Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie mogą nadrobić „tabliczkowe zaległości”. Dorośli zaś mają okazję popisać się przed uczniami znajomością tabliczki mnożenia. W naszej szkole jego obchody odbyły się 21 listopada.
Do egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpili uczniowie z klas III - VIII. Na lekcjach uczniowie rozwiązywali zadania z tabliczki mnożenia. Wyniki pokazały, że większość uczniów świetnie opanowała tę umiejętność. Uczniowie, którzy celująco zdali tabliczkę otrzymali tytuł „Ekspert tabliczki mnożenia” i stosowny certyfikat.
Podczas przerw Szkolny Patrol Egzaminacyjny przepytał także odważnych nauczycieli oraz pracowników szkoły, w tym panią Dyrektor, co wzbudziło wiele emocji i uśmiechu. Ci, którzy wykazali się 100% znajomością otrzymali odznaczenia.
Na korytarzu szkolnym zawieszono gazetkę o tabliczce mnożenia oraz kody QR, pod którymi kryły się zadania związane z tematem przewodnim dnia.
Był to dzień pełen radości, zabawy i nauki. Dzięki wspólnej pracy uczniowie przekonali się, że matematyka może być przyjemna i inspirująca.