Dnia 26 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Paprotni odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Uroczystość zgromadziła Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili Wójt Gminy Paprotnia Leszek Trębicki, Przewodnicząca Rady Gminy Anna Kosińska wraz z zastępcą Henrykiem Skwierczyńskim oraz Ksiądz Proboszcz Wojciech Matuszewski. W akademii uczestniczyła również Rada Rodziców w składzie Kamila Daniluk, Renata Skwierczyńska i Marta Suchożebrska.
Wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnych przemówień dyrekcji oraz zaproszonych gości, którzy podsumowali minione miesiące pracy i złożyli wszystkim obecnym życzenia bezpiecznych oraz udanych wakacji. Pani Dyrektor wyraziła serdeczne podziękowania rodzicom, którzy szczególne zaangażowali się w życie szkoły oraz sponsorom. Dyrektor szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście wręczyła świadectwa z wyróżnieniem (z czerwonym paskiem), dyplomy wzorowego ucznia, stypendia naukowe i sportowe oraz nagrody za pracę w Samorządzie Szkolnym czy Wolontariacie. Po zakończeniu ogólnego apelu uczniowie udali się wraz ze swoimi wychowawcami do klas, gdzie w kameralnej atmosferze odebrali pozostałe świadectwa i pożegnali się przed letnią przerwą.