Z życia szkoły

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Dnia 26 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Paprotni odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Uroczystość zgromadziła Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili Wójt Gminy Paprotnia Leszek Trębicki, Przewodnicząca Rady Gminy Anna Kosińska wraz z zastępcą Henrykiem Skwierczyńskim oraz Ksiądz Proboszcz Wojciech Matuszewski. W akademii uczestniczyła również Rada Rodziców w składzie Kamila Daniluk, Renata Skwierczyńska i Marta Suchożebrska.

            Wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnych przemówień dyrekcji oraz zaproszonych gości, którzy podsumowali minione miesiące pracy i złożyli wszystkim obecnym życzenia bezpiecznych oraz udanych wakacji. Pani Dyrektor wyraziła serdeczne podziękowania rodzicom, którzy szczególne zaangażowali się w życie szkoły oraz sponsorom. Dyrektor szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście wręczyła świadectwa z wyróżnieniem (z czerwonym paskiem), dyplomy wzorowego ucznia, stypendia naukowe i sportowe oraz nagrody za pracę w Samorządzie Szkolnym czy Wolontariacie. Po zakończeniu ogólnego apelu uczniowie udali się wraz ze swoimi wychowawcami do klas, gdzie w kameralnej atmosferze odebrali pozostałe świadectwa i pożegnali się przed letnią przerwą. 

          • Pożegnanie absolwentów

          • Dnia 25 czerwca w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Paprotni odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy ósmej. Na wydarzenie przybyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Wójt Gminy Paprotnia Leszek Trębicki, Przewodnicząca Rady Gminy Anna Kosińska, jej zastępca Henryk Skwierczyński oraz Ksiądz Proboszcz Wojciech Matuszewski. W uroczystości uczestniczyły także Dyrektor Szkoły Anna Głuchowska, wychowawczyni klasy Marzena Boguszewska oraz reprezentująca ogół opiekunów Rada Rodziców w składzie Kamila Daniluk, Renata Skwierczyńska i Marta Suchożebrska.

            Oficjalną część spotkania otworzyły okolicznościowe przemówienia i życzenia skierowane do młodzieży, po których nastąpił moment wręczenia świadectw, stypendiów oraz dyplomów. W dalszej kolejności uczniowie zaprezentowali część artystyczną pod tytułem „Przepis na absolwenta”. W trakcie tego przedstawienia ósmoklasiści spakowali symboliczną walizkę, umieszczając w niej kluczowe składniki, które ukształtowały ich jako absolwentów tutejszej placówki i które zabiorą w dalszą życiową podróż, a były to: cierpliwość, humor, przyjaźń, błędy, odwaga oraz wspomnienia. Po spektaklu uczniowie wyrazili wdzięczność swoim rodzicom za trud wychowania. Następnie głos zabrali sami rodzice, którzy podziękowali pani dyrektor oraz gronu pedagogicznemu za wieloletnią edukację i opiekę, po czym zaprosili wszystkich zebranych na słodki poczęstunek. Wydarzenie zakończyło się udaniem się młodzieży na wspólną zabawę świętującą ukończenie szkoły podstawowej.

          • Zakończenie roku szkolnego

          • Serdecznie zapraszam

            Uczniów i Rodziców

            na zakończenie  roku szkolnego 2025/2026

            w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Paprotni,

            które odbędzie się 26.06.2026r.

            Porządek

            930- Msza św. w kościele w Paprotni

            ok. 10 15 - Uroczyste zakończenie roku na sali gimnastycznej, po którym nastąpi spotkanie z wychowawcami.

            Z wyrazami szacunku

            Anna Głuchowska-dyrektor szkoły

             

          • Spotkanie z dietetykiem p. Julitą Kozak

          • 19 VI 2026 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z dietetykiem p. Julitą Kozak poświęcone tematyce zdrowego  odżywiania i bardzo popularnemu problemowi współczesnego świata otyłości i nadwadze. Spotkanie przebiegało w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III i IV-VIII. Pani dietetyk w zabawowej formie wprowadziła młodsze dzieci w świat zdrowej żywności. Wzbudziła wśród nich pewną ciekawość i tajemniczość wnosząc na salę tajemniczy worek. Następnie chętne dzieci losowały z worka warzywa i owoce, a prowadząca omawiała ich wartości zdrowotne. Uczniowie dowiedzieli się o witaminach w nich ukrytych i zawartości cukru. Zbierali w ten sposób super moce. Potem uczestniczyli w innych zabawach, w których prezentowali ruchem i gestem określone zdrowe produkty odżywcze. Taka nauka przez doświadczenie, przeżywanie na pewno na długo pozostanie im w pamięci. W klasach starszych p. dietetyk przedstawiła uczniom prezentację na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Omówiła piramidę żywienia, produkty zdrowe i szkodliwe dla zdrowia. Wyjaśniła, co to są puste kalorie. Uczniowie uświadomili sobie potrzebę dbania o właściwe odżywianie, aby zapobiegać otyłości i nadwadze.

          • Pożegnanie Pani Księgowej

          • Dnia 17 czerwca 2026 roku odbyło się uroczyste pożegnanie wieloletniej głównej księgowej, która zakończyła swoją pracę zawodową po imponujących 48 latach wzorowej służby na rzecz placówek oświatowych. Wydarzenie to zgromadziło przedstawicieli władz samorządowych oraz delegacje z zaprzyjaźnionej szkoły, dla których przyszła emerytka była przez blisko pół wieku filarem stabilności finansowej.

            Uroczystość otworzyło oficjalne przemówienie Wójta Gminy Paprotnia Leszka Trębickiego oraz Wicewójta Marka Kordeckiego. Włodarze w słowach pełnych uznania podziękowali Pani Księgowej za dekady rzetelnej pracy, niezłomny profesjonalizm, cierpliwość oraz ogromne zaangażowanie w rozwój lokalnej społeczności. Podkreślili, że tak imponujący staż pracy jest dowodem niezwykłej lojalności i pasji, które rzadko spotyka się we współczesnym świecie.

            W kolejnej części spotkania głos zabrali przedstawiciele sektora edukacji. Dyrektor szkoły w Hołubli Maciej Tomaszewski, wraz z towarzyszącymi mu przedstawicielami grona pedagogicznego, wyraził wdzięczność za lata bezpiecznego prowadzenia finansów placówki oraz za zawsze pomocną dłoń w rozwiązywaniu zawiłych problemów budżetowych. Ciepłe słowa podziękowania skierowała również Dyrektor szkoły w Paprotni Anna Głuchowska, która przybyła na uroczystość wraz z licznie reprezentowaną grupą nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Pracownicy obu szkół zgodnie podkreślali, że odchodzi nie tylko wybitna specjalistka, ale przede wszystkim życzliwa i ciepła koleżanka.

            Główna bohaterka dnia nie kryła głębokiego wzruszenia tak licznymi wyrazami sympatii i uznania. W ramach podziękowania za bezprecedensowe 48 lat pracy, Pani Księgowa została zasypana naręczami pięknych kwiatów oraz pamiątkowymi upominkami. Wyjątkowym akcentem uroczystości było wręczenie jej oficjalnych certyfikatów uznania oraz symbolicznego „świadectwa z wyróżnieniem”, które stanowiło humorystyczne, a zarazem niezwykle honorowe podsumowanie jej zawodowej drogi w strukturach oświatowych.

            Uroczystość przebiegła w atmosferze pełnej wspomnień, wzruszeń i serdeczności. Oficjalną część zakończono wspólnymi fotografiami oraz życzeniami zdrowia, spokoju i zasłużonego odpoczynku na nowym etapie życia, jakim jest emerytura.

          • Wycieczka

          • 12 czerwca odbyła się ciekawa wycieczka edukacyjna. Pierwszy punktem programu było zwiedzanie dworca PKP. Uczniowie mieli okazję zobaczyć kasę biletową, poczekalnię, perony oraz tablice informacyjne z rozkładami jazdy pociągów. Zwiedzanie dworca było bardzo interesujące i pozwoliło uczestnikom lepiej poznać funkcjonowanie transportu kolejowego. Następnie udaliśmy się do szkoły muzycznej, gdzie wysłuchaliśmy koncertu przygotowanego przez uczniów i nauczycieli. W programie znalazły się utwory wykonane na różnych instrumentach, między innymi fortepianie, akordeonie, skrzypcach, flecie, gitarze, altówce. Występy młodych muzyków zachwyciły  nas i pokazały jak wiele pracy oraz talentu wymaga nauka muzyki. Wycieczka była bardzo udana. Dzięki niej mogliśmy zdobyć nową wiedzę o kolei oraz przeżyć niezapomniane chwile podczas koncertu. Wszyscy wróciliśmy do szkoły zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

          • Kolejny sukces naszego ucznia w konkursie recytatorskim

          • Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Stanisław Sanetra, wziął udział w finale 42. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego.

            Finał konkursu odbył się 10 czerwca 2026 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Najlepsi młodzi recytatorzy z całego regionu zaprezentowali się przed komisją artystyczną w Sali Białej oraz w sali widowiskowej „Podlasie”. Stanisław wystąpił w kategorii klas IV–VI, w której uczestnicy prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, kulturę słowa, interpretację tekstu oraz wrażliwość literacką.

            Miło nam poinformować, że Stanisław został doceniony przez jury i zdobył wyróżnienie II stopnia w kategorii klas IV–VI.

            Warto podkreślić, że nie jest to pierwszy sukces Stanisława w tym konkursie. Również w poprzednim roku, podczas finału 41. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego, uczeń naszej szkoły otrzymał wyróżnienie w kategorii klas IV–VI. Pokazuje to, że jego zaangażowanie, systematyczna praca i wrażliwość na słowo przynoszą piękne efekty.

          • Dzień Bez Plecaka

          • Dnia 12 czerwca w naszej szkole odbył się „Dzień Bez Plecaka”, który spotkał się z ogromnym entuzjazmem i włączył do wspólnej zabawy całą społeczność szkolną. Głównym celem tego wydarzenia było zwiększanie świadomości na temat trudnej sytuacji milionów dzieci na całym świecie, które codziennie muszą pokonywać pieszo wiele kilometrów do szkoły, niosąc podręczniki w rękach lub prowizorycznych torbach, ponieważ nie stać ich na plecak. Dla naszych uczniów była to jednak także doskonała okazja do wykazania się niezwykłą kreatywnością oraz poczuciem humoru. Tego dnia tradycyjne plecaki zostały w domach, a korytarze szkolne wypełniły się najbardziej zaskakującymi zamiennikami, ponieważ książki, zeszyty i przybory szkolne były transportowane w wózkach sklepowych, walizkach podróżnych, koszach na pranie, wiadrach, skrzynkach na narzędzia, poszewkach na poduszki, a nawet w garnkach i futerałach na instrumenty. Inicjatywa przyniosła całej szkole mnóstwo radości, wywołała setki uśmiechów na twarzach i zintegrowała społeczność, pokazując, że potrafimy jednoczyć się wokół ciekawych idei, a wyobraźnia naszych uczniów nie zna granic.

          • Turniej mini koszykówki chłopców o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Łosicach Łysów, 27.05.2026 r.

          • 27 maja reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju o Puchar Prezesa

            Banku Spółdzielczego w Łosicach. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych – kl. V i kl. VI. Chłopcy z klasy VI wygrali oba spotkania i zajęli pierwsze miejsce pokonując reprezentacje szkoły w Żeliszewie 48:4 i gospodarzy – Łysów 50:12. Natomiast kl. V pokonała Żeliszew 32:20 i uległa szkole z Łysowa 12:50, co pozwoliło zając ostateczne trzecie miejsce.

            W punktacji szkół zajęliśmy drugie miejsce za Łysowem i wyprzedziliśmy Żeliszew.

            Nasza reprezentacja:

            Kl. 5

            1. Grochowski Bartosz
            2. Nasiłowski Mikołaj
            3. Trębicki Piotr
            4. Żółkowski Wiktor
            5. Dobrowolska Zuzanna

            Kl. 6

            1. Bieliński Kacper
            2. Krysiak Maciej
            3. Lipiński Aleksander
            4. Sanetra Stanisław
            5. Łęczycki Krystian
          • Melodie naszych rodziców

          • 29 maja odbyły się eliminacje szkolne do konkursu wokalnego "Melodie naszych rodziców", w którym udział wzięło sześć uczennic z klas I-IV. Komisja w składzie - p. Marek Kordecki, p. Anna Głuchowska i p. Ewa Chruściel wysłuchała przepięknych wykonań utworów ze swoich lat młodości. Dziewczynki śpiewały piosenki Anny Jantar, Majki Jeżowskiej, Edyty Geppert, Zbigniewa Wodeckiego oraz Marka Grechuty. Podczas oceny występów Komisja brała pod uwagę: warunki głosowe, czystość intonacji, dykcję. W kategorii klas I-III zwyciężyła Magdalena Nasiłowska z kl. II, a w kat. I-VI- Aleksandra Łyszczewska z kl. IV. Wszystkie dziewczynki będą reprezentowały naszą szkołę podczas występów na festynie rodzinnym w Hołubli. Uczestniczki swoim śpiewem udowodniły, że dobre melodie nigdy się nie starzeją. Gratulujemy

          • Sukces ucznia naszej szkoły w konkursie recytatorskim

          • Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Stanisław Sanetra, wziął udział w Eliminacjach Powiatowych 42. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego.

            Konkurs odbył się w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach i zgromadził młodych recytatorów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności interpretacji poezji i prozy.

            Stanisław, reprezentując naszą szkołę, zaprezentował się znakomicie i zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Ten wspaniały wynik zapewnił mu awans do kolejnego etapu konkursu.

            Dalsza część zmagań, czyli finał 42. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego, została zaplanowana na 10 czerwca 2026 roku o godz. 10:00. Uczestnicy z kategorii klas IV–VI zaprezentowali się w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Sienkiewicza 63. Na tym etapie Staś zdobył wyróżnienie.

            Serdecznie gratulujemy Stanisławowi pięknego występu, odwagi scenicznej oraz zaangażowania w przygotowanie do konkursu. Życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki za dalsze sukcesy!

            Brawo, Stasiu! Jesteśmy z Ciebie dumni!

          • Turniej szachowy w Siedlcach

          • 6 V uczniowie klasy III: Alicja Bareja i Mateusz Suchożebrski pod opieką p. G. Łęczyckiej, zaś 7 V uczniowie klasy V: Wiktoria Czarnocka i Bartłomiej Grochowski oraz klasy VI: Aleksander Lipiński i Stanisław Sanetra pod opieką p. Anety Nasiłowskiej brali udział w turnieju szachowym zorganizowanym przez MSCDN w Siedlcach. Jeździliśmy autobusem PKS. Na miejscu udaliśmy się na spacer po Parku Aleksandria oraz pod Pałac Ogińskich. Wydarzenie rozpoczęło się na auli MSDN od uroczystego powitania przybyłych gości, uczniów wraz z opiekunami i rodzicami. Przypomniane zostały zasady turniejowe i sprawy organizacyjne związane z przeprowadzeniem turnieju. Następnie uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe udali się z sędziami na rozgrywki. Turniej był przeprowadzony systemem szwajcarskim. Rozgrywanych było 7 rund po 15 minut na zawodnika. W przerwie zorganizowany był poczęstunek. To było ciekawe doświadczenie, a jednocześnie wspaniała zabawa i kreatywna rozrywka. Turniej dał uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, a jednocześnie nawiązania nowych znajomości. Na koniec wręczone zostały nagrody i dyplomy. Zadowoleni wracaliśmy do Paprotni. Z niecierpliwością będziemy oczekiwali następnego turnieju.

          • Innowacja pedagogiczna „Literki w akcji”

          • W roku szkolnym 2025/2026 realizowana była w klasie pierwszej Innowacja pedagogiczna „Literki w akcji”. Projekt był zgodny z kierunkami polityki oświatowej państwa oraz Podstawą Programową edukacji wczesnoszkolnej, wspierał rozwój kluczowych kompetencji w zakresie czytania i pisania.

            Głównym celem Innowacji było wspieranie nauki czytania i pisania poprzez kreatywne metody nauczania. Utrwalono znajomości liter, ich rozpoznawania i kreślenia, angażowano uczniów w zadania plastyczno- techniczne oraz gry edukacyjne, łączono treści polonistyczne z aktywnością ruchową, plastyczną i społeczną. Kształtowano umiejętność współpracy w grupie i komunikację.

          • Akcja "Góra grosza"

          • Przez 4 miesiące - od grudnia do marca - wolontariat szkolny prowadził akcję "Góra grosza". Dwa razy w tygodniu zbierane były monety we wszystkich klasach. Celem tej akcji było zebranie jak największej ilości monet o każdym nominale: 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł i 5 zł. Monety zostały zważone, przeliczone i wysłane organizatorowi akcji - Towarzystwu Nasz Dom, które za zebrane pieniądze organizuje programy stypendialne, wsparcie psychologiczne, pomoc rzeczową, specjalistyczną opiekę (terapie, rehabilitacje) dla potrzebujących dzieci i ich rodzin na terenie całej Polski. Udało nam się zebrać i wysłać 341,14 zł. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

          • Wycieczka do Chlewisk

          • 2 VI 2026 r. dziesięcioro uczniów  z klas I-III naszej szkoły wraz z opiekunem p. G. Łęczycką brało udział w obchodach Powiatowego Dnia Dziecka w Chlewiskach zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Siedlcach.  W obchodach brali udział najmłodsi z całego regionu – od uczniów szkół podstawowych  przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim, aż po dzieci przebywające w rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.  Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło blisko 350 dzieci. Już na samym początku zgromadzonych gości i dzieci wraz z opiekunami przywitała wicestarosta siedlecki p. Małgorzata Cepek składając dzieciom życzenia i życząc wspaniałej zabawy oraz spełnienia marzeń. Następnie miała miejsce część artystyczna i pokazowa wydarzenia. Na scenie pojawili się młodzi artyści i sportowcy, którzy zaprezentowali swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością. Szczególne wrażenie zrobiła Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ – wielokrotni mistrzowie Polski, Europy i świata, którzy zaprezentowali dynamiczne i dopracowane układy choreograficzne. Równie ciepło przyjęte zostały występy Studia Piosenki Seengers, które wykonało znane i lubiane przeboje. Ogromne brawa zebrały także pokazy judo w wykonaniu zawodników WLKS Siedlce. Potem dzieci zostały obdarowane upominkami, które osobiście wręczała p. wicestarosta. W dalszej części imprezy dzieci miały możliwość korzystania z licznych atrakcji zgromadzonych wokół Reymontówki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kolorowe dmuchańce, które szybko stały się centrum dziecięcej zabawy i śmiechu. W innej części ośrodka działała strefa kreatywna, w której najmłodsi mogli skorzystać z tatuaży, animacji oraz licznych zabaw sportowych. Na dzieci czekały też tradycyjne przysmaki – wata cukrowa, lody oraz grill z kiełbaskami. Był to niewątpliwie dzień pełen atrakcji, zabawy i wspólnych emocji, które na długo pozostaną dzieciom w pamięci.

          • Dzień Dziecka

          • Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole, które odbyły się 1 czerwca, upłynęły pod znakiem wspaniałej zabawy, uśmiechu oraz wielu niezapomnianych atrakcji.

            Świętowanie rozpoczęło się od kameralnych spotkań uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych, co było doskonałą okazją do integracji, rozmów i wprowadzenia w radosną atmosferę tego wyjątkowego dnia. Następnie cała społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście: Wójt Gminy Paprotnia Leszek Trębicki, Przewodnicząca Rady Gminy Anna Kosińska oraz przedstawicielki Rady Rodziców Kamila Daniluk i Marta Suchożebrska. Pani dyrektor oraz zaproszeni goście złożyli uczniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, życząc im wielu sukcesów, niegasnącego uśmiechu oraz bezpiecznej zabawy, a także wręczyli przyniesione prezenty, które wywołały ogromną radość na twarzach dzieci. Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na dawkę zdrowego ruchu i wszyscy uczniowie wzięli udział we wspólnej, pełnej energii zumbie, która porwała do tańca całą salę. Kolejnym punktem programu były liczne atrakcje plenerowe i strefy tematyczne, wśród których ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wielkie dmuchańce, emocjonujące zawody sportowe, radosne tańce, a także stanowiska z czesaniem kolorowych warkoczyków i malowaniem twarzy. Nie zabrakło również konkursów plastycznych, które pozwoliły uczniom na zaprezentowanie swoich talentów artystycznych. W przerwie między intensywnymi aktywnościami na wszystkich uczestników czekała miła niespodzianka w postaci pysznych lodów, które zapewniły upragnioną ochłodę. Tegoroczny Dzień Dziecka był niezwykle udany, a serdeczne podziękowania należą się dyrekcji, nauczycielom, Radzie Rodziców oraz władzom gminy za zaangażowanie w organizację tak wspaniałego i pełnego wrażeń święta.

          • Projekt Działaj z Impetem- majowa karta pracy

          • Majowe zadanie wykonane. Przedszkolaki zadbały o najbliższe otoczenie szkoły. 

            Sprząta Jasio, sprząta Zosia.
            Wszystkie śmieci wrzucają do kosza.
            Od małego tego się uczymy,
            Więc my świata nie brudzimy.

          • Wycieczka do Siedlec

          • 18 maja przedszkolaki udały się na wycieczkę do Siedlec, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. ,,Roszpunka”. Dzieci przeniosły się w baśniowy świat pełen emocji, pięknych kostiumów i dekoracji. Z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, słuchały piosenek i aktywnie włączały się do wspólnej zabawy. Spektakl dostarczył im wiele radości, przypominał o takich wartościach jak odwaga, dobro i przyjaźń. Wyjazd był dla przedszkolaków cenną lekcją z żywym słowem. Wszystkie wróciły z uśmiechem na twarzach i pięknymi wspomnieniami.

          • Wycieczka

          • 27 maja uczniowie klas I-III oraz kilka osób z zerówki klasy IV i V uczestniczyli we wspaniałej, długo oczekiwanej wycieczce edukacyjnej do „Lasu Odkrywców”. Celem wyjazdu było poznanie przyrody, integracja grupy oraz aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Park ten jest miejscem, w którym nauka łączy się z zabawą i aktywnością ruchową. Na terenie obiektu znajduje się wiele atrakcji wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak drewno, liny czy wikliny.  Po przyjeździe zostaliśmy przywitani przez panią przewodnik, która opowiedziała nam o lesie, jego mieszkańcach oraz zasadach bezpiecznego korzystania z atrakcji. Najpierw były warsztaty, podczas których zdobiliśmy torebki lniane, aby potem piękne i kolorowe zabrać ze sobą do domu. Następnie udaliśmy się na spacer Aleją Odkrywców, podczas którego poznaliśmy wiele ciekawostek przyrodniczych. Największą atrakcją okazało się Drzewo Odkrywcy z ogromną zjeżdżalnią, a także liczne tory przeszkód, huśtawki, tunele i polana zabaw wodnych. Uczniowie mogli rozwijać sprawność fizyczną, współpracować ze sobą oraz uczyć się poprzez     doświadczenie i obserwację przyrody. Wszyscy świetnie się bawili i chętnie korzystali z dostępnych atrakcji. Podczas wycieczki panowała miła atmosfera. Pogoda dopisała, dzięki czemu mogliśmy w pełni korzystać z uroków leśnego otoczenia. Wyjazd był bardzo udany i dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę oraz doświadczenia. Uważamy, że wycieczka do Lasu Odkrywców byłą ciekawą lekcją przyrody i doskonałą formą aktywnego wypoczynku. Chętnie odwiedzilibyśmy to miejsce ponownie.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Paprotni
      • (+25) 6312137
        ul. Jana Pawła II 5
        08-107 Paprotnia
      • 08-107 Paprotnia
        ul. Jana Pawła II 5
        e-mail: zs_paprotnia@op.pl lub sp_paprotnia@paprotnia.pl
        Poland
      • Kontakt do Inspektora Danych Osobowych (IOD)
        Paulina Skrouba
        e-mail: iod.rodo@epoczta.pl
    • Logowanie