczyste rozpoczęcie roku na sali gimnastycznej, po którym nastąpi spotkanie z wychowawcami.
Z wyrazami szacunku
Anna Głuchowska-dyrektor szkoły
Dyżur w przedszkolu
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Paprotni informuje, że od 19.08.2024r. do 30.08.2024r. będzie trwał dyżur w przedszkolu. Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko chodziło do przedszkola w tym terminie, proszeni są o zgłoszenie dziecka do 9.08.2024r. osobiście albo telefonicznie pod nr 256312137.
Z poważaniem Anna Głuchowska
Szkolny zestaw podręczników i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2024/2025
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Paprotni przedstawia Szkolny zestaw podręczników i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2024/2025. Jednocześnie przypominam, że wszyscy uczniowie klas I-VIII wypożyczają bezpłatnie podręczniki w bibliotece szkolnej na początku roku.
Z poważaniem Anna Głuchowska
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
- 15
W piątek 21 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Paprotni odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor szkoły Anna Głuchowska, która przywitała zaproszonych gości: przedstawicieli gminy, rady rodziców i księdza proboszcza. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Podczas akademii wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten rok szkolny oraz listy gratulacyjne oraz podziękowania dla rodziców. Pan Wójt Leszek Trębicki wręczył również stypendia naukowe uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu oraz stypendia sportowe dla najlepszych sportowców w szkole. W podsumowaniu uroczystości pani dyrektor pogratulowała uczniom wyników, podziękowała rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji. Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.
Życzymy wszystkim uczniom samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji.
Zakończenie roku szkolnego
Zapraszam na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego
w dniu 21.06.2024r.
Porządek:
900 Msza św. w kościele
Po mszy uroczyste zakończenie roku na sali gimnastycznej
Spotkanie z wychowawcami w klasach
Jednocześnie informuję, że autobusy dowiozą uczniów na godz. 9
Z poważaniem
Anna Głuchowska dyrektor szkoły
Spotkanie ze strażakami
- 6
6 czerwca w czwartek naszą szkołę odwiedzili strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Hołubli. Uczniowie zostali podzieleni w kategorie: przedszkolaki , uczniowie klas 1-3 oraz uczniowie klas 4-8. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej rozmowy o bezpieczeństwie, podczas której nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą o straży pożarnej i innych jednostkach ratunkowych. Duże zainteresowanie wzbudziło szczegółowe oglądanie ekwipunku wozu strażackiego jednak najwięcej frajdy sprawiła uczniom możliwość wejścia do kabiny wozu i poczucia się jak strażak ochotnik. Nasze spotkanie uwieczniliśmy grupowym zdjęciem na tle wozu strażackiego. Bardzo dziękujemy strażakom za wizytę i jesteśmy pewni, że uczniowie zapamiętają ją na długo.
Spotkanie z pielęgniarką
5 czerwca w ramach obchodów Tygodnia Zdrowia i Bezpieczeństwa odbyło się w naszej szkole spotkanie z pielęgniarką p. Grażyną Trochimiak. Spotkanie przeprowadzone zostało w dwóch grupach wiekowych: dla klas I-IV i V-VIII. Pani pielęgniarka wygłosiła prelekcję na temat dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo, zwłaszcza teraz w okresie letnim. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat jak udzielić pierwszej pomocy w sytuacjach niebezpiecznych. Uczyli się w praktyczny sposób: jak zabandażować ranę, założyć jałowy opatrunek, powstrzymać krwotok z nosa. Dowiedzieli się jak pomóc poszkodowanemu w sytuacji: omdleń, zadławień, czy oparzeń. Prowadząca uczuliła uczniów na konieczność zachowania ostrożności podczas przebywania na łonie natury. Omówiła szczegółowo jak postępować w przypadku użądleń, ukąszeń owadów, a zwłaszcza kleszczy. Na koniec uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Spotkanie dostarczyło cennej wiedzy na temat jak zapobiegać i radzić sobie w sytuacjach zagrażających naszemu zdrowiu.
Dzień Dziecka
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie