Strona główna
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
18Dnia 26 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Paprotni odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Uroczystość zgromadziła Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili Wójt Gminy Paprotnia Leszek Trębicki, Przewodnicząca Rady Gminy Anna Kosińska wraz z zastępcą Henrykiem Skwierczyńskim oraz Ksiądz Proboszcz Wojciech Matuszewski. W akademii uczestniczyła również Rada Rodziców w składzie Kamila Daniluk, Renata Skwierczyńska i Marta Suchożebrska.
Pożegnanie absolwentów
14Dnia 25 czerwca w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Paprotni odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy ósmej. Na wydarzenie przybyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Wójt Gminy Paprotnia Leszek Trębicki, Przewodnicząca Rady Gminy Anna Kosińska, jej zastępca Henryk Skwierczyński oraz Ksiądz Proboszcz Wojciech Matuszewski. W uroczystości uczestniczyły także Dyrektor Szkoły Anna Głuchowska, wychowawczyni klasy Marzena Boguszewska oraz reprezentująca ogół opiekunów Rada Rodziców w składzie Kamila Daniluk, Renata Skwierczyńska i Marta Suchożebrska.
Zakończenie roku szkolnego
Serdecznie zapraszam
Uczniów i Rodziców
na zakończenie roku szkolnego 2025/2026
w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Paprotni,
które odbędzie się 26.06.2026r.
Porządek
930- Msza św. w kościele w Paprotni
ok. 10 15 - Uroczyste zakończenie roku na sali gimnastycznej, po którym nastąpi spotkanie z wychowawcami.
Spotkanie z dietetykiem p. Julitą Kozak
19 VI 2026 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z dietetykiem p. Julitą Kozak poświęcone tematyce zdrowego odżywiania i bardzo popularnemu problemowi współczesnego świata otyłości i nadwadze. Spotkanie przebiegało w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III i IV-VIII. Pani dietetyk w zabawowej formie wprowadziła młodsze dzieci w świat zdrowej żywności. Wzbudziła wśród nich pewną ciekawość i tajemniczość wnosząc na salę tajemniczy worek. Następnie chętne dzieci losowały z worka warzywa i owoce, a prowadząca omawiała ich wartości zdrowotne. Uczniowie dowiedzieli się o witaminach w nich ukrytych i zawartości cukru. Zbierali w ten sposób super moce. Potem uczestniczyli w innych zabawach, w których prezentowali ruchem i gestem określone zdrowe produkty odżywcze. Taka nauka przez doświadczenie, przeżywanie na pewno na długo pozostanie im w pamięci. W klasach starszych p. dietetyk przeds
Pożegnanie Pani Księgowej
7Dnia 17 czerwca 2026 roku odbyło się uroczyste pożegnanie wieloletniej głównej księgowej, która zakończyła swoją pracę zawodową po imponujących 48 latach wzorowej służby na rzecz placówek oświatowych. Wydarzenie to zgromadziło przedstawicieli władz samorządowych oraz delegacje z zaprzyjaźnionej szkoły, dla których przyszła emerytka była przez blisko pół wieku filarem stabilności finansowej.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych