W październiku 2024r. uczniowie klas IV- VIII kolejny już raz wzięli aktywny udział w akcji „BohaterON. Włącz historię!” Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Projekt cieszył się w zainteresowaniem uczniów, którzy najpierw wzięli udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów, zapoznali się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego, słuchowiskami opowiadającymi o życiu bohaterów tamtych czasów, a następnie zgodnie z przesłaniem akcji pokazali, że pamiętają o Powstańcach i są dumni z ich bohaterskiej postawy. Uczniowie naszej szkoły na portalu „Dumni z Powstańców”, nowym wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim, wpisywali osobiste życzenia i podziękowania dla Powstańców. Pojawiły się wzruszające słowa, na tle biało-czerwonej flagi i powstańczych symboli . (Możemy je obejrzeć i przeczytać wpisując na stronie BohaterOna: edukacja, Dumni z powstańców, mapa, Paprotnia) . Akcja wpisała się w patriotyczne działania podejmowane cyklicznie w naszej szkole. Była lekcją współczesnego patriotyzmu, przykładem edukacji historycznej, która bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej młodych Polaków, oraz pozwala budować ich wrażliwość społeczną.
W naszej szkole chcemy tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii Polski i jej bohaterach. Pokazaliśmy, że jesteśmy dumni z Powstańców!