• Projekt

• Wycieczka do Warszawy

Dnia 29 listopada 2014r. odbyła się wycieczka do Warszawy w ramach projektu partnerskiego pn. ”Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe” – „ Moja przyszłość”

O godzinie 7:30 była zbiórka pod szkołą.  Nasza grupa liczyła 18 uczniów z gimnazjum i 17 z podstawówki w sumie 35 uczniów + 3 nauczycieli, opiekunów. W  Warszawie byliśmy już na godzinę 10.00.  Najpierw udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernika. Tam pod okiem naszych opiekunów wspólnie zwiedzaliśmy to miejsce i wykonywaliśmy szereg ciekawych doświadczeń. Wszyscy byli bardzo zainteresowani  i z uwagą słuchali naszych nauczycieli. Po trzech godzinach pobytu, przenieśliśmy się do Planetarium. Udaliśmy się tam by obejrzeć film pt. „ Galileusz – Potęga teleskopu”. Po godzinnym pobycie w Planetarium udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego. Tam poznaliśmy historię i kulturę Chin.  Na koniec wstąpiliśmy na krótki posiłek w McDonald. Wycieczka zakończyła się powrotem pod szkołę o godzinie 19:30. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tego wyjazdu.

Wycieczka do Siedlec w dniu 20 maja 2015 r

Wycieczka rozpoczęła się po zajęciach szkolnych.  Na początku udaliśmy się się do Państwowej Straży Pożarniczej w Siedlcach, gdzie przedstawiciel straży oprowadził wszystkich po strażnicy, pokazując sprzęt, samochody, miejsce pracy strażaków i opowiadał  o ich zajęciach, akcjach, wyjazdach i ratowaniu życia i dobytku innych ludzi. Następnym punktem programu było Muzeum Regionalne  w Siedlcach. Tam uczniowie podstawówki uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat „ Jak powstaje beczka”, natomiast gimnazjalistom przybliżono wiedzę na temat Katynia. Po skończonym zwiedzaniu Muzeum wszyscy udali się do MacDonalda by coś zjeść. Następnie odbył się seans filmowy w kinie Helios pt. „Gorący pościg”. Opinia uczniów na temat filmu była pozytywna. Wycieczka skończyła się o godzinie 18:00.

Wycieczka Czersk- Konstancin- Powsin- Wilanów w dniu 30 maja 2015r

Z Paprotni wycieczka wyruszyła o  godz. 7:30. Pierwszym punktem zwiedzania był Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku.Uczniowie wchodzili na wieże, słuchali opowieści o dawnych rycerzach, kosztowali różne rodzaje miodów, a także strzelali  z łuków, można było powalczyć i przymierzyć zbroje. Następnie udaliśmy się do Konstancina Jeziorna, gdzie można było zobaczyć tężnie zdrojowe. Tam wdychaliśmy wodę z solą na oczyszczenie płuc. Potem udaliśmy  się  do ogrodu botanicznego PAN w Powsinie. Uczniom bardzo się podobało. Byli bardzo zainteresowani. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem opowieści o różnych rodzajach drzew, roślinach tropikalnych , odmianach kwiatów i wielu innych botanicznych zagadnieniach. Po około dwóch godzinach wędrowania po ogrodzie wycieczka podążyła się  do Pałacu w Wilanowie. Uczniowie gimnazjum uczestniczyli  w lekcji o Sarmatach, natomiast szkoły  podstawowej  słuchała opowieści o czasach Jana III Sobieskiego. W czasie tej lekcji zwiedzali Pałac. A następnie uczniowie szkoły podstawowej zwiedzili oranżerie i ogrody pałacowe. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem i z wielkim zaciekawieniem słuchali Pani, która ich oprowadzała. Następnie już prawie na koniec pojechaliśmy  do Warszawy na przejażdżkę metrem. Do przejechania było zaplanowane kilka stacji. Ostatnim punktem  wycieczki był Mc' Donald. Do Paprotni wycieczka wróciła na godzinę 21:30. Wycieczkę uczniowie zaliczyli do bardzo udanej.